Marţi, Octombrie 15, 2019
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Sportivii de la CS Mioveni s-au intors cu 2 medalii de la de la Finala Campionatului National de BOX Cadeti 2010 Campulung Muscel

(4 voturi, nota medie 5.00 din 5)

boxcupa
Campionatul Naţional de box pentru cadeţi s-a desfăşurat în perioada 18-24 octombrie 2010 în sala de sport de la Şcoala Generală „Nanu Muscel” din Câmpulung Muscel şi s-a boxat la 18 categorii de greutate.
  Competiţia a fost destinată sportivilor născuţi în anii 1996 şi 1997 fiind organizat în conformitate cu regulamentul Asociaţiei Internaţionale de Box Amatori şi a avut drept scop depistarea pugiliştilor talentaţi în vederea cooptării lor în loturile naţionale.

La competiţie au participat circa 170 sportivi,  din Vâlcea, Sibiu, Arad, Bacău, Năvodari şi Argeş.
Sportivii CS Mioveni au obţinut 2 medalii prin Dumitru Mihai la categoria 40 kg medalie de argint, şi prin Niţă Iulian Marian  la categoria 65 kg, medalie de bronz.
Secţia de box a CS Mioveni este condusă de către Cîmpean Daniel  şi are în componenţa 12 sportivi legitimaţi .

Pentru cei care iubesc acest sport şi doresc  să facă performanţă  se  pot înscrie la Casa Sindicatelor Dacia, acolo unde se antrenează sportivii sectiei de box a CS Mioveni, de L-V  între ore 9.00-11.00 şi 16.00-18.00.

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS MIOVENI
  Sportul Snagov

csmioveni logo mic

 ball_3_anim

silgla snagov copy

DATA: 16.10.2019, 15.00, Liga 2, Et. 12

Ripensia Timişoara
- CS MIOVENI

stema Ripensia copy

ball_3_anim

csmioveni logo mic

Scor final 0 - 5
(0-4)
12.10.2019, ora 11:00, Liga 2, Et. 11

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Turris Tr Măgurele
11 8 1 2
22-7 25
2 CS MIOVENI
11 6 5 0 19-5 23
3
UTA
8 6 1 1 26-5 19
4
Gloria Buzău
10 6 1 3 19-9 19
5
Metaloglobus
11 5 3 3 16-11 18
6
Petrolul
10 5 3 2 11-10 18
7
Rapid
9 5 2 2 13-9 17
8
Viitorul Pandurii
11 5 2 4 16-14 17
9 Campionii FC Argeş
10 5 1 4 13-13 16
10 Farul
11 4 3 4 8-8 15
11
Concordia Chiajna
10 3 4 3
9-12 13
12
ASU Poli Timişoara
10 3 3
4 10-6 12
13
U Cluj
10 3 3 4 13-10 12
14
Dunărea Călăraşi
10 3 3 4 13-15 12
15 CSM Reşiţa 10 3
3 4
12-16 12
16 Ripensia Timişoara
11 3 3 5 12-19 12
17 Csikszereda
10
2
4
4 10-15 10
18 Pandurii Tg Jiu
11 1 3 7 7-22 6
19 Daco - Getica
11 2 0 9 6-25 6
20 Sportul Snagov
11 2 9 4-28 2

Rezultate Etapa 11 2019/2020
12. 10. 2019
Echipa Scor  Echipa
Ripensia Timişoara
0-5 CS MIOVENI
Viitorul Pandurii
2-1 Farul Constanţa
Sportul Snagov
1-1 U Cluj
Metaloglobus
1-0 Turris Tr Măgurele
Csikszereda
2-2
Pandurii Tg Jiu
Petrolul
3-0 Daco - Getica
Campionii FC Argeş
-
CSM Reşiţa
Gloria Buzău
- ASU Poli Timişoara
UTA
- Concordia Chiajna
Dunărea Călăraşi
- Rapid

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n