Sâmbătă, Martie 23, 2019
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Tenis de masă: Galben-verzii au terminat turul, neînvinşi

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

tenis echipaCS Mioveni a obÅ£inut 7 victorii în tot atâtea partide disputate, la Buzău, în turul Superligii Masculine la Tenis de Masă. 

Echipa noastră, formată din Alexadru Cazacu, Lucian Munteanu ÅŸi Petyo Krastev a învins pe rînd CSS Odorheiu Secuiesc (5-1), Poli Cluj Napoca (5-0), CSA Steaua (5-0), TT Pristavu Cîmpulung (5-1), CSM BistirÅ£a (5-0), Top Star ConstanÅ£a (5-0), Pristavu Cîmpulung (5-1).

La finalul turului, CS Mioveni ocupă locul 1 în clasament. 

CS Mioveni - CSS Odorheiu Secuiesc 5-1

# Lucian Munteanu - Sebastian Loso 0-3 (4-11, 10-12, 9-11)
# Alexandru Cazacu - Gyorgy Istvan 3-0 (11-6, 11-3, 14-12)
# Petyo Krastev - Gyorgy Szilard 3-1 (8-11, 11-9, 11-4, 12-10)
# Alexandru Cazacu - Sebastian Loso 3-1 (5-11, 11-7, 11-8, 11-6)
# Lucian Munteanu - Gyorgy Szilard 3-0 (11-8, 12-10, 11-7)
# Petyo Krastev - Gyorgy Istvan 3-0 (11-8, 11-3, 11-8)

CS Mioveni - Politehnica Cluj Napoca 5-0 

# Lucian Muntean - Dorin Babudean 3-1 (5-11, 11-7, 11-7, 11-9)

# Alexandru Cazacu - Vlad Murloi 3-1 (11-13, 11-8, 11-9, 11-8)

# Petyo Krastev - Max MarchiÅŸ 3-0 (12-10, 11-6, 11-7)

# Alexandru Cazacu - Dorin Babudean 3-0 (11-2, 11-6, 11-4)

# Lucian Munteanu - Max marchiÅŸ 3-0 (11-9, 11-6, 11-3).

CS Mioveni - CSA Steaua 5-0

# Lucian Munteanu - Paul Mladin: 3-2 (11-9, 9-11, 11-6, 8-11, 11-8)
# Alexandru Cazacu - Marius Movileanu 3-0 (11-2, 11-9, 11-8)
# Petyo Krastev - DragoÅŸ Bujor 3-0 (11-3, 13-11, 11-7)
# Alexandru Cazacu - Paul Mladin 3-1 (11-8, 7-11, 15-13, 13-11)
# Lucian Munteanu - DragoÅŸ Bujor 3-0 (11-5, 11-8, 11-6)

CS Mioveni - CS TT Pristavu Câmpulung 5-1

# Lucian Munteanu - Alexandru Manole 2-3 (11-13, 11-9, 11-7, 9-11, 11-13)

# Alexandru Cazacu - C. Chiriţă 3-0 (11-6, 11-7, 11-5)

# Petyo Krastev - Alin SpelbuÅŸ 3-1 (11-7, 5-11, 11-8, 11-5)

# Alexandru Cazacu - Alexandru Manole 3-1 (11-5, 11-5, 8-11, 11-5)

# Lucian Munteanu - Alin SpelbuÅŸ 3-2 (11-9, 3-11, 10-12, 11-9, 11-7)

# Petyo Krastev - C. Chiriţă 3-2 (5-11, 11-7, 11-6, 11-13, 14-12)

CSM BistriÅ£a - CS Mioveni 0-5 

# Andrei Flămând - Petyo Krastev 1-3 (11-8, 5-11, 10-12, 4-11)

# Darius Toma - Lucian Munteanu 0-3 (8-11, 8-11, 9-11)

# Mihai Nemaciuc - Alexandru Cazacu 0-3 (5-11, 9-11, 12-14)

# Darius Toma - Petyo Krastev 0-3 (5-11, 7-11, 9-11)

# Andrei Flămând  - Alexandru Cazacu 0-3 (3-11, 9-11, 9-11)

 # CS Mioveni - Top Star ConstanÅ£a 5-0

# Petyo Krastev - Antonio Pletea 3-0 (11-1, 11-1, 11-7)

# Alexandru Cazacu - Cristian Grigore 3-0 (11-9, 11-2, 11-9)

# Lucian Munteanu - Mihai Zamfir 3-0 (14-12, 11-4,11-9)

# Alexandru Cazacu - Antonio Pletea 3-0 (11-9, 11-6, 11-4)

# Peyo Krastev - Mihai Zamfir 3-1 (11-9, 9-11, 11-9, 11-9)

# CS Mioveni - CS Pristavu Cîmpulung 5-1 

# Petyo Krastev - Florin SpelbuÅŸ 3-2 (9-11, 11-9, 12-10, 9-11, 11-6)

# Alexandru Cazacu - Andrei Tomică 3-0 (11-5, 11-6, 11-6)

# Lucian Munteanu - DragoÅŸ Oprea 1-3 (10-12, 13-11, 8-11, 10-12)

# Alexandru Cazacu - Florin SpelbuÅŸ 3-0 (11-7, 11-4, 11-9)

# Petyo Krastev - DragoÅŸ Oprea 3-2 (11-1, 15-13, 9-11, 10-12, 11-8)

# Lucian Munteanu - Andrei Tomică 3-1 (14-12, 11-3, 11-5, 11-4)

 

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

Energeticianul   CS MIOVENI
sigla energeticianul  ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 24 Mar. 2019, Ora: 11.00, Liga 2, Etapa 26

CS MIOVENI - Chindia Târgovişte

csmioveni logo mic

ball_3_anim sigla chindia 1
Scor final 1 - 4
(0-1)
Data 15 Mar. 2019, Liga 2, Etapa 25-

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Sportul Snagov 25 18  4 42-17 58 
2 U Cluj 25 17  3 55-17 56 
3
Academica Clinceni 25 18 1 6 48-17 55 
4
Chindia Tîrgovişte 25  16  6 3 49-26 54 
5
Petrolul 25 16 5 4 48-20 53 
6
FC Argeş 25 12 36-21 43 
7
CS MIOVENI 25  11  9 38-29 38 
8
UTA 25 10 5 10 37-35 35 
9 Energeticianul 25  8 10 31-31 31 
10 Pandurii Tg Jiu 25 8 5 12 38-41 29
11
Ripensia Timişoara 25 10  28-35  29 
12
Metaloglobus 25 8 12  21-45 29 
13
Daco - Getica 25 10 9 34-36 28 
14
Luceafărul Oradea 25 7 11  29-43 28 
15 ASU Poli Timişoara 25 12  19-26 27 
16 Aerostar Bacău 25 13  38-46 26 
17 Farul 25  15  33-45 26 
18 CS Baloteşti 25  6 15 23-46  22 
19 Dacia Unirea Brăila 25 3 6 16 20-61 15
20 ACS Poli Timişoara 25 17 21-51 14 

Rezultate Etapa 26  2018/2019
23-24 03. 2019
Echipa Scor  Echipa
Energeticianul - CS MIOVENI
Luceafărul Oradea - Aerostar Bacău
CS Baloteşti - Ripensia Timişoara
Pandurii Tg Jiu - Dacia Unirea Brăila
Metaloglobus -
Farul
Academica Clinceni - UTA
Sportul Sangov -
ACS Poli Timişoara
Chindia Târgovişte - Daco - Getica
ASU Poli Timişoara - Petrolul
U Cluj - FC Argeş

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n