Dimensiune Text

Cauta in site

Et 10, 2018/2019: Aerostar Bacău - CS Mioveni 0-3 (0-2)

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci aerostarEchipa noastră a câştigat în această etapă, cu 3-0, în deplasare, la Aerostar Bacău, după ce la pauză am condus cu 2-0.

Scorul a fost deschis de Popescu în minutul 35, din pasa lui Balint, iar Coşereanu a stabilit rezultatul primei reprize, în minutul 43 la o pătrundere individuală, în careu pe partea stângă. În repriza secundă, în minutul 59, Eduard Stoica a stabilit scorul final, marcând cu capul din interiorul careului.

Cu cele 3 puncte câştigate la Bacău, CS Mioveni a acumulat 19 şi a urcat pe 6 în clasament. Miercuri, la Mioveni se va disputa, în nocturnă, de la ora 19,30, derbiul cu FC Argeş.

# Aerostar Bacău - CS Mioveni 0-3 (0-2)
Au marcat: Popescu (35), Coşereanu (43), Eduard Stoica (59)
# Aerostar: Potcoavă - Mihălăchioaie, Mutu, Mihăeş (44 Pavel), Ichim, Chirilescu (88 Ardei) - Vraciu, Sahru, Chirilă (75 Adăscăliţei), Hurdubei - Buhăcianu. Antrenor: Cristian Popovici
# Mioveni: Sima - Alexe, Burnea, Celea, Edi Stoica - Lazăr (73 Drugă), Mîrzeanu - Rădescu, Popescu (82 Ivan), Coşereanu - Balint (85 Năstăsie). Antrenor: Iordan Eftimie
Arbitru: Cristian Georgescu (Bucureşti)
Cartonaşe galbene: Rădescu (25)
Stadion: Aerostar, Spectatori: 500

Cum s-au marcat golurile:
# 0-1, min 35: combinaţie pe stînga a argeşenilor, Coşereanu îl lansează pe Balint cu o pase printre, atacantul preia şi de la limita cornerului, din careu, centrează în 6 m, de unde Popescu reia, din prima în plasă
# 0-2, min 43: Coşereanu rămîne cu balonul la picior după un clinci cu un adversar, pătrunde pe partea stînga şi şutează imparabil sub bară din 6 m
# 0-3, min 59: corner de pe stînga bătut de Coşereanu, Balint recentrează cu capul de la bara a doua, Popescu reia din 6 m cu capul spre poartă, iar Edi Stoica se interpune pe traiectorie împingînd balonul în plasa, tot cu capul