Cauta in site

Amical: CS Mioveni - CS Păuleşti 7-1 (3-0)

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

amical paulestiVictorie cu 7-1 în primul amical

CS Mioveni a disputat, sîmbătă, primul meci amical al acestei veri, gal­­­ben-verzii învingînd cu 7-1 echipa de Ligă a IV-a, CS Păuleşti. În re­priza a doua au marcat şi nou-veniţii Ene şi Pirtea, în timp ce Andor a dat două pase decisive.

La trei săptămîni după reluarea pregătirii şi după o săptămînă de cantonament la Mogoşoaia, CS Mioveni a jucat şi primul meci de pregătire al acestei perioade pre­­­­­­­­mer­­­­gătoare începerii campionatului. Galben-verzii au întîlnit un adversar modest, iar lucrurile au mers excelent în acest prim joc, golurile fiind înscrise pe bandă rulantă. Antrenorul Florin Marin a folosit tot lotul pe care îl are la dispoziţie în acest cantonament, cu excepţia lui Florescu, mijlocaşul fiind accidentat. În prima repriză s-a jucat într-o formulă cu jucători care au fost în echipa de bază şi în sezonul trecut, lor alăturîndu-li-se portarul Sima şi mijlocaşii Mîrzeanu şi Cioc, în timp ce, după pauză, au intrat majoritatea juniorilor promovaţi de la echipa a doua, dar şi noile achiziţii Ichim, Andor, Pirtea şi Ene. Spre deosebire de alte prime meciuri din pregătire, de data aceasta, lucrurile au mers ca unse şi fotbaliştii au arătat o poftă bună de joc, lăsînd la o parte oboseala acumulată în această perioadă plină de acumulări. Scorul a fost deschis relativ repede, din penalti, de către Andrei Neagoe, mijlocaşul transformînd cu siguranţă lovitura de pedeapsă obţinută de Gugu, fundaşul fiind faultat în careu. Cîteva minute mai tîrziu, lucrurile s-au inversat şi Andrei Neagoe îl serveşte excelent pe Gugu în careu cu o centrare din corner, iar fundaşul marchează cu capul. În minutul 29, Ayza urmăreşte bine un balon respins cu greu de portarul advers, la un şut al lui Cioc, şi marchează pentru 3-0. La pauză a fost schimbată întreaga echipă, însă s-a jucat în acelaşi sistem ofensiv. Iar asta s-a văzut şi pe tabela de marcaj, pentru că, imediat după reluare, Andor îl serveşte excelent pe Iamandi în careu, cel din urmă înscriind superb din vole. În minutul 57, atacurile Mioveniului dau din nou roade, iar Rareş Lazăr este faultat în careu, penaltiul fiind transformat de data aceasta de nou-venitul Ene. În minutul 73, CS Păuleşti reduce din handicap, iar pe finalul partidei, Pirtea realizează o dublă, mai întîi după ce a scăpat singur cu portarul după o pasă bună venită de la Andor şi apoi cu un şut frumos bară - gol!
CS Mioveni - CS Păuleşti 7-1 (3-0)
Au marcat: Neagoe (10 din 11 m), Gugu (20), Ayza (29), Iamandi (48), Ene (57 din 11 m), Pirtea (87, 88)
CS Mioveni (prima repriză): Sima - Tirica, Gugu, Burnea, Edi Stoica - Mîrzeanu, Neagoe, Cioc - Radescu, Ayza, Nastasie.
CS Mioveni (a doua repriză): Croitoru - Florin. Lazăr, Trascu, Ichim, Alexe - Rareş Lazăr, Iamandi, Andor -  Pirtea, Vintila, Ene. Au mai intrat: Preda, Ivan, Comănescu, Neacsu. Antrenor: Florin Marin
Cum s-au marcat golurile:
n 1-0, min. 10: Andrei Neagoe transformă penaltiul acordat la un fault în careu asupra lui Gugu
n 2-0, min. 20: Gugu înscrie cu capul din careu după un corner executat de Andrei Neagoe
n 3-0, min. 29: Cioc trage de la marginea careului, portarul respinge pînă la Ayza care înscrie din careu
n 4-0, min. 48: Andor centrează bine în careu, Iamandi reia din voleu şi înscrie
n 5-0, min. 57: Rareş Lazăr este faultat în careu, arbitrul dă un nou 11 m, iar Ene îl transformă
n 5-1, min. 73
n 6-1, min. 87: Andor pasează excelent pînă la Pirtea, acesta scapă singur şi înscrie cu un şut la colţul lung

csmioveni logo mic

DATA: 24 Oct. 2017, Ora: 18.00, Cupa României, 16-imi, Digi Sport 1, Telekom Sport 1