Sâmbătă, Februarie 29, 2020
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Să salvăm o viaţă! Împreună pentru Georgică Coşereanu

ajutor umanitarAcesta este motto-ul sub care echipa noastră va disputa următoarele partide: "Împreună pentru o cauză nobilă! Împreună pentru Georgică Coşereanu! Împreună să salvăm o viaţă!"

Este vorba despre fratele fotbalistului echipei noastre, Valentin Coşereanu. Georgică Coşereanu suferă o o boală grea, iar pentru vindecare are acum nevoie tratament de specialitate în străinătate. Orice ajutor material din partea dvs este binevenit. Conturile în care puteţi dona sunt următoarele: COSEREANU FELICIA cont deschis la UniCredit Bank: RO13 BACX 0000 0016 2495 0000; COSEREANU GEORGICA cont deschis la ING Bank: RO53INGB0000999907634245
Povestea lui Georgică Coşereanu este descrisă chiar de el, printr-un mesaj postat zilele trecute pe facebook:
"Da-mi o sansa la viata!
Pana acum o jumatate de an eram un om " normal " aveam o viata normala,serviciu,casa,familie,aveam sanatatea si puterea de care nu duceam lipsa sa pot sa-mi duc la bun sfarsit planurile familiare.S-a intamplat in vara anului trec cut dormind pe jos si cel mai probabil m-a tras curentul,simteam doar o durere in piept in partea dreapta,nu mai puteam respira simteam doar ca ma sufoc...ceea ce m-a facut sa iau si masuri asta insemnand sa merg sa-mi fac o radiografie la plamani unde am si aflat ceea ce imi era teama vreodata in viata sa aflu.Am aflat ca pe plamanul drept este o tumora canceroasa de 15.9cm care pe deasupra,facand si o biopsie mi s-a confirmat faptul ca este de natura maligna...cosmarul a inceput cand am ajuns la spital si am facut analize,tomograf si toate investigatiile care trebuiau facute atunci am primit vestea ca este cancer de grad 4 metastazat...urmand ulterior cure cu citostatice,zile spitalicesti,nopti nedormite si nervi intinsi la maxim.Dupa primele 4 cure starea mea incepuse sa se amelioreze.Am facut un alt tomograf unde rezultatul nu a fost la asteptarile medicilor insa ceva s-a schimbat.Metastazele incepusera usor sa se retraga iar tumora cea mare a ajuns la jumatate.O fericire imensa pentru mine stiind ca acasa ma asteapta cu sufletul la gura averea mea cea mai mare COPILUL MEU,LARA MEA...ea imi da puterea de care am nevoie sa pot trece peste incercarea vietii mele...crezand ca totul decurge conform planurilor medicilor si ca tot raul era spre bine,viata mi-a dat alta lovitura iesind la rezultatul analizelor ca am Hepatita C.Tot ce conta era ca nu mai puteam sa merg mai departe cu citostaticele pentru ca transaminazele mele cresteau peste limita maxima admisa si asta era o piedica sa merg mai departe cu tratamentul pentru cancer.Urmeaza sa merg in afara tarii (AKH Viena )pentru o alta parere,poate pentru un alt tratament...dar pentru asta am nevoie de sprijinul vostru...
Va multumesc din suflet pentru tot ceea ce ati facut ptr mine pana in momentul de fata. Cu toate astea costurile mari abia acum vor incepe. Deschideti-va inimile si faceti cate o mica donatie sau dati share cauzei mele! Abia astept sa ma fac bine si sa va arat cat fericit poate fi un om care are toate motivele din lume sa lupte!! Doamne-Ajuta si sanatate tuturor!!
COSEREANU FELICIA cont deschis la UniCredit Bank
RO13 BACX 0000 0016 2495 0000
COSEREANU GEORGICA cont deschis la ING Bank
RO53INGB0000999907634245"

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n