Miercuri, Ianuarie 16, 2019
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Judo: 14 medalii la Cupa Drobeta

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

judo severinLa sfârÅŸitul săptămânii trecute a avut loc la Tr Severin, a XXX-a ediÅ£ie a Cupei Drobeta la Judo, competiÅ£ie rezervată fetelor ÅŸi băieÅ£ilor, juniori U12-U18 dar ÅŸi seniori. ReprezentanÅ£ii clubului nostru au obÅ£inut aici 14 medalii.

Printre cei peste 500 de participanÅ£i s-au numărat ÅŸi 17 sportivi ai Clubului CS Mioveni, antrenaÅ£i de Verginel Popescu. Dintre cei 17, 14 au reuÅŸit să obÅ£ină medalii, urcând pe podium.

Singurul medaliat cu aur al Mioveniului a fost Eduard Petrescu la categoria 46 kg, U 16.

Medalii de argint au obÅ£inut 4 sportivi: # Roxana Oprea - categoria 44 kg, la U 14 ÅŸi U 16 (foto) ÅŸi # Alexandra Pîrvu - categoria 32 de kg la U 12 ÅŸi U 14. judo severin 2

Restul medaliilor au fost de bronz: # Eduard Petrescu - categoria 46 kg - U 12 # Alina Făcăeru - categoria 40 kg - U 14 şi U 16 # Sorina Popescu - categoria 44 kg , U 18 # Elida Purcaru - categoria 32 kg - U 12 #Lavinia Lioveanu - categoria 70 kg - seniori # Amalia Luchini - categoria 29 kg, U 12 # Victor Sandu - categoria 27 kg, U 12 # Matei Costescu - categoria 60 kg, U 14.

AlÅ£i doi sortivi din Mioveni, Vlad Brezan - categoria 27 kg - U 12 ÅŸi Ionuă Tănase - categoria 34 kg, U12, s-au clasat pe locul 5, fiecare la categoria lui de vârstă.

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS Baloteşti   CS MIOVENI
CS Balotesti logo copy  ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 23 Feb. 2019, Ora: 11.00, Liga 2, Etapa 22

CS MIOVENI - Sportul Snagov

csmioveni logo mic

ball_3_anim silgla snagov copy
Scor final 0 - 4
(0-1)
Data 8 Dec. 2018, Liga 2, Etapa 21

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Sportul Snagov 21 14  4 35-14 46 
2 Academica Clinceni 21 15  6 41-15 45 
3
Petrolul  21 14 3 4 43-19 45 
4
U Cluj 21  13  5 3 47-15 44 
5
Chindia TârgoviÅŸte 21 13 5 3 41-23 44 
6
FC ArgeÅŸ 21 12 36-19 41 
7
CS MIOVENI 21  10  7 33-21 34 
8
Enregeticianul 21 8 5 8 30-26 29 
9 UTA 21  8 8 32-30 29 
10 Pandurii Tg Jiu 21 8 4 9 36-33 28
11
ASU Poli TimiÅŸoara 21 10  18-23  25 
12
Ripensia TimiÅŸoara 21 6 25-31 25 
13
Daco - Getica 21 9 7 29-31 24 
14
Luceafărul Oradea 21 6 10  24-39 23 
15 Aerostar Bacău 21 11  32-39 22 
16 Metaloglobus 21 12  16-43 21 
17 Farul 21  13  29-42 20 
18 CS BaloteÅŸti 21  5 12 21-41  19 
19 Dacia Unirea Brăila 21 2 6 13 19-55 12
20 ACS Poli TimiÅŸoara 21 15  17-45 10 

Rezultate Etapa 21  2018/2019
Echipa Scor Echipa
7-9 12. 2018
CS MIOVENI  0-4 Sportul Snagov
U Cluj 3-1 Chindia Târgovişte
FC Argeş 3-1 Pandurii Tg Jiu
Ripensia Timişoara 2-0 Luceafărul Oradea
Dacia Unirea Brăila 2-0
ACS Poli Timişoara
Daco - Getica 0-2 Academica Clinceni
Aerostar Bacău 9-1
Metaloglobus 
Farul 1-1 UTA
ASU Poli Timişoara 0-0 Energeticianul
Petrolul 5-1 CS Baloteşti

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n