Duminică, Octombrie 20, 2019
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Et.5, 2018/2019: CS Mioveni - Metaloglobus 5-0

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci metaloglobusCS Mioveni a învins astăzi cu 5-0, pe Metaloglobus, într-un meci care a contat pentru etapa a 5-a a Ligii a II-a. Golurile victoriei au fost marcate de Năstăsie (30), CoÅŸereanu (30), Balint (34 din 11m, 60), Celea (49).

 Scorul putea fi mult mai mare, însă elevii lui Iordan Eftimie s-au jucat cu ratările în partea secundă a meciului.

CS MIOVENI - METALOGLOBUS BUCUREÅžTI    5-0
Stadion: Orăşenesc (Mioveni - Argeş);
Arbitru: Eduard Ioniţă (Galaţi); Asistenţi: Bogdan Ioan Dragoş şi Constantin Mihai Cantemir (ambii din Făgăraş).

â–ºMioveni: Val. Sima - Kilyen, Celea, Burnea, Ed. Stoica - R. Lazăr, Mîrzeanu - CoÅŸereanu, C. Năstăsie, Ayza (cpt.) - Val. Balint
Rezerve: D. Croitoru - Ct. Alexe, Rob. Gherghe, Traşcu, Al. Neagu, Rădescu, Al. Popescu
Antrenor: Iordan Eftimie

â–ºMetaloglobus: Anca Trip - Pham Huy, Bg. Panait,  Caramalău, Sane - Sava - Åžt. Niculae, Ov. Herea,Ghenovici (cpt.), C-tin. Costache - Ciolacu
Rezerve: Rob. Geantă - Potecea, V. Vlad, Val. Andrei, Bîrsan, Culda, Negotei
Antrenor: Bogdan Andone

â–ºMin 76 Iese RareÅŸ Lazăr ÅŸi intră Alexandru Neagu

â–ºMin 74 Iese Cosmin Năstăsie ÅŸi intră Alexandru Popescu

â–ºMin 65 Ghenovici trimite puÅ£in pe lângă vinclu din lovitură liberă de pe dreapta

â–ºMin 65 Iese CoÅŸereanu ÅŸi intră Rădescu

â–ºMin 64 Balint pătrunde pe stânga în careu, îi pasează lui CoÅŸereanu în faÅ£a porÅ£ii, însă ÅŸuturile acestuia sunt respinse de Anca-Trip ÅŸi un fundaÅŸ

â–ºMin 60 5-0 Valentin Balint intră în careu pe partea dreaptă, ÅŸutează la colÅ£ul lung ÅŸi înscrie

â–ºMin 49 4-0 CoÅŸereanu centrează dintr-o lovitură liberă de pe dreapta, iar Daniel Celea înscrie cu capul din 6 metri

â–ºMin 46 Negotei intră în locui lui Niculae

â–ºMin 45+1 Năstăsie ÅŸutează de la 18 metri central, dar mingea loveÅŸte transversală

â–ºMin 45 Contraatac al gazelor, cinci contra patru, CoÅŸereanu finalizează însă slab, cu un ÅŸut de la 18 metri, pe jos, portarul reÅ£inând

â–ºMin 45 Ghenovici ÅŸutează plasat de la 18 metri, însă mingea trece pe lângă bară, în afară terenului

â–ºMin 36 Năstăsie reia cu capul din interiorul careului puÅ£in peste poartă

â–ºMin 35 Iese Sane ÅŸi intră Sebastian Culda

â–ºMin 34 3-0 Ayza este faultat în careu ÅŸi obÅ£ine penalty, iar Valentin Balint transformă lovitura de pedeapsă

â–ºMin 30 2-0 Valentin CoÅŸereanu scapă pe contraatac ÅŸi de la marginea careului îl învinge pe portar cu un ÅŸut la firul ierbii

â–ºMin 12 1-0 Cosmin Năstăsie înscrie din 2 metri, după ce rămâne singur cu portarul, mingea ajungând la el cu noroc, după ce Celea a încercat o foarfecă din mijlocul careului

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

U Cluj
  CS MIOVENI

sigla universitatea cluj copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 20.10.2019, 11.30, Liga 2, Et. 13

CS MIOVENI
- Sportul Snagov

csmioveni logo mic

ball_3_anim

silgla snagov copy

Scor final 2 - 1
(0-0)
16.10.2019, ora 15:00, Liga 2, Et. 12

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Turris Tr Măgurele
12 8 2 2
23-8 26
2 CS MIOVENI
12 7 5 0 21-6 26
3
UTA
9 6 2 1 27-6 20
4
Rapid
10 6 2 2 14-9 20
5
Viitorul Pandurii
12 6 2 4 18-15 20
6
Gloria Buzău
11 6 1 4 20-11 19
7
Metaloglobus
12 5 4 3 17-12 19
8
Farul
12 5 3 4 11-10 18
9 Petrolul
12 5 3 3 11-11 18
10 Campionii FC Argeş
11 5 1 5 14-15 16
11
Cncordia Chiajna
11 4 4 3
10-12 16
12
CSM Reşiţa
11 4 3
4 14-17 15
13
ASU Poli Timişoara
11 3 4 4 11-7 13
14
Csikszereda
11 3 4 4 11-15 13
15 Ripensia Timişoara
12 3
4 5
12-19 13
16 U Cluj
11 3 3 5 15-13 12
17 Dunărea Călăraşi
11 3 3 5 13-16 12
18 Pandurii Tg Jiu
12 1 4 7 7-22 7
19 Daco - Getica
12 2 0 10 6-26 6
20 Sportul Snagov
12 2 10 5-30 2

Rezultate Etapa 13 2019/2020
19. 11. 2019
Echipa Scor  Echipa
U Cluj - CS MIOVENI
Gloria Buzău - Viitorul Pandurii
Metaloglobus - CSM Reşiţa
Dunărea Călăraşi - Turris Tr Măgurele
Sportul Snagov -
Pandurii Tg Jiu
Petrolul - Concordia Chiajna
Csikszereda -
Rapid
UTA - ASU Poli Timişoara
Ripensia Timişoara - Daco - Getica
Campionii FC Argeş - Farul

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n