Dimensiune Text

Cauta in site

Et 15, 2018/2019: Farul - CS Mioveni 3-3 (1-2)

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci farulCS Mioveni a remizat sâmbătă, la prânz, 3-3, la ConstanÅ£a, cu Farul, într-un meci care a contat pentru etapa a 15-a a Ligii a II-a.

Echipa noastră a condus cu 1-0, prin golul marcat în minutul 4 de Balint, a fost apoi egalată în minutul 40 de Fotescu, însă a terminat repriza în avantaj după ce Edi Stoica a înscris în minutele de prelungiri. După pauză, Rădescu a marcat pentru 3-1, însă în minutele 67 ÅŸi 71 gazdele au revenit ÅŸi au marcat de două ori prin Păun ÅŸi Moise.

Cu punctul câÅŸtigat la ConstanÅ£a, galben-verzii au acumulat 27 în clasament ÅŸi au rămas pe locul 7. Etapa următoare CS Mioveni va juca sâmbătă de la ora 11,00, pe propriul teren cu Dacia Unirea Brăila.

SSC FARUL CONSTANÅ¢A - CS MIOVENI         3-3
Stadion: Farul (Constanţa);
Arbitru: Adrian Sorin Costreie (Buftea); Asistenţi: Ionuţ Marius Bobe (Videle) şi Ştefan Dumitrache (Palanca - Prahova).

â–ºSSC Farul: Mih. Popa - Sabangeanu, Y. Twumasi, Frîncu, Iani - Tudorică, M. Fotescu, Al. GrigoraÅŸ (cpt.) - G. Păun, Nic. Moise, Jallow
Rezerve: Stavrev - Roumadi, M'Baka, Ţăranu, Doumbia, M. Dumitraşcu, Apostolache
Antrenor: Petre GrigoraÅŸ

â–ºMioveni: F. Croitoru - Kilyen, Celea, Burnea, Ed. Stoica - R. Lazăr, Mîrzeanu - Rădescu, Al. Popescu, Ayza (cpt.) - Val. Balint
Rezerve: Val. Sima - Rob. Gherghe, Ct. Alexe, R. Drugă, Al. Neagu, Coşereanu, Seb. Ivan
Antrenor: Iordan Eftimie

â–ºMin 90+3 Final de partidă

â–ºMin 90 Iese Eduard Stoica ÅŸi intră Robert Gherghe

â–ºMin 76 Jallow ÅŸutează din drop din 14 metri lateral stânga, puÅ£in pe lângă rădăcina barei din stânga

â–ºMin 71 3-3 Fază incredibilă la poarta lui Croitoru. După o centrare în faÅ£a porÅ£ii, Croitoru boxează în stânga, de acolo se centrează din nou la colÅ£ul lung, portarul reuÅŸeÅŸte să respinge în faţă de lângă poartă, GrigoraÅŸ urmăreÅŸte ÅŸi trimite din 3 metri paralel cu linia, la Eduard Stoica, care, din 7 metri central, trimite, cu latul către propria poartă. Îl nimereÅŸte pe Burnea, iar mingea ajunge la Nicolae Moise, care marchează din centrul careului sub transversală, cu trei argeÅŸeni pe linie

â–ºMin 67 2-3 Centrare din dreapta, Jallow ratează intervenÅ£ia cu capul, Celea respinge în faţă, iar Georgian Păun reia din prima, din drop, de la 10 metri, lângă bara din stânga, fără ÅŸanse pentru Croitrou

â–ºMin 59 Petre GrigoraÅŸ face o triplă schimbare. Ies Iani, Fotescu ÅŸi Tudorică ÅŸi intră MBaka, Postolache ÅŸi Doumbia

â–ºMin 52 1-3 Ayza aÅŸează înapoi pentru Neagu, acesta pasează pe culoar în stânga, pentru Stoica, care pătrunde în careu ÅŸi centrează prin spatele apărării la colÅ£ul lung, acolo unde Å£âÅŸneÅŸte IonuÅ£ Rădescu ÅŸi înscrie din apropiere pe lângă bară

â–ºMin 46 S-a reluat meciul

â–ºMin 45+3 Pauză la ConstanÅ£a. Mioveniul conduce, însă a făcut ÅŸi două schimbări din cauza accidentărilor

â–ºMin 45+3 1-2 Ayza bate în careu o lovitură liberă din stânga, Eduard Stoica e scăpat din marcaj ÅŸi deviază cu capul din 8 metri, din faÅ£a lui Twumasi ÅŸi Frîncu, la colÅ£ul lung, lângă bară, iar Mihai Popa plonjează degeaba

â–ºMin 45+1 Păun bate peste poartă o lovitură liberă de la 20 de metri central, dintr-o poziÅ£ie ideală

â–ºMin 43 Iese RareÅŸ Lazăr, accidentat ÅŸi el mai devreme ÅŸi nemairevenit pe teren, ÅŸi intră Raul Drugă

â–ºMin 40 1-1 Marius Fotescu primeÅŸte în marginea careului, uÅŸor lateral dreapta, ÅŸi ÅŸutează năpraznic la colÅ£ul scurt. Croitoru n-a avut reacÅ£ie

â–ºMin 39 Lazăr acuză ÅŸi el o accidentare gravă în propriul careu ÅŸi are nevoie de îngirjiri medicale. Este transportat în afara terenului tot cu targa. Croitoru l-a lovit în săritură la lovitura liberă bătută de Păun

â–ºMin 38 Păun bate în faÅ£a careului mic o lovitură liberă, un adversar respinge cu capul în faţă, iar Frîncu, care preia la 11 metri, ÅŸutează slab, mult peste poartă

â–ºMin 31 Intră Alexandru Neagu în locul accidentatului IonuÅ£ Mîrzeanu, care nu a mai revenit pe teren

â–ºMin 29 Celea ÅŸutează puternic pe centrul porÅ£ii dintr-o lovitură liberă de la 35 de metri, iar Mihai Popa prinde cu siguranţă

â–ºMin 27 Mîrzeanu acuză o accidentare la genunchiul stâng ÅŸi este scor în afara terenului pe targă. La fenta lui Păun, Mîrzeanu a încercat să-ÅŸi schimbe direcÅ£ia brusc, însă a rămas cu piciorul stâng în gazon

â–ºMin 16 Fotescu bate pe centrul porÅ£ii o lovitură liberă de la 25 de metri central, uÅŸor lateral dreapta, însă Croitoru prinde fără probleme

â–ºMin 13 Păun centrează în careu dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri lateral stânga, mingea îl loveÅŸte în 5 metri pe Moise ÅŸi îi întrerupe cursul către poartă, balonul ajunge la GrigoraÅŸ, care trage din 7 metri, însă se respinge în corner

â–ºMin 4 0-1 La o degajare lungă în faţă, Twumasi retrimite înapoi către propriul goalkeeper, Mihai Popa iese la marginea careului pentru a respinge, însă tânărul jucător luftează incredibil, iar Valentin Balint preia ÅŸi înscrie în poarta goală