Sâmbătă, Septembrie 22, 2018
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Performanță pentru juniorii la Campionatul Național de Tenis de Masă

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

Tenis de masa

Aflat la Câmpulung, pentru Campionatul Național de Tenis de Masă - Juniori I - Echipe, CS Mioveni a obținut o performanță nesperată:

clasarea pe locul 8, la nivel național. Echipa antrenată de Dorel Lăzăroiu a jucat, în primă fază, în grupă cu LPS Constanța, ACS Dumbrăvița și FC Argeș Pitești, grupă din care a acces în turul semifinal de pe locul II.

În primul tur, CS Mioveni a pierdut prima partidă cu LPS Constanța, cu scorul de 0 - 4, însă s-a impus cu 4 - 2 în fața celor de la ACS Dumbrăvița și cu 4 - 0 în fața celor de la FC Argeș. În urma acestor rezultate și a calificării în turul semifinal, CS Mioveni și-a asigurat locul 8 la nivel național.

În turul semifinal, CS Mioveni a jucat în grupă cu CSA Steaua București II, LPS Constanța și CSM Bistrița, echipe care au în componența lor, jucători de Superligă, astfel că, jucătorii noștri nu au reușit să se impună.

Lotul nostru a fost format din Valentin Drăgan, Denis Sultana, Alexandru Macarie și Andrei Macarenco, antrenați de Dorel Lăzăroiu.

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

ASU Poli Timişoara   CS MIOVENI
stema ASU poli Timisoara 93 X117  ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 22 Sept. 2018, Ora: 15.00, Liga 2, Etapa 8

CS MIOVENI - Energeticianul

csmioveni logo mic

ball_3_anim sigla energeticianul
Scor final 2 - 1
(0-0)
Data 15 Sept. 2018, Liga 2, Etapa 7

 

 

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Sportul Snagov 2 14-4 20 
2 Academica Clinceni 22-3 18 
3
Petrolul 7 5 1 1 12-2 16 
4
CS MIOVENI 0 2 14-6 15 
5
FC Argeş 7 4 3 0 11-5 15 
6
Pandurii Tg Jiu 16-8 14 
7
UTA 3 11-8 13 
8
U Cluj 7 4 0  3 12-7 12 
9 Chindia Târgovişte 7  8-8 11 
10 Energeticianul 7 3 1 3 11-12 10
11
Daco - Getica 7 10-13 
12
Ripensia Timişoara 7 6-7 7 
13
ASU Poli Timişoara 7 1 4 6-9
14
Metaloglobus  7  2 6-14 7 
15 Farul Constanţa 7  13-17
16 Luceafărul Oradea 7-14
17 Aerostar Bacău 10-14 4 
18 ACS Poli Timişoara 7  1 9-18 
19 Dacia Unirea Brăila 7 0 3 4 5-20 3
20 CS Baloteşti 7  4-15

Rezultate Etapa 8  2018/2019
Echipa Scor Echipa
22. 09. 2018
Sportul Snagov  2-1 UTA
ASU Poli Timişoara - CS MIOVENI
CS Baloteşti - ACS Poli Timişoara
Pandurii Tg Jiu - Ripensia Timişoara
Metaloglobus -
Dacia Unirea Brăila
Energeticianul - Daco - Getica
Aerostar Bacău -
FC Argeş
Luceafărul Oradea - Academica Clinceni
Chindia Târgovişte - Farul
U Cluj - Petrolul

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n