Joi, Noiembrie 14, 2019
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Juniorii 2009, locul 3 la Cupa Speranţelor

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

junioori vladuZilele trecute s-a desfăşurat la Rm Vâlcea o nouă ediţie a Cupei Speranţelor la Fotbal, competiţie la care CS Mioveni a fost prezentă cu două grupe,

cea de copii născuţi 2009 şi cea de copii născuţi 2010, ambele antrenate de Iulian Vladu.
Grupa de copii născuţi 2009 a ocupat locul 3 la acest turneu la categoria sa de vârstă, după ce a terminat grupa pe locul 1 şi apoi a pierdut în semifinale şi a câştigat finala mică. Astfel, în grupă, micuţii jucători din Mioveni au disputat 3 partide: # 4-2 cu Vâlcea (marcatori Vladu, Ionescu, Staicu, Sîrba) # 6-3 cu Steaua (marcatori Vladu 4, Ionescu, Popescu) şi 4-1 cu Tandem Bucureşti (marcatori Vladu, Staicu 2, Ionescu). A urmat apoi semifinala în care au pierdut cu 5-9 cu F.C. Arges (marcatori Vladu 2 ,Staicu 3) şi apoi victoria din finala mică, 10-2 cu Academia Răzvan Raţ (Vladu 5 , Staicu 5). Lotul grupei de copii născuţi 2009 a fost format din: Bădică Andrei , Popescu David , Dragomirescu Ianis, Niculaie Daniel, Chiriţescu Nicolas, Ionescu Mihai, Staicu Octavian, Sîrba Albert, Vladu Mario.
Grupa de copii născuţi 2010 nu a reuşit să iasă din serie, terminând pe 2 şi având următoarele rezultate: # 1-5 cu Vâlcea (marcator Ciobotea) # 7-1 cu Brasov ( marcatori Ciobotea 2, Anghel 2, Ivănuş 2, Ştefănescu) # 1-1 cu Craiova (marcator Ivănuş). Următoarele meciuri au fost 2-4 cu Sibiu ( marcator Ciobotea 2) şi 0-0 (0-1 la penalty) cu Tandem Buccureşti. Lotul pe care antrenorul Iulian Vladu l-a avut la dispoziţie a fost următorul: Apostol Alexandru,Tănase Antonio, Ştefănescu Alexandru, Ciobotea Cosmin, Ţuculete Remus, Anghel Cristian, Buică Robert, Ivănuş Ştefan.

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

Concordia Chiajna
  CS MIOVENI

sigla Concordia copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 16.11.2019, 11.00, Liga 2, Et. 18

CS MIOVENI
- Rapid

csmioveni logo mic

ball_3_anim

sigla Rapid Bucuresti site

Scor final 1 - 5
(1-2)
13.11.2019, ora 19:30 Liga 2, Et. 17

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 UTA
14 9 4 1
31-9 31
2 CS MIOVENI
16 8 6 2 28-15 30
3
Petrolul
15 8 4 3 17-13 28
4
Turris Tr Măgurele
15 8 3 4 28-17 27
5
Metaloglobus
16 7 5 4 18-12 26
6
Rapid
15 7 4 4 22-15 25
7
Farul
17 7 4 6 20-15 25
8
Campionii FC Argeş
16 7 4 5 22-21 25
9 ASU Poli Timişoara
16 5 6 5 15-10 21
10 U Cluj
16 5 6 5 22-18 21
11
Viitorul Pandurii
16 6 3 7 19-23 21
12
Gloria Buzău
16 6 2 8 22-20 20
13
Dunărea Călăraşi
15 5 4 6 20-21 19
14
Concordia Chiajna
15 5 4 6 14-19 19
15 Csikszereda
16 5 4 7
13-18 19
16 Ripensia Timişoara
16 4 7 5 18-24 19
17 CSM Reşiţa
16 4 4 8 20-27 16
18 Sportul Snagov
16 2 2 12 13-39 8
19 Pandurii Tg Jiu
16 1 4 11 9-35 7
20              

Rezultate Etapa 17 2019/2020
13. 11. 2019
Echipa Scor  Echipa
CS MIOVENI
1-5 Rapid
Petrolul
3-1 Viitorul Pandurii
Metaloglobus
1-0 Farul
UTA
3-0 Gloria Buzău
Dunărea Călăraşi
1-2
Campionii FC Argeş
Csikszereda
1-0 CSM Reşiţa
Ripensia Timişoara
1-1
ASU Poli Timişoara
Sportul Snagov
2-3 Turris Tr Măgurele
Pandurii Tg Jiu
- stă
U Cluj
2-1 Concordia

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n