Sâmbătă, Septembrie 22, 2018
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Judo: 14 medalii la Cupa Drobeta

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

judo severinLa sfârşitul săptămânii trecute a avut loc la Tr Severin, a XXX-a ediţie a Cupei Drobeta la Judo, competiţie rezervată fetelor şi băieţilor, juniori U12-U18 dar şi seniori. Reprezentanţii clubului nostru au obţinut aici 14 medalii.

Printre cei peste 500 de participanţi s-au numărat şi 17 sportivi ai Clubului CS Mioveni, antrenaţi de Verginel Popescu. Dintre cei 17, 14 au reuşit să obţină medalii, urcând pe podium.

Singurul medaliat cu aur al Mioveniului a fost Eduard Petrescu la categoria 46 kg, U 16.

Medalii de argint au obţinut 4 sportivi: # Roxana Oprea - categoria 44 kg, la U 14 şi U 16 (foto) şi # Alexandra Pîrvu - categoria 32 de kg la U 12 şi U 14. judo severin 2

Restul medaliilor au fost de bronz: # Eduard Petrescu - categoria 46 kg - U 12 # Alina Făcăeru - categoria 40 kg - U 14 şi U 16 # Sorina Popescu - categoria 44 kg , U 18 # Elida Purcaru - categoria 32 kg - U 12 #Lavinia Lioveanu - categoria 70 kg - seniori # Amalia Luchini - categoria 29 kg, U 12 # Victor Sandu - categoria 27 kg, U 12 # Matei Costescu - categoria 60 kg, U 14.

Alţi doi sortivi din Mioveni, Vlad Brezan - categoria 27 kg - U 12 şi Ionuă Tănase - categoria 34 kg, U12, s-au clasat pe locul 5, fiecare la categoria lui de vârstă.

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

ASU Poli Timişoara   CS MIOVENI
stema ASU poli Timisoara 93 X117  ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 22 Sept. 2018, Ora: 15.00, Liga 2, Etapa 8

CS MIOVENI - Energeticianul

csmioveni logo mic

ball_3_anim sigla energeticianul
Scor final 2 - 1
(0-0)
Data 15 Sept. 2018, Liga 2, Etapa 7

 

 

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Sportul Snagov 2 14-4 20 
2 Academica Clinceni 22-3 18 
3
Petrolul 7 5 1 1 12-2 16 
4
CS MIOVENI 0 2 14-6 15 
5
FC Argeş 7 4 3 0 11-5 15 
6
Pandurii Tg Jiu 16-8 14 
7
UTA 3 11-8 13 
8
U Cluj 7 4 0  3 12-7 12 
9 Chindia Târgovişte 7  8-8 11 
10 Energeticianul 7 3 1 3 11-12 10
11
Daco - Getica 7 10-13 
12
Ripensia Timişoara 7 6-7 7 
13
ASU Poli Timişoara 7 1 4 6-9
14
Metaloglobus  7  2 6-14 7 
15 Farul Constanţa 7  13-17
16 Luceafărul Oradea 7-14
17 Aerostar Bacău 10-14 4 
18 ACS Poli Timişoara 7  1 9-18 
19 Dacia Unirea Brăila 7 0 3 4 5-20 3
20 CS Baloteşti 7  4-15

Rezultate Etapa 8  2018/2019
Echipa Scor Echipa
22. 09. 2018
Sportul Snagov  2-1 UTA
ASU Poli Timişoara - CS MIOVENI
CS Baloteşti - ACS Poli Timişoara
Pandurii Tg Jiu - Ripensia Timişoara
Metaloglobus -
Dacia Unirea Brăila
Energeticianul - Daco - Getica
Aerostar Bacău -
FC Argeş
Luceafărul Oradea - Academica Clinceni
Chindia Târgovişte - Farul
U Cluj - Petrolul

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n