Marţi, Octombrie 23, 2018
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Finala Superligii Masculine la Tenis se joacă în Argeș

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

renis de masa 1706

Vineri, 15 iunie 2018 şi duminică, 17 iunie 2018 se va juca finala Superligii Masculine la Tenis de Masă.


În acest ultim act al competiţiei se vor înfrunta ca şi în sezonul trecut CS Mioveni şi CS Pristavu. Turul finalei va avea loc vineri la ora 16,00 la Cîmpulung, iar returul finalei este programat duminică, la ora 17,00, la Sala de Sport Liviu Rebreanu din Mioveni.
CS Mioveni abordează finala din weekend din postura de dublă campioană naţională, în ultimele două sezoane, Ionuţ Seni, Rareş Şipoş şi Alexandru Cazacu ridicînd de fiecare dată trofeul deasupra capului şi au reprezentat România în Cupele Europene.

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS MIOVENI   Daco - Getica
csmioveni logo mic  ball_3_anim

stema daco getica bucuresti copy

DATA: 26 Oct. 2018, Ora: 18.00, Liga 2, Etapa 14

CS MIOVENI - Luceafărul Oradea

csmioveni logo mic

ball_3_anim stema Luceafarul Oradea logo
Scor final 2 - 1
(0-1)
Data 20 Oct. 2018, Liga 2, Etapa 13

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Sportul Snagov 13  3 23-8 30 
2 Chindia Târgovişte 13  26-14 29 
3
Academica Clinceni 13 9 0 4 30-8 27 
4
Petrolul 13  2 3 27-11 26 
5
FC Argeş 13 7 4 2 20-10 25 
6
U Cluj 13 27-13 24 
7
CS MIOVENI 13  4 20-10 23 
8
Pandurii Tg Jiu 13 6 3 4 27-19 21 
9 Energeticianul 13  22-16 21 
10 UTA 13 6 2 5 22-17 20
11
ASU Poli Timişoara 13 13-12  20 
12
Daco - Getica 13 19-22 15 
13
Metaloglobus 13 2 7 11-26 14 
14
Ripensia Timişoara 13 3 17-25 13 
15 Farul 13  20-29 13 
16 Luceafărul Oradea 13  16-27 12 
17 CS Baloteşti 13  13-27 11 
18 Aerostar Bacău 13  2 16-30 
19 ACS Poli Timişoara 13 1 2 10 12-30 5
20 Dacia Unirea Brăila 13  11-38

Rezultate Etapa 13  2018/2019
Echipa Scor Echipa
20. 10. 2018
CS MIOVENI  2-1 Luceafărul Oradea
Ripensia Timişoara 1-1 U Cluj
ACS Poli Timişoara 1-2 ASU Poli Timişoara
UTA 1-1 Energeticianul
Sportul Snagov 3-0
Metaloglobus
CS Baloteşti 2-1 Pandurii Tg Jiu
Dacia Unirea Brăila 3-3
Aerostar Bacău
Academica Clinceni 0-1 Chindia Târgovişte
Farul  3-1 FC Argeş
Daco - Getica 1-2 Petrolul

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n