Dimensiune Text

Cauta in site

Cupa României: CS Mioveni a eliminat Pandurii şi s-a calificat în 16-imi

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci cupa panduriiEchipa noastră s-a calificat, din nou, în ÅŸaisprezecimile Cupei României, după ce ieri seară, a învins, în deplasare, cu 3-1, pe Pandurii Tg Jiu.

În meciul care a contat pentru faza a 4-a a CompetiÅ£iei KO, antrenorul Iordan Eftimie a aliniat o formulă de start standard, iar diferenÅ£a din teren a fost mult mai mare între cele două echipe.

Scorul a fost deschis de Robert Gherghe, în minutul 39, fundaÅŸul centrat al Mioveniului înscriind cu capul din careu, de la bara a doua, după un corner bătut bine de pe stânga de CoÅŸereanu. În finalul primei reprize, Năstăsie a făcut 2-0 pentru echipa noastră, mijlocaÅŸul galben-verde, executând repede, prin surprindere, o lovitură liberă de la 16 m, puÅ£in lateral stânga ÅŸi înscriind, cu un ÅŸut, pe lângă zid, la colÅ£ul lung. Imediat după reluare, în minutul 50, Draca de la gazde este eliminat direct, după ce Balint a scăpat singur spre poartă, iar fundaÅŸul a faultat decisiv, la marginea careului. În inferioritate, gazdele au marcat în minutul 59, prin Patrick Popescu, jucătorul gazdelor scăpând singur cu portarul, iar mingea rămânându-i la picior după ce Sima a blocat în primă fază, acÅ£iunea. În minutul 86, argeÅŸenii au stabilit scorul final, prin Balint, atacantul marcând cu un ÅŸut  de la marginea careului, portarul gazdelor calculând greÅŸit traiectoria balonului.

PANDURII TÂRGU JIU - CS MIOVENI   1-3
Stadion: Municipal - sintetic (Târgu Jiu - Gorj);
Arbitru: Omar Cristian Dumitrică (Craiova); AsistenÅ£i: Florin Pucheanu (Ulmi) ÅŸi PetruÅ£a Iugulescu (TârgoviÅŸte).

â–ºPandurii: Sălăjan - Dănescu, Rob. Gheorghe, Draca, Almic, Trancă, Raiciu (cpt.), Rob. Licu, Măicăceanu, P. Popescu, Blejdea
Rezerve: Al. Opriţa - D. Ciobanu, Al. Vasilescu, Raşoveanu, Vodă, Şendroiu, Konate
Antrenor: Adrian Bogoi

â–ºMioveni: Val. Sima - Kilyen, Rob. Gherghe, Celea, R. Lazăr, Mîrzeanu, Rădescu, C. Năstăsie (cpt.), CoÅŸereanu, Val. Balint
Rezerve: Bg. Preda - Traşcu, Ed. Stoica, Al. Neagu, Ayza, Arsenică, Al. Popescu
Antrenor: Iordan Eftimie

â–ºMin 89 Iese Balint ÅŸi intră Alexandru Popescu

â–ºMin 86 1-3 Valentin Balint ÅŸutează de la marginea careului din partea dreaptă, mingea prinde pământul ÅŸi sare peste portar

â–ºMin 85 Intră Neagu ÅŸi iese Năstăsie

â–ºMin 81 Iese Blejdea ÅŸi intră Åžendroiu

â–ºMin 78 Iese CoÅŸereanu ÅŸi intră Ayza

â–ºMin 59 1-2 Patrick Popescu scapă în careu, Sima îi iese în întâmpinare, blochează, însă mingea rămâne la piciorul atacantului gazdelor ÅŸi o împinge în poartă

â–ºMin 53 Iese Florin Măicăneanu ÅŸi intră Daniel Ciobanu

â–ºMin 50 Milos Draca este eliminat după ce vede cartonaÅŸul roÅŸu direct la un fault din postura de ultim apărător asupra lui Balint, care scăpase singur spre poartă. Lovitura liberă rămâne fără rezultat

â–ºMin 45 0-2 La o lovitură liberă din faÅ£a careului, uÅŸor lateral dreapta, Cosmin Năstăsiebate prin surprindere, profitând de faptul că arbitrul nu a fluierat, în timp ce zidul se aÅŸeza, ÅŸi înscrie la colÅ£ul lung

â–ºMin 45 Iese Robert Licu, accidentat, ÅŸi intră Alexandru Vodă

â–ºMin 39 0-1 Robert Gherghe înscrie cu capul din 6 metri, după un corner bătut de pe stânga la bara a doua