Duminică, August 18, 2019
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Judo: 3 medalii de argint la Ne-Waza

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

judo23Opt judoka ai clubului CS Mioveni au participat, zilele trecute, la finala Campionatului Naţional de Ne-waza Under 12, 14 şi 16 ani, competiţie care a avut loc la Turnu Severin.


La finalul întrecerii, sportivii clubului nostru au reuÅŸind să obÅ£ină trei medalii. Astfel, au ajuns în finale, dar le-au pierdut, clasându-se pe locul 2, Elida Purcaru (40 kg U 12), Alexandra Pîrvu (36 kg U 14) ÅŸi Eduard Petrescu (50 kg U 16). Clubul CS Mioveni, unde antrenor al secÅ£iei de judo este Verginel Popescu a mai fost reprezentată ÅŸi de Alina Făcăieru (48 kg loc 5), Paul PuÅŸcatu (38 kg locul 7), Vlad Brezeanu, Eduard Gîtej ÅŸi IonuÅ£ Tănase.

„A fost o competiÅ£ie destul de grea, dar am avut o comportare mai mult decît bună“, a concluzionat antrenorul Verginel Popescu, la finalul întrecerii care a adunat la start peste 400 de sportivi de la 30 de cluburi din Å£ară.  

Pentru judoka clubului nostru următoarea competiÅ£ie va avea loc pe 15 octombrie, la Turnu Severin - Finala Campionatului NaÅ£ional Ne-waza U 11, U 13, U15. 

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS MIOVENI
  Campionii FC Argeş

csmioveni logo mic

 ball_3_anim

sigla fc arges

DATA: 27.08.2019, Ora: 19.00, Liga 2, Etapa 4

Viitorul Pandurii Tg Jiu
- CS MIOVENI

sigla viitorul pandurii targu jiu copy

ball_3_anim

csmioveni logo mic

Scor final 0 - 1
(0-0)
Data 17 August 2019, Liga 2, Etapa 3

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 UTA 2 2
0 6-0 6
2 Turris Tr Măgurele 2 2
0 5-0 6
3
Gloria Buzău
2 2 0 0 3-1 6
4
CSM Reşiţa 2 1 1 0 3-1 4
5
Rapid
2 1 1 0 3-1 4
6
CS MIOVENI
2 1 1
2-1 4
7
Farul 2 1 1
0 1-0 4
8
Campionii FC Argeş
2 1 0 1 4-2
9 ASU Poli Timişoara
2 1 0 1 3-1
10 Csikszereda M. Ciuc 2 1 0 1 3-1 3
11
U Cluj 2 1
0 1
3-2 3
12
Ripensia 2 1 3-3 3
13
Concordia Chiajna 2 1
0 1 2-3 3
14
Petrolul 2 1 2-4 3
15 Viitorul Pandurii 2 1
0 2-4 3
16 Metaloglobus
2 0 2
1-5
17 Sportul Snagov
2
2
1-5 0 
18 Daco  - Getica
2 0 0 2 0-4
19 Dunărea Călăraşi
2 0 0 2 0-4 0
20 Pandurii Tg Jiu 2 2 0-5

Rezultate Etapa 3 2019/2020
17. 08. 2019
Echipa Scor  Echipa
Viitorul Pandurii 0-1 CS MIOVENI
CSM Reșița 3-1 Pandurii Tg Jiu
Gloria Buzău 7-0 Sportul Snagov
Metaloglobus 3-0 Ripensia Timișoara
UTA 3-0
Csikszereda M. Ciuc 
Campionii FC Argeș 1-0 U Cluj
ASU Poli Timișoara 0-1
Daco - Getica
Concordia Chiajna - Farul
Dunărea Călărași - Petrolul
Turris Tr Măgurele - Rapid

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n