Dimensiune Text

Cauta in site

Et 2, 2019/2020: CS Mioveni - CSM Reşiţa 1-1

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci resitaEchipa noastră a terminat la egalitate, 1-1, meciul de ieri, cu CSM Reşiţa, partida de pe Stadionul Orăşensc, contând pentru etapa a 2-a, a ligii secunde.

În prima repriză, oaspeţii nu au contat în atac, în timp ce elevii lui Marius Stoica s-au jucat cu ocaziile. După pauză, în minutul 72, Balint a deschis scorul pentru CS Mioveni dintr-un penalty, la un henţ în careu, în timp ce oaspeţii au egalat în minutele de prelungiri, tot dintr-o lovitură de pedeapsă, după un fault în careu al lui Celea.

Echipa noastră are acumulate 4 puncte după primele două etape de campionat, iar sâmbătă viitoare, urmează meciul din deplasare, cu Viitorul Pandurii Tg Jiu.

# CS Mioveni - CSM Reşiţa 1-1 (0-0)

Au marcat: Balint (72 din 11m) / Vădrariu (90+2 din 11m)

# Mioveni: Croitoru - Ghiță, Celea, Beța, Burnea - Anghelina (91 traşcu), Raul Costin - Hergheligiu (62 Massaro), Ișfan, Măzărache (58 Coşereanu) - Balint.
Rezerve: Sima, Alexe, Șimăndan, Călin. Antrenor: Marius Stoica

# Reșița: Zimmerman - Banac, Ehmann, Vasiu, Vădrariu - Breșneni, Danci (79 Cristea), Săulescu (85 Cioablă), Poiană, Dat - Ene (63 Coman).
Rezerve: Horvath, Vlădia, Velici, Mustețea. Antrenor: Leontin Doană

# Min 5: 0-0

# Min 14: lovitură liberă pentru echipa noastră de la 30 m central, Raul Costin trage direct spre poartă, un fundaș advers pune capul și deviază periculos, însă pe direcția portarului

# Min 15: Hergheligiu trage puternic de la 25 m central, mingea trece însă pe lângă

# Min 18: Hergheligiu recuperează la jumătatea terenului, îl lansează pe contraatact pe Balint, pe dreapta atacantul scapă singur, intră în careu talonat de adversar și șutează în crossm însă mingea trece mult pe lângă

# Min 22: acțiune pe dreapta a Mioveniului, Ișfan centrează perfect de pe dreapta, în centrul careului, Hergheligiu șutează printre mai mulți adversari, însă mingea îl lovește pe Măzărache în fața porții și își schimbă traiectoria

# Min 29: Poiană centrează de pe stânga, Săulescu apare bine în careul mic, dar trece pe sub balon

# Min 33: Măzărache aruncă un balon, din stânga, peste apărare, Ișfan apare singur în fața porții, dar reia incredibil peste transversală

Pauză: 0-0

# Min 52: Schimbare la CS Mioveni, iese Măzărache , intra Coșereanu

# Min 60:Coșereanu trage de la 20 m central, mingea trece pe lângă

# Min 62: Iese Hergheligiu, intră Massaro

# Min 63: Schimbare la Reșița, iese Ene intră Coman

# Min 66: Massaro lasă un balon excelent, pentru Costin, la 16m, mijlocașul trage bine, iar portarul respinge cu greu in corner

# Min 72: 1-0! Goooooool pentru CS Mioveni: Arbitrul dă penalty pentru un henț în careu al unui fundaș, la o combinație între Balint și Massaro. Balint transformă în vinclu lovitura de pedeapsă și deschide scorul!

# Min 75: Balint pătrunde pe dreapta pe contraatac, oprește balonul și un adversar îi dă peste picioare, cade, iar din spate vine Coșereanu care trage în plasa laterală

# Min 79: Iese Danci, intră Cristea

# Min 85: Ultima schimbare la oaspeți, iese Săulescu, intră Cioablă

# Min 90+1: Iese Anghelina, intră Trașcu

# Min 90+2: 1-1! Reșița egalează din penalty, prin Vădrariu, după un fault în careu al lui Celea

Scor final: 1-1!