Joi, Octombrie 19, 2017
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Judo: Două medalii la CN Under 16, de la Sibiu

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

judo puscatu facaeru opreaÎn week-end, patru sportivi ai secţiei de Judo a clubului CS Mioveni, au participat, însoţiţi de antrenorul Verginel Popescu, la Sibiu, la Campionatele Naţionale Under 16.


Este vorba de Paul Puşcatu, Alina Făcăeru, Roxana Oprea şi Eduard Gîtej. Dintre aceştia, Paul Puşcatu a obţinut locul 3 la categoria 38 kg, Alina Făcăeru - tot locul 3 la categoria 44 kg, în timp ce Roxana Oprea s-a clasat a cincea la categoria 48 kg. 

 

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS MIOVENI   FC Argeş

csmioveni logo mic

 ball_3_anim

sigla fc arges

DATA: 21 Oct. 2017, Ora: 16.00, Liga 2, Etapa 13, Digi Sport 1

Dacia Unirea Brăila - CS MIOVENI

sigla dacia un braiala

ball_3_anim

csmioveni logo mic

Scor final 2 - 2
(2-0)
Data 14 Oct. 2017, Liga 2, Etapa 12

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Hermannstadt 12 9 2 1 21-7 29
2 Dunărea Călăraşi 12 9 1 2 25-10 28
3
Chindia Târgovişte 12 7 3 2 28-6 24
4
Academica Clinceni 12 6 4 2 20-15 22
5
CS MIOVENI 12 6 3 3 22-15 21
6
ASA Tg Mureş 12 5 4 3 22-18 19
7
ASU Poli Timişoara 12 6 1 5 16-16 19
8
Ripensia Timişoara 12 5 2 5 32-15 17
9 FC Argeş 12 4 5 3 15-10 17
10
Sportul Snagov 12 4 4 4 8-7 16
11
CS Afumaţi 12 4 4 4 11-13 16
12
Dacia Unirea Brăila 12 4 3 5 30-24 15
13
Pandurii Tg Jiu 12 3 5 4 18-17 14
14
Olimpia Satu Mare 12 4 1 7 8-19 13
15 Metaloglobus 12 3 3 6 14-17 12
16 UTA 12 2 5 5 10-13
11
17 Ştiinţa Miroslava 12 3 2 7 14-37 11
18 CS Baloteşti 12 2 4 6 13-19 10
19 Foresta Suceava 12 2 2 8 8-49
8
20 Luceafărul Oradea 12  1  4 7 15-23 7

Rezultate Etapa 12  2017/2018
Echipa Scor Echipa
14. 10. 2017
Dacia Unirea Brăila 2-2 CS MIOVENI
Sportul Snagov 0-0 Pandurii Tg Jiu
Ştiinţa Miroslava 2-1 Olimpia Satu Mare
Foresta Suceava 0-2 Dunărea Călăraşi
Luceafărul Oradea 1-2
CS Afumaţi
Ripensia Timişoara 1-2 CS Baloteşti
Chindia Târgovişte 3-0
Metaloglobus
FC Argeş 1-1 Academica Clinceni
ASU Poli Timişoara 2-1 UTA 
ASA Tg Mureş 2-2 Hermannstadt 

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n