Duminică, Noiembrie 18, 2018
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Tenis de masă: Galben-verzii au terminat turul, neînvinşi

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

tenis echipaCS Mioveni a obţinut 7 victorii în tot atâtea partide disputate, la Buzău, în turul Superligii Masculine la Tenis de Masă. 

Echipa noastră, formată din Alexadru Cazacu, Lucian Munteanu şi Petyo Krastev a învins pe rînd CSS Odorheiu Secuiesc (5-1), Poli Cluj Napoca (5-0), CSA Steaua (5-0), TT Pristavu Cîmpulung (5-1), CSM Bistirţa (5-0), Top Star Constanţa (5-0), Pristavu Cîmpulung (5-1).

La finalul turului, CS Mioveni ocupă locul 1 în clasament. 

CS Mioveni - CSS Odorheiu Secuiesc 5-1

# Lucian Munteanu - Sebastian Loso 0-3 (4-11, 10-12, 9-11)
# Alexandru Cazacu - Gyorgy Istvan 3-0 (11-6, 11-3, 14-12)
# Petyo Krastev - Gyorgy Szilard 3-1 (8-11, 11-9, 11-4, 12-10)
# Alexandru Cazacu - Sebastian Loso 3-1 (5-11, 11-7, 11-8, 11-6)
# Lucian Munteanu - Gyorgy Szilard 3-0 (11-8, 12-10, 11-7)
# Petyo Krastev - Gyorgy Istvan 3-0 (11-8, 11-3, 11-8)

CS Mioveni - Politehnica Cluj Napoca 5-0 

# Lucian Muntean - Dorin Babudean 3-1 (5-11, 11-7, 11-7, 11-9)

# Alexandru Cazacu - Vlad Murloi 3-1 (11-13, 11-8, 11-9, 11-8)

# Petyo Krastev - Max Marchiş 3-0 (12-10, 11-6, 11-7)

# Alexandru Cazacu - Dorin Babudean 3-0 (11-2, 11-6, 11-4)

# Lucian Munteanu - Max marchiş 3-0 (11-9, 11-6, 11-3).

CS Mioveni - CSA Steaua 5-0

# Lucian Munteanu - Paul Mladin: 3-2 (11-9, 9-11, 11-6, 8-11, 11-8)
# Alexandru Cazacu - Marius Movileanu 3-0 (11-2, 11-9, 11-8)
# Petyo Krastev - Dragoş Bujor 3-0 (11-3, 13-11, 11-7)
# Alexandru Cazacu - Paul Mladin 3-1 (11-8, 7-11, 15-13, 13-11)
# Lucian Munteanu - Dragoş Bujor 3-0 (11-5, 11-8, 11-6)

CS Mioveni - CS TT Pristavu Câmpulung 5-1

# Lucian Munteanu - Alexandru Manole 2-3 (11-13, 11-9, 11-7, 9-11, 11-13)

# Alexandru Cazacu - C. Chiriţă 3-0 (11-6, 11-7, 11-5)

# Petyo Krastev - Alin Spelbuş 3-1 (11-7, 5-11, 11-8, 11-5)

# Alexandru Cazacu - Alexandru Manole 3-1 (11-5, 11-5, 8-11, 11-5)

# Lucian Munteanu - Alin Spelbuş 3-2 (11-9, 3-11, 10-12, 11-9, 11-7)

# Petyo Krastev - C. Chiriţă 3-2 (5-11, 11-7, 11-6, 11-13, 14-12)

CSM Bistriţa - CS Mioveni 0-5 

# Andrei Flămând - Petyo Krastev 1-3 (11-8, 5-11, 10-12, 4-11)

# Darius Toma - Lucian Munteanu 0-3 (8-11, 8-11, 9-11)

# Mihai Nemaciuc - Alexandru Cazacu 0-3 (5-11, 9-11, 12-14)

# Darius Toma - Petyo Krastev 0-3 (5-11, 7-11, 9-11)

# Andrei Flămând  - Alexandru Cazacu 0-3 (3-11, 9-11, 9-11)

 # CS Mioveni - Top Star Constanţa 5-0

# Petyo Krastev - Antonio Pletea 3-0 (11-1, 11-1, 11-7)

# Alexandru Cazacu - Cristian Grigore 3-0 (11-9, 11-2, 11-9)

# Lucian Munteanu - Mihai Zamfir 3-0 (14-12, 11-4,11-9)

# Alexandru Cazacu - Antonio Pletea 3-0 (11-9, 11-6, 11-4)

# Peyo Krastev - Mihai Zamfir 3-1 (11-9, 9-11, 11-9, 11-9)

# CS Mioveni - CS Pristavu Cîmpulung 5-1 

# Petyo Krastev - Florin Spelbuş 3-2 (9-11, 11-9, 12-10, 9-11, 11-6)

# Alexandru Cazacu - Andrei Tomică 3-0 (11-5, 11-6, 11-6)

# Lucian Munteanu - Dragoş Oprea 1-3 (10-12, 13-11, 8-11, 10-12)

# Alexandru Cazacu - Florin Spelbuş 3-0 (11-7, 11-4, 11-9)

# Petyo Krastev - Dragoş Oprea 3-2 (11-1, 15-13, 9-11, 10-12, 11-8)

# Lucian Munteanu - Andrei Tomică 3-1 (14-12, 11-3, 11-5, 11-4)

 

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS MIOVENI   ACS Poli Timişoara
csmioveni logo mic  ball_3_anim

sigla acs poli timisoasa

DATA: 23 Nov. 2018, Ora: 17.00, Liga 2, Etapa 18

Ripensia Timişoara - CS MIOVENI

stema Ripensia copy

ball_3_anim csmioveni logo mic
Scor final 1 - 1
(0-1)
Data 17 Nov. 2018, Liga 2, Etapa 17

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Chindia Târgovişte 17  12  3 36-17 39 
2 Petrolul 17 12  34-14 38 
3
Academica Clinceni 16 12 0 5 35-12 36 
4
Sportul Snagov 16  11  3 2 28-13 36 
5
U Cluj 16 10 3 3 38-13 33 
6
CS MIOVENI 17 10 30-12 33 
7
FC Argeş 16  2 30-12 32 
8
Energeticianul 16 7 3 6 25-19 24 
9 UTA 16  25-23 23 
10 Pandurii Tg Jiu 16 6 3 7 29-24 21
11
Daco - Getica 16 26-25  21 
12
ASU Poli Timişoara 15 14-17 20 
13
Metaloglobus 16 2 8 14-30 20 
14
Luceafărul Oradea 16 5 21-30 18 
15 Aerostar Bacău 16  21-31 18 
16 Ripensia Timişoara 16  18-29 14 
17 Farul 16  11  21-37 13 
18 CS Baloteşti 16  3 11 14-35  11 
19 ACS Poli Timişoara 16 1 2 13 13-41 5
20 Dacia Unirea Brăila 16  11  14-49

Rezultate Etapa 17  2018/2019
Echipa Scor Echipa
17-18 11. 2018
Ripensia Timişoara   1-1 CS MIOVENI
Farul  5-0 Luceafărul Oradea
Dacia Unirea Brăila 2-1 Daco - Getica
Metaloglobus 0-0 Chindia Târgovişte
Academica Clinceni 2-1
Aerostar Bacău
CS Baloteşti 1-0 ASU Poli Timişoara
Pandurii Tg Jiu 2-0
Energeticianul
ACS Poli Timişoara 0-1 Petrolul
Sportul Snagov - U Cluj
UTA - FC Argeş

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n