Duminică, August 18, 2019
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Box: Cinci medaliaţi la Cupa Oraşului Mioveni

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

sigla mioveni pt site bunaLa prima ediÅ£ie a Cupei OraÅŸului Mioveni la box, desfăşuratÅŸ în Sala de Sport a Åžcolii Liviu Rebreanu, competiÅ£ie organizată de CS Mioveni în colaborare cu Primăria ÅŸi CL Mioveni, mai mulÅ£i pugiliÅŸti ai clubului nostru au fost premiaÅ£i.

În total, au avut loc 8 meciuri, cei 16 pugiliÅŸti prezenÅ£i venind de la cluburile CS Mioveni, CS Alro Saltina, CS Preda, CS TârgoviÅŸte. De la gruparea din Mioveni au urcat în ring 8 boxeuri, la toate categoriile, iar cinci dintre ei au câÅŸtigat meciurile disputate. Astfel, Marius Dumitru (18 ani) s-a impus la categoria 64 kg, IonuÅ£ Stan (16 ani) - la categoria 54 kilograme, Gabriel Florea (16 ani) la categoria 69 kg, GraÅ£ian Zăvoianu (18 ani) - la categoria 56 kg, DragoÅŸ Demene (10 ani) - la categoria 69 kg, în timp ce Alberto Åžtefan (10 an) a pierdut la puncte la categoria 30 kilograme.
Dintre cei 6 pugiliÅŸti ai clubului galben-verde, Marius Dumitru este multiplu medaliat la campionatele naÅ£ionale, acesta câÅŸtigând medalia de argint la CN de tineret din luna Mai (64 kg), dar ÅŸi medalia de bronz la Campionatele NaÅ£ionale de SperanÅ£e Olimpice (Centura Moldovei).

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

Viitorul Pandurii Tg Jiu   CS MIOVENI
sigla viitorul pandurii targu jiu copy  ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 17.08.2019, Ora: 11.00, Liga 2, Etapa 3

CS MIOVENI
- CSM Reşiţa

csmioveni logo mic

ball_3_anim sigla resita
Scor final 1 - 1
(0-0)
Data 10 August 2019, Liga 2, Etapa 2

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 UTA 2 2
0 6-0 6
2 Turris Tr Măgurele 2 2
0 5-0 6
3
Gloria Buzău
2 2 0 0 3-1 6
4
CSM Reşiţa 2 1 1 0 3-1 4
5
Rapid
2 1 1 0 3-1 4
6
CS MIOVENI
2 1 1
2-1 4
7
Farul 2 1 1
0 1-0 4
8
Campionii FC Argeş
2 1 0 1 4-2
9 ASU Poli Timişoara
2 1 0 1 3-1
10 Csikszereda M. Ciuc 2 1 0 1 3-1 3
11
U Cluj 2 1
0 1
3-2 3
12
Ripensia 2 1 3-3 3
13
Concordia Chiajna 2 1
0 1 2-3 3
14
Petrolul 2 1 2-4 3
15 Viitorul Pandurii 2 1
0 2-4 3
16 Metaloglobus
2 0 2
1-5
17 Sportul Snagov
2
2
1-5 0 
18 Daco  - Getica
2 0 0 2 0-4
19 Dunărea Călăraşi
2 0 0 2 0-4 0
20 Pandurii Tg Jiu 2 2 0-5

Rezultate Etapa 3 2019/2020
17. 08. 2019
Echipa Scor  Echipa
Viitorul Pandurii - CS MIOVENI
CSM Reșița - Pandurii Tg Jiu
Gloria Buzău - Sportul Snagov
Metaloglobus - Ripensia Timișoara
UTA -
Csikszereda M. Ciuc 
Campionii FC Argeș - U Cluj
ASU Poli Timișoara -
Daco - Getica
Concordia Chiajna - Farul
Dunărea Călărași - Petrolul
Turris Tr Măgurele - Rapid

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n