Miercuri, August 15, 2018
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Performanță pentru juniorii la Campionatul Național de Tenis de Masă

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

Tenis de masa

Aflat la Câmpulung, pentru Campionatul Național de Tenis de Masă - Juniori I - Echipe, CS Mioveni a obținut o performanță nesperată:

clasarea pe locul 8, la nivel național. Echipa antrenată de Dorel Lăzăroiu a jucat, în primă fază, în grupă cu LPS Constanța, ACS Dumbrăvița și FC Argeș Pitești, grupă din care a acces în turul semifinal de pe locul II.

În primul tur, CS Mioveni a pierdut prima partidă cu LPS Constanța, cu scorul de 0 - 4, însă s-a impus cu 4 - 2 în fața celor de la ACS Dumbrăvița și cu 4 - 0 în fața celor de la FC Argeș. În urma acestor rezultate și a calificării în turul semifinal, CS Mioveni și-a asigurat locul 8 la nivel național.

În turul semifinal, CS Mioveni a jucat în grupă cu CSA Steaua București II, LPS Constanța și CSM Bistrița, echipe care au în componența lor, jucători de Superligă, astfel că, jucătorii noștri nu au reușit să se impună.

Lotul nostru a fost format din Valentin Drăgan, Denis Sultana, Alexandru Macarie și Andrei Macarenco, antrenați de Dorel Lăzăroiu.

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS MIOVENI   CS Baloteşti
csmioveni logo mic  ball_3_anim

CS Balotesti logo copy

DATA: 17 Aug. 2018, Ora: 18.00, Liga 2, Etapa 3

Sportul Snagov - CS MIOVENI

silgla snagov copy

ball_3_anim

csmioveni logo mic

Scor final 2 - 0
(1-0)
Data 11 Aug. 2018, Liga 2, Etapa 2

 

 

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Energeticianul 6-1 
2 Chindia Târgovişte 3-1  6 
3
Petrolul 2 1 1 0 3-0 
4
FC Argeş 0 3-1 
5
Sportul Snagov 2 0  2-0
6
Ripensia Timişoara 4-3 
7
Pandurii Tg Jiu 2-1 
8
Academica Clinceni 2 1  0  1  6-2
9 Farul 2  6-5 
10
U Cluj  3-2  3 
11
UTA 2 4-4 
12
CS MIOVENI 2  0 2-3  3 
13
Daco - Getica 2 1 2-5 
14
Dacia Unirea Brăila  2  0 3-4  1 
15 Aerostar Bacău 2  1-2 
16 Metaloglobus 1-3 
17 ACS Poli Timişoara 3-6  1 
18 Luceafărul Oradea 2  2-6 
19 ASU Poli Timişoara 1-3  0 
20 CS Baloteşti 2  0-5 

Rezultate Etapa 2  2018/2019
Echipa Scor Echipa
11. 08. 2018
Sportul Snagov 2-0 CS MIOVENI
CS Baloteşti 0-3 Petrolul
Luceafărul Oradea 2-2 Ripensia Timişoara
Academica Clinceni 5-0 Daco - Getica
Metaloglobus 1-1
Aerostar Bacău
Energeticianul 2-1 ASU Poli Timişoara
UTA  4-2
Farul
Pandurii Tg Jiu 1-1 FC Argeş
ACS Poli Timişoara 2-2 Dacia Unirea Brăila
Chindia Târgovişte 2-1 U Cluj

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n