Luni, Iulie 26, 2021
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Tenis de masă: Suntem, din nou CAMPIONI!

campioni 1 copybunEchipa de tenis de masă a clubului nostru a câștigat în această seară, pentru a doua oară în istorie titlul de CAMPIOANĂ NAȚIONALĂ!


Ionuț Seni, Alexandru Cazacu și Rareș Șipoș au reușit să câștige returul finalei Superligii Masculine cu 5-3, cu același scor câștigând în tur CS Pristavu la Câmpulung, însă, per total, galben-verzii au avut un setaveraj mai bun.

CS Mioveni și-a păstrat astfel titlul câștigat în premieră sezonul trecut, după o finală contra aceleiași echipe.

FELICITĂRI IONUȚ SENI, ALEXANDRU CAZACU ȘI RAREȘ ȘIPOȘ, dar și tuturor celor implicați în acest fenomen la CS Mioveni, începând cu antrenori, conducători, oficiali ai clubului, oficialitățile locale: primarul Ion Georgescu, viceprimarul Aurel Costache, consilierii locali care împreună susțin acest sport în orașul nostru, și terminând cu colegi de echipă ai ÎNVINGĂTORILOR!

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n