Vineri, Decembrie 14, 2018
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Şerban, locul 2 la Campionatul Naţional de box

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

box serbanDesfăşurat la Târgu Mureş, în perioada 8 – 12 octombrie, Campionatul Naţional de Tineret la Box a adunat în ring, peste 100 de pugilişti de la toate cluburile din ţară.


Aici a participat şi Florin Şerban, sportiv dublu legitimat la CS Mioveni şi CS Preda Piteşti, antrenat de Daniel Preda.

Sportivul nostru a reuşit să obţină locul secund, la categoria 81 kg, după ce a pierdut în finala disputată cu campionul naţional en-titre.

Florin Şerban, de 17 ani este un pugilist de perspectivă, fiind prezent la mai multe competiţii sportive de nivel naţional, iar în urmă cu două săptămâni a participat şi la Cupa Argeşului la Box, desfăşurată la Piteşti.

Sursa: www.gazetademioveni.ro 

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS Baloteşti   CS MIOVENI
CS Balotesti logo copy  ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 23 Feb. 2019, Ora: 11.00, Liga 2, Etapa 22

CS MIOVENI - Sportul Snagov

csmioveni logo mic

ball_3_anim silgla snagov copy
Scor final 0 - 4
(0-1)
Data 8 Dec. 2018, Liga 2, Etapa 21

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Sportul Snagov 21 14  4 35-14 46 
2 Academica Clinceni 21 15  6 41-15 45 
3
Petrolul  21 14 3 4 43-19 45 
4
U Cluj 21  13  5 3 47-15 44 
5
Chindia Târgovişte 21 13 5 3 41-23 44 
6
FC Argeş 21 12 36-19 41 
7
CS MIOVENI 21  10  7 33-21 34 
8
Enregeticianul 21 8 5 8 30-26 29 
9 UTA 21  8 8 32-30 29 
10 Pandurii Tg Jiu 21 8 4 9 36-33 28
11
ASU Poli Timişoara 21 10  18-23  25 
12
Ripensia Timişoara 21 6 25-31 25 
13
Daco - Getica 21 9 7 29-31 24 
14
Luceafărul Oradea 21 6 10  24-39 23 
15 Aerostar Bacău 21 11  32-39 22 
16 Metaloglobus 21 12  16-43 21 
17 Farul 21  13  29-42 20 
18 CS Baloteşti 21  5 12 21-41  19 
19 Dacia Unirea Brăila 21 2 6 13 19-55 12
20 ACS Poli Timişoara 21 15  17-45 10 

Rezultate Etapa 21  2018/2019
Echipa Scor Echipa
7-9 12. 2018
CS MIOVENI  0-4 Sportul Snagov
U Cluj 3-1 Chindia Târgovişte
FC Argeş 3-1 Pandurii Tg Jiu
Ripensia Timişoara 2-0 Luceafărul Oradea
Dacia Unirea Brăila 2-0
ACS Poli Timişoara
Daco - Getica 0-2 Academica Clinceni
Aerostar Bacău 9-1
Metaloglobus 
Farul 1-1 UTA
ASU Poli Timişoara 0-0 Energeticianul
Petrolul 5-1 CS Baloteşti

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n