Dimensiune Text

Cauta in site

Et 1, 2018/2019: CS Mioveni - Academica Clinceni 2-1

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci clinceniEchipa noastră a învins astăzi, cu 2-1, pe Academica Clinceni, în prima etapă a sezonului 2018/2019.

La pauză scorul a fost egal, 0-0, iar în repriza secundă galben-verzii au ieÅŸit mai motivaÅ£i ÅŸi au schimbat soarta partidei. Scorul a fost deschis de atacantul Popescu, în minutul 49, care a ÅŸutat pe lângă portar de la 17 m. OaspeÅ£ii au egalat în minutul 76, prin Barbu, care a trimis direct în plasă, dintr-o lovitură liberă de la 20 m. Scorul final a fost stabilit de Balint, în minutul 85, atacantul argeÅŸean scăpând pe contraatac, pe dreapta, ÅŸi înscriind cu un ÅŸut plasat, la colÅ£ul lung, mingea lovind mai întâi bara. Balint aprimit după gol galben, pentru că ÅŸi-a scos tricoul de bucurie, iar în faza imedait următoare, a văzut ÅŸi al doilea galben ÅŸi apoi cartonaÅŸul roÅŸu, pentru un fault din spate la mijlocul terenului.

CS MIOVENI - ACADEMICA CLINCENI   2-1

Stadion: Orăşenesc (Mioveni - Argeş);
Arbitru: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova); Asistenţi: Damian Antal şi George Bogdan Duţă (ambii din Bacău).

â–ºMioveni: F. Croitoru - Kilyen, Celea, Burnea, Ed. Stoica - R. Lazăr (cpt.)Al. Neagu - Rădescu, C. Năstăsie, Ayza - Al. Popescu
Rezerve: Bg. Preda - TraÅŸcu, Rob. Gherghe, Mîrzeanu, CoÅŸereanu, Comănescu, Val. Balint
Antrenor: Iordan Eftimie

â–ºClinceni: Oct. Vîlceanu - Fl. Achim, I. Dinu, Patriche (cpt.), Dobrescu - Vas. Olariu, Bg. Barbu - Gliga, C. Gheorghe, Rob. Ion - PaÅ£urcă
Rezervă: Negruşa - Şut, Horşia, Mih. Şandru, Andr. Răuţă, Vl. Bărbulescu, V. Mihalcea
Antrenor: Ilie Poenaru

â–ºMin 86 Valentin Balint ia al doilea galben după ce faultează la mijlocul terenului ÅŸi este eliminat

â–ºMin 85 2-1 Valentin Balint scapă pe contraatac, pătrunde în careu pe dreapta, ÅŸutează plasat la colÅ£ul lung, mingea loveÅŸte bara ÅŸi intră în poartă. De bucurie, Valentin Balint îÅŸi dă tricoul jos ÅŸi ia galben

â–ºMin 83 Popescu pătrunde în careu pe stânga, după un un-doi cu Ayza, rămâne singur cu portarul, dar trage în el

â–ºMin 79 Iese Cosmin Năstăsie ÅŸi intră Valentin Balint

â–ºMin 76 1-1 Bogdan Barbu egalează cu un ÅŸut din lovitură liberă de la 20 de metri, peste zid, la colÅ£ul scurt

â–ºMin 72 Iese Rădescu ÅŸi intră CoÅŸereanu

â–ºMin 71 Ies Olariu ÅŸi Gliga ÅŸi intră HorÅŸia ÅŸi Mihalcea

â–ºMin 69 Iese PaÅ£urcă ÅŸi intră Mihai Åžandru

â–ºMin 60 Popescu pătrunde în careu pe stânga, cade în duel cu Dinu, gazdele solicită 11 metri, dar arbitrul lasă jocul să continue

â–ºMin 56 Lazăr centreează în forţă de pe partea dreaptă, mingea trece prin faÅ£a porÅ£ii, se loveÅŸte la colÅ£ul lung de Kilyen ÅŸi se duce în corner, trecând milimetric pe lângă bară

â–ºMin 55 Năstăsie ÅŸutează de la 15 metri, portarul Vîlceanu respinge cu greu de sub transversală

â–ºMin 53 Iese Alexandru Neagu ÅŸi intră Mîrzeanu

â–ºMin 49 1-0 Alexandru Popescu deschide scorul cu un ÅŸut plasat de la 17 metri, la colÅ£ul lung, lângă bară, în stânga lui Vîlceanu

►Prima repriză a meciului de la Mioveni a fost una anostă, fără ocazii mari la cele două porţi. Echipele au jucat mai mult la mijlocul terenului

â–ºMin 35 Barbu bate o lovitură liberă de la 25 de metri, iar Croitoru scoate de sub transversală