Joi, Decembrie 14, 2017
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Tenis de masă, Superliga: Victorii şi în campionat

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

tenis campionatVictorii în primele trei meciuri
CS Mioveni a obţinut joi seara şi vineri dimineaţa, trei victorii în primele trei partide disputate în turul Superligii Naţionale la Tenis de masă, în sala de la Buzău.

Ionuţ Seni, Alexandru Cazacu şi Rareş Lazăr au dispus cu 5-1 de CSM Bistriţa, cu 5-0 de Poli CLuj şi cu 5-2 de Top Star Constanţa, urmând ca în cursul zilei de ieri, astăzi şi mîine să joace şi celelalte partide.
CS Mioveni este campioana en-titre a ţării, galben-verzii cîştigînd trofeul pentur a doua oară consecutiv.

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

Olimpia Satu Mare   CS MIOVENI

sigla Olimpia Satu Mare logo copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 22 Feb. 2018, Ora: 11.00, Liga 2, Etapa 22

CS MIOVENI - Dunărea Călăraşi

csmioveni logo mic

ball_3_anim

dunarea calarasi copy

Scor final 1 - 3
(1-0)
Data 8 Dec. 2017, Liga 2, Etapa 21

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Dunărea Călăraşi 21 15 4 2 43-16 49
2 Hermannstadt 20 14 6 1 35-10 48
3
Chindia Târgovişte 21 12 6 3 44-12 42
4
CS Afumaţi 21 11 5 5 24-14 38
5
ASU Poli Timişoara 21 11 3 7 29-23 36
6
Academica Clinceni 21 10 5 6 34-29 35
7
FC Argeş 21 9 7 5 28-16 34
8
ASA Tg Mureş 21 9 4 8 40-41 31
9 CS MIOVENI 21 7 6 8 31-30 27
10
Sportul Snagov 21 7 5 9 16-19 26
11
Ripensia Timişoara 21 6 7 8 42-32 25
12
UTA 21 6 7 8 26-26 25
13
Ştiinţa Miroslava 21 6 4 11 28-46 22
14
Luceafărul Oradea 21 5 6 10 31-38 21
15 Metaloglobus 21 5 5 11 17-29 20
16 CS Baloteşti 21 5 5 11 24-42
20
17 Foresta Suceava 21 6 2 13 21-63 20
18 Dacia Unirea Brăila 21 4 6 11 45-48 18
19 Pandurii Tg Jiu 21 3 9 9 27-37
18
20 Olimpia Satu Mare 21  7  2 12 22-37 15

Rezultate Etapa 21  2017/2018
Echipa Scor Echipa
9. 12. 2017
CS MIOVENI 1-3 Dunărea Călăraşi
CS Baloteşti 1-0 Sportul Snagov
Academica Clinceni 4-1 Olimpia Satu Mare
Metaloglobus 0-0 UTA
Dacia Unirea Brăila 1-4
Ştiinţa Miroslava
ASA Tg Mureş 2-5 Foresta Suceava
Ripensia Timişoara 4-4
Luceafărul Oradea
Hermannstadt 0-0 CS Afumaţi
FC Argeş 2-0 ASU Poli Timişoara
Chindia Târgovişte 1-0 Pandurii Tg Jiu

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n