Marţi, Ianuarie 28, 2020
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Şerban, locul 2 la Campionatul Naţional de box

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

box serbanDesfăşurat la Târgu MureÅŸ, în perioada 8 – 12 octombrie, Campionatul NaÅ£ional de Tineret la Box a adunat în ring, peste 100 de pugiliÅŸti de la toate cluburile din Å£ară.


Aici a participat ÅŸi Florin Åžerban, sportiv dublu legitimat la CS Mioveni ÅŸi CS Preda PiteÅŸti, antrenat de Daniel Preda.

Sportivul nostru a reuÅŸit să obÅ£ină locul secund, la categoria 81 kg, după ce a pierdut în finala disputată cu campionul naÅ£ional en-titre.

Florin Åžerban, de 17 ani este un pugilist de perspectivă, fiind prezent la mai multe competiÅ£ii sportive de nivel naÅ£ional, iar în urmă cu două săptămâni a participat ÅŸi la Cupa ArgeÅŸului la Box, desfăşurată la PiteÅŸti.

Sursa: www.gazetademioveni.ro 

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS MIOVENI
  Viitorul Pandurii

csmioveni logo mic

 ball_3_anim

sigla viitorul pandurii targu jiu copy

DATA: 22.02.2020, 11.00, Liga 2, Et. 22

CSM Reşiţa
- CS MIOVENI

sigla resita

ball_3_anim

csmioveni logo mic

Scor final 0 - 1
(0-1)
7.12.2019, ora 11:00 Liga 2, Et. 21

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 UTA
20 12 5 3
37-13 41
2 CS MIOVENI
20 10 7 3 35-19 37
3
Rapid
20 10 5 5 32-19 35
4
Campionii FC Argeş
20 9 6 5 28-23 33
5
Turris Tr Măgurele
19 9 5 5 33-24 32
6
ASU Poli Timişoara
20 8 7 5 19-10 31
7
Metaloglobus
20 8 7 5 23-16 31
8
Petrolul 20 8 7 5 19-19 31
9 Farul
20 8 5 7 24-18 29
10 Gloria Buzău
20 8 4 8 30-25 28
11
Dunărea Călăraşi
20 7 6 7 26-26 27
12
Viitorul Pandurii
20 7 6 7 26-27 27
13
U Cluj
20 5 10 5 25-21 25
14
Ripensia Timişoara
20 5 9 6 24-30 24
15 Csikszereda
20 5 7 8
15-23 22
16 Concordia Chiajna
19 5 6 8 16-24 21
17 CSM Reşiţa
20 4 6 10 25-34 18
18 Sportul Snagov
20 2 3 15 18-52 9
19 Pandurii Tg Jiu
20 1 5 14 9-41 8
20              

Rezultate Etapa 21 2019/2020
07. 12. 2019
Echipa Scor  Echipa
CSM Reşiţa
0-1 CS MIOVENI
Metaloglobus
3-0 Csikszereda
Campionii FC Argeş
3-0 Sportul Snagov
Gloria Buzău
3-3 Ripensia
Turris Tr Măgurele
-
a stat
Dunărea Călăraşi
1-1 Farul
ASU Poli Timişoara
1-0
Pandurii Tg Jiu
Concordia Chiajna
1-3 Rapid
UTA
3-0 Petrolul
Viitorul Pandurii 1-1 U Cluj

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n