Marţi, Octombrie 23, 2018
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Judo: 10 medalii la Cupa RÔmnicului

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

judo bun 1În perioada 8 – 9 aprilie 2015, judoka de la CS Mioveni au participat la cea de-a VII-a edi?ie a „Cupei Râmnicului la Judo”, competi?ie desf??urat? la Râmnicu Vâlcea ?i care a reunit peste 400 de sportivi din ?ar?.


Sportivii CS Mioveni, antrena?i de c?tre Verginel Popescu au ob?inut, nu mai pu?in de 10 medalii, trei de aur, patru de argint ?i trei de bronz: 
Victor Sandu (27 kg - U12) - locul 3;
Remus Dumitru (27 kg – U12) - locul 3;
Matei Costescu (50 kg - U15) - locul 2;
Alexandra Pîrvu (32 kg - U12) - locul 1;
Elida Purcaru (32 kg – U12) - locul 2;
Alina F?c?eru (36 kg – U14 ?i U15) – dou? locuri 2;
Roxana Oprea (40 kg –U14 ?i U15) - dou? locuri 1;
Vlad Cîrciumaru (50 kg – U15) - locul 3.

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS MIOVENI   Daco - Getica
csmioveni logo mic  ball_3_anim

stema daco getica bucuresti copy

DATA: 26 Oct. 2018, Ora: 18.00, Liga 2, Etapa 14

CS MIOVENI - Luceaf─ârul Oradea

csmioveni logo mic

ball_3_anim stema Luceafarul Oradea logo
Scor final 2 - 1
(0-1)
Data 20 Oct. 2018, Liga 2, Etapa 13

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Sportul Snagov 13  3 23-8 30 
2 Chindia Târgovi┼čte 13  26-14 29 
3
Academica Clinceni 13 9 0 4 30-8 27 
4
Petrolul 13  2 3 27-11 26 
5
FC Arge┼č 13 7 4 2 20-10 25 
6
U Cluj 13 27-13 24 
7
CS MIOVENI 13  4 20-10 23 
8
Pandurii Tg Jiu 13 6 3 4 27-19 21 
9 Energeticianul 13  22-16 21 
10 UTA 13 6 2 5 22-17 20
11
ASU Poli Timi┼čoara 13 13-12  20 
12
Daco - Getica 13 19-22 15 
13
Metaloglobus 13 2 7 11-26 14 
14
Ripensia Timi┼čoara 13 3 17-25 13 
15 Farul 13  20-29 13 
16 Luceaf─ârul Oradea 13  16-27 12 
17 CS Balote┼čti 13  13-27 11 
18 Aerostar Bac─âu 13  2 16-30 
19 ACS Poli Timi┼čoara 13 1 2 10 12-30 5
20 Dacia Unirea Br─âila 13  11-38

Rezultate Etapa 13  2018/2019
Echipa Scor Echipa
20. 10. 2018
CS MIOVENI  2-1 Luceaf─ârul Oradea
Ripensia Timi┼čoara 1-1 U Cluj
ACS Poli Timi┼čoara 1-2 ASU Poli Timi┼čoara
UTA 1-1 Energeticianul
Sportul Snagov 3-0
Metaloglobus
CS Balote┼čti 2-1 Pandurii Tg Jiu
Dacia Unirea Br─âila 3-3
Aerostar Bac─âu
Academica Clinceni 0-1 Chindia Târgovi┼čte
Farul  3-1 FC Arge┼č
Daco - Getica 1-2 Petrolul

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n