Marţi, Octombrie 23, 2018
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Cupa României: CS Mioveni a eliminat Pandurii şi s-a calificat în 16-imi

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci cupa panduriiEchipa noastră s-a calificat, din nou, în şaisprezecimile Cupei României, după ce ieri seară, a învins, în deplasare, cu 3-1, pe Pandurii Tg Jiu. 

 În meciul care a contat pentru faza a 4-a a Competiţiei KO, antrenorul Iordan Eftimie a aliniat o formulă de start standard, iar diferenţa din teren a fost mult mai mare între cele două echipe. 

Scorul a fost deschis de Robert Gherghe, în minutul 39, fundaşul centrat al Mioveniului înscriind cu capul din careu, de la bara a doua, după un corner bătut bine de pe stânga de Coşereanu. În finalul primei reprize, Năstăsie a făcut 2-0 pentru echipa noastră, mijlocaşul galben-verde, executând repede, prin surprindere, o lovitură liberă de la 16 m, puţin lateral stânga şi înscriind, cu un şut, pe lângă zid, la colţul lung. Imediat după reluare, în minutul 50, Draca de la gazde este eliminat direct, după ce Balint a scăpat singur spre poartă, iar fundaşul a faultat decisiv, la marginea careului. În inferioritate, gazdele au marcat în minutul 59, prin Patrick Popescu, jucătorul gazdelor scăpând singur cu portarul, iar mingea rămânându-i la picior după ce Sima a blocat în primă fază, acţiunea. În minutul 86, argeşenii au stabilit scorul final, prin Balint, atacantul marcând cu un şut  de la marginea careului, portarul gazdelor calculând greşit traiectoria balonului. 

PANDURII TÂRGU JIU - CS MIOVENI   1-3
Stadion: Municipal - sintetic (Târgu Jiu - Gorj);
Arbitru: Omar Cristian Dumitrică (Craiova); Asistenţi: Florin Pucheanu (Ulmi) şi Petruţa Iugulescu (Târgovişte).

Pandurii: Sălăjan - Dănescu, Rob. Gheorghe, Draca, Almic, Trancă, Raiciu (cpt.), Rob. Licu, Măicăceanu, P. Popescu, Blejdea
Rezerve: Al. Opriţa - D. Ciobanu, Al. Vasilescu, Raşoveanu, Vodă, Şendroiu, Konate
Antrenor: Adrian Bogoi

Mioveni: Val. Sima - Kilyen, Rob. Gherghe, Celea, R. Lazăr, Mîrzeanu, Rădescu, C. Năstăsie (cpt.), Coşereanu, Val. Balint
Rezerve: Bg. Preda - Traşcu, Ed. Stoica, Al. Neagu, Ayza, Arsenică, Al. Popescu
Antrenor: Iordan Eftimie

Min 89 Iese Balint şi intră Alexandru Popescu

Min 86 1-3 Valentin Balint şutează de la marginea careului din partea dreaptă, mingea prinde pământul şi sare peste portar

Min 85 Intră Neagu şi iese Năstăsie

Min 81 Iese Blejdea şi intră Şendroiu

Min 78 Iese Coşereanu şi intră Ayza

Min 59 1-2 Patrick Popescu scapă în careu, Sima îi iese în întâmpinare, blochează, însă mingea rămâne la piciorul atacantului gazdelor şi o împinge în poartă

Min 53 Iese Florin Măicăneanu şi intră Daniel Ciobanu

Min 50 Milos Draca este eliminat după ce vede cartonaşul roşu direct la un fault din postura de ultim apărător asupra lui Balint, care scăpase singur spre poartă. Lovitura liberă rămâne fără rezultat

Min 45 0-2 La o lovitură liberă din faţa careului, uşor lateral dreapta, Cosmin Năstăsiebate prin surprindere, profitând de faptul că arbitrul nu a fluierat, în timp ce zidul se aşeza, şi înscrie la colţul lung

Min 45 Iese Robert Licu, accidentat, şi intră Alexandru Vodă

Min 39 0-1 Robert Gherghe înscrie cu capul din 6 metri, după un corner bătut de pe stânga la bara a doua

 

Celelalte rezultate din Faza a 4-a a Cupei României:

Meciurile fazei a 4-a:

CSM Focşani - Sporting Lieşti 0-3 după prelungiri
CS Tunari - Academica Clinceni 0-2
FC Rapid - Daco-Getica Bucureşti 2-1
Gloria Lunca Teuz Cermei - Luceafărul Oradea 1-4
Unirea Alba Iulia - Industria Galda 7-5 după 11 m
Turris Oltul Turnu Măgurele - CS Baloteşti 3-2

Bucovina Rădăuţi - Ştiinţa Miroslava 2-0 după prelungiri

Axiopolis Sport Cernavodă - Dacia Unirea Brăila 3-6 după 11 m
Unirea Slobozia - Sportul Snagov 2-3
Progresul Spartac - Metaloglobus Bucureşti 2-0
CSM Slatina - FC Argeş 2-0
Pandurii Târgu Jiu - CS Mioveni 1-3
CSM Lugoj - Energeticianul 1-2
UTA Arad - ACS Poli Timişoara 2-1

Ripensia Timişoara - ASU Politehnica Timişoara 1-2 după prelungiri

13 septembrie, ora 16:30
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc - Aerostar Bacău
ACS Fotbal Comuna Recea - Universitatea Cluj

18 septembrie, ora 16:30
Flacăra Moreni - Chindia Târgovişte

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS MIOVENI   Daco - Getica
csmioveni logo mic  ball_3_anim

stema daco getica bucuresti copy

DATA: 26 Oct. 2018, Ora: 18.00, Liga 2, Etapa 14

CS MIOVENI - Luceafărul Oradea

csmioveni logo mic

ball_3_anim stema Luceafarul Oradea logo
Scor final 2 - 1
(0-1)
Data 20 Oct. 2018, Liga 2, Etapa 13

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Sportul Snagov 13  3 23-8 30 
2 Chindia Târgovişte 13  26-14 29 
3
Academica Clinceni 13 9 0 4 30-8 27 
4
Petrolul 13  2 3 27-11 26 
5
FC Argeş 13 7 4 2 20-10 25 
6
U Cluj 13 27-13 24 
7
CS MIOVENI 13  4 20-10 23 
8
Pandurii Tg Jiu 13 6 3 4 27-19 21 
9 Energeticianul 13  22-16 21 
10 UTA 13 6 2 5 22-17 20
11
ASU Poli Timişoara 13 13-12  20 
12
Daco - Getica 13 19-22 15 
13
Metaloglobus 13 2 7 11-26 14 
14
Ripensia Timişoara 13 3 17-25 13 
15 Farul 13  20-29 13 
16 Luceafărul Oradea 13  16-27 12 
17 CS Baloteşti 13  13-27 11 
18 Aerostar Bacău 13  2 16-30 
19 ACS Poli Timişoara 13 1 2 10 12-30 5
20 Dacia Unirea Brăila 13  11-38

Rezultate Etapa 13  2018/2019
Echipa Scor Echipa
20. 10. 2018
CS MIOVENI  2-1 Luceafărul Oradea
Ripensia Timişoara 1-1 U Cluj
ACS Poli Timişoara 1-2 ASU Poli Timişoara
UTA 1-1 Energeticianul
Sportul Snagov 3-0
Metaloglobus
CS Baloteşti 2-1 Pandurii Tg Jiu
Dacia Unirea Brăila 3-3
Aerostar Bacău
Academica Clinceni 0-1 Chindia Târgovişte
Farul  3-1 FC Argeş
Daco - Getica 1-2 Petrolul

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n