Marţi, Octombrie 15, 2019
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Fotbaliştii au intrat în cantonamentul montan

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

cantoanemtn poainaFotbaliştii Mioveniului au început de sâmbătă un stagiu de pregătire centralizată la Poiana Braşov, care va dura 12 zile. Fotbaliştii au urcat la munte pe 6 iulie şi vor reveni la Mioveni pe 17.

Antrenorii Marius Stoica, Mihai Olteanu, Iulian Preda şi Iulian Ilie au oprit un lot de 25 de jucători, acesta fiind cel pe care se vor baza şi la începerea campionatului. Printre aceştia se numără şi noutăţile Raul Costin, Davide Massaro şi Marian Anghelina dar şi juniorii Işfan, Călin, Albăstroiu, Cioargă şi Zamfi­rescu. î

Programul stabilit de banca tehnică este unul cu câte două antrenamente pe zi, unul dimineaţă şi altul după-amiază, acestea fiind efectuate fie la Stadionul din Râşnov, fie la Stadionul Olimpic din Poiana Braşov, care este util pentru pista de atletism pe care o are.

Tot în cadrul acestui cantonament sunt programate şi două meciuri amicale, unul pe 11 iulie cu colega de serie, nou-promovata Csikszereda Miercurea Ciuc şi pe 14 iulie cu echipa de liga 3, AFC Hărman. 

Lotul CS Mioveni

Portari:

# Valentin Sima # Flavius Croitoru # Bogdan Preda

Fundaşi:

# Cătălin Alexe # Daniel Celea # Robert Gherghe # Dean Beţa # Ionuţ Burnea # Eduard Stoica

Mijlocaşi

# Ionuţ Rădescu # Andrei Traşcu # Robert Boboc # Raul Costin # Andrei Hergheligiu # Valentin Coşereanu # Marian Anghelina # Cosmin Năstăsie # Alexandru Işfan # Albăstroiu # Cioargă # Zamfirescu

Atacanţi # Simon Măzărache # Alin Călin # Davide Massaro # Valentin Balint

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS MIOVENI
  Sportul Snagov

csmioveni logo mic

 ball_3_anim

silgla snagov copy

DATA: 16.10.2019, 15.00, Liga 2, Et. 12

Ripensia Timişoara
- CS MIOVENI

stema Ripensia copy

ball_3_anim

csmioveni logo mic

Scor final 0 - 5
(0-4)
12.10.2019, ora 11:00, Liga 2, Et. 11

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Turris Tr Măgurele
11 8 1 2
22-7 25
2 CS MIOVENI
11 6 5 0 19-5 23
3
UTA
8 6 1 1 26-5 19
4
Gloria Buzău
10 6 1 3 19-9 19
5
Metaloglobus
11 5 3 3 16-11 18
6
Petrolul
10 5 3 2 11-10 18
7
Rapid
9 5 2 2 13-9 17
8
Viitorul Pandurii
11 5 2 4 16-14 17
9 Campionii FC Argeş
10 5 1 4 13-13 16
10 Farul
11 4 3 4 8-8 15
11
Concordia Chiajna
10 3 4 3
9-12 13
12
ASU Poli Timişoara
10 3 3
4 10-6 12
13
U Cluj
10 3 3 4 13-10 12
14
Dunărea Călăraşi
10 3 3 4 13-15 12
15 CSM Reşiţa 10 3
3 4
12-16 12
16 Ripensia Timişoara
11 3 3 5 12-19 12
17 Csikszereda
10
2
4
4 10-15 10
18 Pandurii Tg Jiu
11 1 3 7 7-22 6
19 Daco - Getica
11 2 0 9 6-25 6
20 Sportul Snagov
11 2 9 4-28 2

Rezultate Etapa 11 2019/2020
12. 10. 2019
Echipa Scor  Echipa
Ripensia Timişoara
0-5 CS MIOVENI
Viitorul Pandurii
2-1 Farul Constanţa
Sportul Snagov
1-1 U Cluj
Metaloglobus
1-0 Turris Tr Măgurele
Csikszereda
2-2
Pandurii Tg Jiu
Petrolul
3-0 Daco - Getica
Campionii FC Argeş
-
CSM Reşiţa
Gloria Buzău
- ASU Poli Timişoara
UTA
- Concordia Chiajna
Dunărea Călăraşi
- Rapid

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n