Miercuri, Mai 27, 2020
   
Dimensiune Text

Cauta in site

CS Mioveni U 17, începe Faza Zonală a CN

enache robertEchipa de juniori Under 17 a CS Mioveni s-a calificat la Faza Zonală a Campionatului Naţional Under 17 din acest an, după ce a câştigat în week-end seria a 8-a a competiţiei.

În Faza Zonală, galben-verzii, antrenaţi de Robert Enache au fost repartizaţi în Turneul Zonal 3, care se va desfăşura la Craiova, din grupă mai făcând parte echipele Academia de Fotbal Gică Popescu, Viitorul Argeş Duminică şi Gaz Metan Mediaş.
CS Mioveni Under 17 va disputa primul meci, sâmbătă, la ora 14,00, contra puternicei echipei Academia de Fotbal Gică Popescu, în timp ce în celălalt meci se vor întâlni Viitorul şi Gaz Metan, ultima fiind echipă calificată din seria Mioveniului şi pe care argeşenii au învins-o în sezonul regulat de două ori.

juniori u 17Câştigătoarele din meciurile de sâmbătă, se vor întâlni duminică în finală şi vor juca pentru calificarea la Turneul Final.

"Vom întâlni la turneul final Academia de Fotbal Gică Popescu, o echipă foarte puternică şi cu experienţă mare în participarea la turneele finale, dar vom încerca să facem cel mai bun joc al nostru pentru a trece mai departe. Sperăm ca drumul nostru să nu se oprească la Craiova" ne-a declarat după aflarea adversarului, antrenorul argeşenilor, Robert Enache.
Echipa de juniori a Mioveniului s-a calificat în penultima fază a competiţiei de pe primul loc din grupa a 8-a a Campionatului Naţional Under 17. Aici, galben-verzii au avut ca adversari pe: Gaz Metan Mediaş, LPS Sebeş, Unirea Alba Iulia, FC Argeş, Hidro Rm Vîlcea, Hermannstadt, Şoimii Sibiu şi CN Gib Mihăescu Drăgăşani.. Argeşenii au câştigat seria, având în 16 partide, 14 victorii, un egal şi o înfrângere, acumulând 43 de puncte şi golaverajul 84-11.
Rezultatele obţinute de CS Mioveni U 17:
# Et 1: CS Mioveni - FC Argeş 3-0
# Et 2: Gaz Metan Mediaş - CS Mioveni 2-5
# Et 3: CS Mioveni a stat
# Et 4: CS Mioveni - Gib Mihăescu Drăgăşani 7-0
# Et 5: Hermannstadt - CS Mioveni 1-9
# Et 6: CS Mioveni - LPS Sebeş 4-1
# Et 7: Unirea Alba Iulia - CS Mioveni 0-0
# Et 8: CS Mioveni - Şoimii Sibiu 9-0
# Et 9: Hidro Rm Vîlcea - CS Mioveni 1-5
# Et 10: FC Argeş - CS Mioveni 1-5
# Et 11: CS Mioveni - Gaz Metan Mediaş 3-2
# Et 12: CS Mioveni a stat
# Et 13: Gib Mihăescu Drăgăşani - CS Mioveni 0-9
# Et 14: CS Mioveni - Hermannstadt 8-0
# Et 15: LPS Sebeş - CS Mioveni 3-0
# Et 16: CS Mioveni - Unirea Alba Iulia 3-0
# Et 17: Şoimii Sibiu - CS Mioveni 0-8
# Et 18: CS Mioveni - Hidro Rm Vîlcea 6-0
CLASAMENT
1. CS Mioveni 16 14 1 1 84-11 43
2. Gaz Metan Mediaş 16 12 1 3 72-20 37
3. LPS Sebeş 16 10 2 4 37-12 32
4. AFC Unirea 1924 16 9 2 5 42-14 29
5. Fotbal Club Argeş 16 8 4 4 34-20 28
6. Hidro Rm Vâlcea 16 5 1 10 24-40 16
7. AFC Hermannstadt 16 3 1 12 17-79 10
8. CSS Şoimii Sibiu 16 3 0 13 8-76 9
9. Gib Mihăescu Drăgăşani 16 2 0 14 11-57 6

juniori u 17 1Lotul folosit de Robert Enache:
# Cristi Stăncioaica
# Cosmin Oprea
# Mihai Sîrbu
# Andrei Niculescu
# Robert Gheorghe
# Ionuţ Popescu
# Marius Vîlcoci
# Costel Şerban
# Mădălin Govlej
# M. Săpunăroaia
# Silviu Davidescu
# S. Constantin
# Robert Stanciu
# Dragoş Tudor
# Constantin Dănculoiu
# Cătălin Bălan
# Fabian Ţurlea
# Alenxandru Stoica
# Narcis Bangală
# Alexandru Voicescu
# Alexandru Stăncescu
# Cătălin Androne
# Edy Dumitru
# Robert Mitrache

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

Metaloglobus   CS MIOVENI

sigla Metaloglobus Bucuresti logo copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 14.03.2020, 11.00, Liga 2, Et. 25

CS MIOVENI
- Gloria Buzău

csmioveni logo mic

ball_3_anim

sigla gloria buzau

Scor final 0 - 0
(0-0)
6.3.2020, ora 17:30 Liga 2, Et. 24

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 UTA
23 15 5 3
49-13 50
2 CS MIOVENI
23 10 9 4 36-22 39
3
Turris Tr Măgurele
22 11 6 5 36-25 39
4
Campionii FC Argeş
23 10 8 5 34-25 38
5
Petrolul
23 10 8 5 23-20 38
6
Rapid
23 10 7 6 32-20 37
7
Metaloglobus
23 10 7 6 28-20 37
8
Gloria Buzău 23 9 6 8 35-27 33
9 Farul 23 9 6 8 27-20 33
10 Viitorul Pandurii 22 9 6 7 30-25 33
11
ASU Poli Timilșoara 22 8 8 6 20-12 32
12
Dunărea Călăraşi
23 8 7 8 29-30 31
13
Ripensia Timişoara
23 6 10 7 28-34 28
14
U Cluj 23 5 12 6 29-26 27
15 CSM Reşiţa
22 6 6 10 30-35 24
16 Concordia Chiajna
22 6 6 10 20-30 24
17 Csikszereda 23 5 7 11 17-33 22
18 Sportul Snagov
23 2 3 18 18-59 9
19 Pandurii Tg Jiu
23 1 5 17 10-53 8
20              

Rezultate Etapa 24 2019/2020
7. 03. 2020
Echipa Scor  Echipa
CS MIOVENI 0-0 Gloria Buzău
Concordia Chiajna 2-1 ASU Poli Timişoara
Sportul Snagov 0-3 UTA
Viitorul Pandurii - stă
Ripensia Timişoara 1-1
Dunărea Călăraşi
Farul 0-1 Turris Tr Măgurele
U Cluj 1-2
Metaloglobus
Pandurii Tg Jiu 0-4 Campionii FC Argeş
Rapid 0-1 CSM Reşiţa
Csikszereda 1-2 Petrolul

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n