Dimensiune Text

Cauta in site

Et 1, 2018/2019: CS Mioveni - Academica Clinceni 2-1

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci clinceniEchipa noastră a învins astăzi, cu 2-1, pe Academica Clinceni, în prima etapă a sezonului 2018/2019.

La pauză scorul a fost egal, 0-0, iar în repriza secundă galben-verzii au ieşit mai motivaţi şi au schimbat soarta partidei. Scorul a fost deschis de atacantul Popescu, în minutul 49, care a şutat pe lângă portar de la 17 m. Oaspeţii au egalat în minutul 76, prin Barbu, care a trimis direct în plasă, dintr-o lovitură liberă de la 20 m. Scorul final a fost stabilit de Balint, în minutul 85, atacantul argeşean scăpând pe contraatac, pe dreapta, şi înscriind cu un şut plasat, la colţul lung, mingea lovind mai întâi bara. Balint aprimit după gol galben, pentru că şi-a scos tricoul de bucurie, iar în faza imedait următoare, a văzut şi al doilea galben şi apoi cartonaşul roşu, pentru un fault din spate la mijlocul terenului.

CS MIOVENI - ACADEMICA CLINCENI   2-1

Stadion: Orăşenesc (Mioveni - Argeş);
Arbitru: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova); Asistenţi: Damian Antal şi George Bogdan Duţă (ambii din Bacău).

Mioveni: F. Croitoru - Kilyen, Celea, Burnea, Ed. Stoica - R. Lazăr (cpt.)Al. Neagu - Rădescu, C. Năstăsie, Ayza - Al. Popescu
Rezerve: Bg. Preda - Traşcu, Rob. Gherghe, Mîrzeanu, Coşereanu, Comănescu, Val. Balint
Antrenor: Iordan Eftimie

Clinceni: Oct. Vîlceanu - Fl. Achim, I. Dinu, Patriche (cpt.), Dobrescu - Vas. Olariu, Bg. Barbu - Gliga, C. Gheorghe, Rob. Ion - Paţurcă
Rezervă: Negruşa - Şut, Horşia, Mih. Şandru, Andr. Răuţă, Vl. Bărbulescu, V. Mihalcea
Antrenor: Ilie Poenaru

Min 86 Valentin Balint ia al doilea galben după ce faultează la mijlocul terenului şi este eliminat

Min 85 2-1 Valentin Balint scapă pe contraatac, pătrunde în careu pe dreapta, şutează plasat la colţul lung, mingea loveşte bara şi intră în poartă. De bucurie, Valentin Balint îşi dă tricoul jos şi ia galben

Min 83 Popescu pătrunde în careu pe stânga, după un un-doi cu Ayza, rămâne singur cu portarul, dar trage în el

Min 79 Iese Cosmin Năstăsie şi intră Valentin Balint

Min 76 1-1 Bogdan Barbu egalează cu un şut din lovitură liberă de la 20 de metri, peste zid, la colţul scurt

Min 72 Iese Rădescu şi intră Coşereanu

Min 71 Ies Olariu şi Gliga şi intră Horşia şi Mihalcea

Min 69 Iese Paţurcă şi intră Mihai Şandru

Min 60 Popescu pătrunde în careu pe stânga, cade în duel cu Dinu, gazdele solicită 11 metri, dar arbitrul lasă jocul să continue

Min 56 Lazăr centreează în forţă de pe partea dreaptă, mingea trece prin faţa porţii, se loveşte la colţul lung de Kilyen şi se duce în corner, trecând milimetric pe lângă bară

Min 55 Năstăsie şutează de la 15 metri, portarul Vîlceanu respinge cu greu de sub transversală

Min 53 Iese Alexandru Neagu şi intră Mîrzeanu

Min 49 1-0 Alexandru Popescu deschide scorul cu un şut plasat de la 17 metri, la colţul lung, lângă bară, în stânga lui Vîlceanu

Prima repriză a meciului de la Mioveni a fost una anostă, fără ocazii mari la cele două porţi. Echipele au jucat mai mult la mijlocul terenului

Min 35 Barbu bate o lovitură liberă de la 25 de metri, iar Croitoru scoate de sub transversală