Sâmbătă, Iulie 11, 2020
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Clubul nostru a obținut licența pentru Liga 1

liga 1Clubul nostru a obținut vineri seară licența pentru Liga 1. Elevii lui Claudiu Niculescu nu trebuie acum decât să ocupe la finalul play-off-ului unul din locurile 1 sau 2,

sau și al treilea și să câștige barajul și apoi vor evolua pe prima scenă fotbalistică a țării.

După o muncă de câteva luni, în care s-au strâns toate actele pe care Federația le-a cerut la dosar, CS Mioveni a primit avizul favorabil pentru a juca în Liga 1, dacă va promova, reprezentanții FRF au acordat licența de Liga 1, clubului nostru. A fost o muncă asiduă depusă de întreg staff-ul admistrativ, în timp ce de licențiere s-a ocupat directorul sportiv, Gheorghe Șerban.

Președintele Consiliului Director al CS Mioveni, Dumitru Olteanu ne-a spus astăzi mai multe despre obținerea licenței: "Mulțumesc celor din staff-ul administrativ că s-au implicat în licențiere. Chiar dacă noi avem experiență în acest sens, pentru că de câțiva ani am obținut licențele, pentru anul viitor măsurile impuse au fost mai riguroase, iar noi am reușit să îndeplinim condițiile pentru toate cele 5 criterii. Îi felicit pentru munca depusă. Rămâne acum ca fotbaliștii să realizeze pe teren promovarea la care ne gândim toți. A fost o primă etapă, urmează acum turneul de play-off, în care fiecare meci contează enorm, dar foarte important este însă primul joc. Sper ca băieții să fie conectați, ne dorim toți să realizăm o performanță mare pentru clubul nostru. Nu am avut emoții pentru că știam că clubul nostru a demonstrat că este un club stabil financiar, știam că avem toate plățile făcute către sportivi, antrenori, personal auxiliar și nu avem litigiu cu niciun club. Știam că vom obține licența, dar până nu o obții... Așadar drumul este deschis spre Liga I, rămâne acum ca și jucătorii să demosntreze pe teren că merităm în prima ligă".

Responsabil cu licențierea, din partea clubului nostru pentru Federație, a fost directorul sportiv Gheorghe Șerban, acesta strângând și ținând legătura cu FRF în vederea obținerii licenței. "De ieri avem licență de Liga 1 pentru sezonul 2020/2021. Au trebuie îndeplinite mai mult condiții, pentru cinci criterii. La criteriul sportiv este vorba despre jucători, antrenori, Centrul de Copii și Juniori, să ai lot pentru echipă, să ai grupe la juniori. La criteriul perosonal admistrativ este vorba despre membrii staff-ului tehnic, dar și admistrativ pentru că există anumite funcții impuse pentru licențiere. Criteriul juridic se referă la forma de organizare a clubului, iar pentru criteriul financiar nu trebuie să fie datorii la finalul lui 2019. În fine pentru criteriul infrastructură trebuie baza de antrenament, pentru echipa mare pentr juniori și stadion care să fie omologat pentru Liga 1" ne-a spus Șerban. 

Meciul Urmator

 • Meciul Urmator
 • Ultimul Meci

FC Argeş   CS MIOVENI

sigla fc arges

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 14.07.2020, 20.00, Liga 2, Et. 2, Play-off

CS MIOVENI
- Rapid

csmioveni logo mic

ball_3_anim

sigla Rapid Bucuresti site

Scor final 0 - 0
(0-0)
7.7.2020, ora 20:00 Liga 2, Et. 1, Play-off

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

 • Clasament
 • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 UTA
0 0 0 0 - 25
2 CS MIOVENI 1 0 1 0 0-0 21*
3
Turris Tr Măgurele 1 0 1 0 0-0 21*
4
Campionii FC Argeş 1 0 1 0 0-0 20
5
Rapid 1 0 1 0 0-0 20*
6
Petrolul 0 0 0 0 - 19
 
 * s-a rotunjit punctajul cu 0,5p            
 
             
             
             
 
             
 
           
 
           
 
         
               
               
               
               
               
               

 Etapa 1 2019/2020 Play-off
4. 07. 2020
Echipa Scor  Echipa
CS MIOVENI 0-0 Rapid
UTA - Petrolul
Turris Tr Măgurele 0-0 Campionii FC Argeș
Etapa 2    11.07
Campionii FC Argeș -
CS MIOVENI
UTA - Turris Tr Măgurele
Petrolul -
Rapid
Etapa 3   18.07
CS MIOVENI - UTA
Turris Tr Măgurele - Petrolul

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Stiri Tenis de Masa

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Stiri Box

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n