Vineri, Decembrie 14, 2018
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Tenis de masă: Începe Cupa ETTU

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

tenis echipa nouEchipa de tenis de masă a clubului nostru debutează în acest week-end în noul sezon al Cupei ETTU (a doua competiţie europeană după Champions League).


Ionuţ Seni, Alexandru Cazacu şi Rareş Şipoş au fost repartizaţi în Grupa C, alături de două echipele TTSC Elem (Rusia), DKV Borges (Spania), Vedrinamur (Belgia), Vincios (Spania), meciurile urmând a juca în Belgia la Namur. 
"Grupa este foarte echilibrată şi foarte puternică. Favorite sunt Borges şi Elem. Sunt echipe care au buget de 4 milioane Euro. Din punctul ăsta de vedere am căzut foarte prost. Va fi foarte greu, dar ne jucăm şansa. Sperăm să facem o figură frumoasă, suntem optimişti, dar va fi foarte greu pentru că este o grupă foarte dificilă, iar acum sorţii nu au fost de partea noastră. Borges este o echipă foarte bună din Spania cu care am mai juat acum doi ani în Italia, iar ei au câştigat atunci grupa învingându-ne. Acum au în echipă un chinez care este cel mai bun jucător din Spania. Şi cu Vedrinamur, gazdele, am mai jucat în Scoţia în 2015 şi i-am învins. Ruşii sunt o echipă foarte bună şi omogenă" ne-a spus Ionuţ Seni, căpitanul - jucător al Mioveniului.
Acesta este al patrulea an în care CS Mioveni participă în Cupa ETTU, echipa noastră fiind în ultimii doi ani campioană naţională. 

Programul Mioveniului

# 30 septembrie, ora 10,00: CS Mioveni - AD Vincios BMC
# 30 septembrie, ora 14,00: CS Mioveni - TT Vedrinamur
# 30 septembrie, ora 19,00: TTSC UMMC Elem - CS Mioveni
# 1 octombrie, ora 14,00: CS Mioveni - DKV Borges Vall

 

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n