Vineri, Noiembrie 22, 2019
   
Dimensiune Text

Cauta in site

4 victorii şi 3 înfrângeri în turul Superligii la Tenis de masă

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

tenis de masa turDupă 3 zile grele în Superliga masculină de tenis de masă, CS Mioveni încheie turul sezonului pe locul 4, cu 4 victorii şi trei înfrângeri, la egalitate de puncte cu locul 3 şi la 1 punct de locul 2.

Pentru prima dată cu un junior de 15 ani titular la masa de joc, CS Mioveni a scos maximum din aceste prime 7 jocuri şi aşteaptă cu încredere returul, atunci când se va ataca din nou prima treaptă a podiumului. Pentru CS Mioveni, în turul Superligii, la Odorheiu Secuiesc au evoluat Alexandru Cazacu, Lucian Munteanu şi Alexandru Macarie, aceştia fiind însoţiţi de antrenorul Dorel Lazaroiu.
Rezultatele înregistrate de CS Mioveni:
RUNDA 1
# CS “U”CRAIOVA I - CS MIOVENI 1-3
BOGDAN CRISTIAN - MUNTEANU LUCIAN 2-3 (11-5;6-11;11-8;9-11;4-11)
BARBULESCU CRISTIAN - CAZACU ALEX 0-3 (6-11;9-11;10-12)
ZAMFIER MIHAI - MACARIE ALEX. 3-0 (11-7;11-9;11-3)
BOGDAN CRISTIAN - CAZACU ALEX. 1-3 (4-11;11-8;7-11;7-11)
Runda 2
# CS PRISTAVU C-LUNG I - CS MIOVENI 3-0
DORCESCU DENIS - MUNTEANU LUCIAN 3-2 (6-11;11-6;11-7;9-11;11-7)
CHIRITA IULIAN - CAZACU ALEXANDRU 3-1 (11-13;11-9;11-6;11-8)
BADEA BOGDAN - MACARIE ALEXANDRU 3-1 (11-3;7-11;11-5;11-4)
Runda 3
# CS MIOVENI - CSA STEAUA BUCURESTI 1-3
CAZACU ALEXANDRU - LEONG CHEE FENG 3-1 (7-11;11-7;11-6;11-8)
MUNTEANU LUCIAN - MOVILEANU DARIUS 1-3 (11-9;4-11;8-11;10-12)
MACARIE ALEXANDRU - TOMICA ANDREI 0-3 (7-11;6-11;2-11)
CAZACU ALEXANDRU - MOVILEANU DARIUS 0-3 (6-11;12-14;11-13)
Runda 4
# CS MIOVENI CSM SLATINA 3-0
CAZACU ALEXANDRU - RADOI MARIUS 3-1 (11-5;8-11;11-9;11-6)
MUNTEANU LUCIAN - MANESCU MIHAITA 3-1 (6-11;11-4;11-4;11-4)
MACARIE ALEXANDRU - NEACSU LUCIAN 3-0 (11-0;11-0;11-0)
Runda 5
# CSS OD. SECUIESC I - CS MIOVENI 2-3
GYORGY SZILARD - MUNTEANU LUCIAN 3-2 (3-11;11-5;6-11;11-5;12-10)
FILIMON LUCIAN - CAZACU ALEXANDRU 1-3 (5-11;11-13;11-5;3-11)
CSERVIK KRISZTIAN - MACARIE ALEXANDRU 3-0 (11-2;11-1;11-7)
GYIRGY SZILARD - CAZACU ALEXANDRU 0-3 (3-11;4-11;8-11)
FILIMON LUCIAN - MUNTEANU LUCIAN 2-3 (7-11;11-9;11-4;9-11;7-11)
Runda 6
# CS MIOVENI - CS TOPSTAR TT C-TA 3-2
CAZACU ALEXANDRU - ISTRATE ANDREI 3-1 (9-11;11-7;11-9;11-9)
MUNTEANU LUCIAN - MLADIN PAUL 2-3 (11-8;5-11;11-9;7-11;9-11)
MACARIE ALEXANDRU - GRIGORE CRISTIAN 0-3 (7-11;3-11;6-11)
CAZACU ALEXANDRU - MLADIN PAUL 3-1 (11-6;6-11;11-7;11-4)
MUNTEANU LUCIAN - ISTRATE ANDREI 3-1 (11-6;11-4;9-11;11-6)
Runda 7
# CS TT PRISTAVU C-LUNG - CS MIOVENI 3-1
SPELBUS ALIN - MUNTEANU LUCIAN 3-0 (11-7;20-18;11-8)
CHIRITA CRISTIAN - CAZACU ALEXANDRU 2-3 (8-11;1-11;12-10;11-4;10-12)
MANOLE ALEXANDRU - MACARIE ALEXANDRU 3-0 (11-2;11-5;11-3)
SPELBUS ALIN - CAZACU ALEXANDRU 3-2 (11-3;3-11;7-11;11-7;12-10)

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS MIOVENI
  Turris Tr Măgurele

csmioveni logo mic

 ball_3_anim

site logo AFC Turris Oltul Turnu Măgurele

DATA: 26.11.2019, 17.00, Liga 2, Et. 19

Concordia Chiajna - CS MIOVENI

sigla Concordia copy

ball_3_anim

csmioveni logo mic

Scor final 1 - 1
(1-1)
17.11.2019, ora 11:10 Liga 2, Et. 18

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 UTA
16 9 5 2
32-12 32
2 CS MIOVENI
17 8 7 2 29-16 31
3
Rapid
17 9 4 4 28-15 31
4
Petrolul
17 8 6 3 19-15 30
5
Turris Tr Măgurele
17 8 5 4 30-19 29
6
Metaloglobus
17 7 6 4 19-13 27
7
Campionii FC Argeş
17 7 5 5 23-22 26
8
Farul
17 7 4 6 20-15 25
9 ASU Poli Timişoara
17 6 6 5 17-10 24
10 Gloria Buzău
17 7 2 8 25-21 23
11
U Cluj
17 5 7 5 23-19 22
12
Viitorul Pandurii
17 6 4 7 20-24 22
13
Ripensia Timişoara
17 5 7 5 20-25 22
14
Concordia Chiajna
16 5 5 6 15-20 20
15 Csikszereda
17 5 5 7
15-20 20
16 Dunărea Călăraşi
16 5 4 7 21-24 19
17 CSM Reşiţa
17 4 4 9 21-29 16
18 Sportul Snagov
17 2 2 13 13-41 8
19 Pandurii Tg Jiu
17 1 4 12 9-39 7
20              

Rezultate Etapa 18 2019/2020
16. 11. 2019
Echipa Scor  Echipa
Concordia Chiajna
1-1 CS MIOVENI
Farul - a stat
CSM Reşiţa 1-2 Ripensia Timişoara
Viitorul Pandurii 1-1 Csikszereda
Gloria Buzău 3-1
Dunărea Călăraşi
Rapid 4-0 Pandurii Tg Jiu
ASU Poli Timişoara
2-0
Sportul Snagov
Campionii FC Argeş 1-1 Petrolul
Metaloglobus 1-1 UTA
Turris Tr Măgurele 1-1 U Cluj

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n