Sâmbătă, Septembrie 21, 2019
   
Dimensiune Text

Cauta in site

4 medalii de bronz, pentru judoka de la CS Mioveni, la Focşani

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

judoLa Turneul Internaţional de Judo - Memorialul Aurel Cîmpeanu ediţia a XVI, desfăşurat la Focşani de curând, competiţie rezervată băieţilor şi fetelor Under 15- Under 18 au fost prezenţi şi mai mulţi sportivi de la CS Mioveni. 


La acest concurs au fost invitaÅ£i judoka de la cluburi cu tradiÅ£ie în Judo din România, Republica Moldova, Bulgaria, Serbia ÅŸi Bosnia HerÅ£egovina. Printre participanÅ£i ÅŸi sportivii de la CS Mioveni, insoÅ£iÅ£i de antrenorul Verginel Popescu. AceÅŸtia, de altfel, s-au întors ÅŸi cu 4 medalii de bronz, la mai multe categorii de vârstă. Astfel, Andrei Cătălin a obÅ£inut locul 3 la categoria 60 kg la Under 15, Victor Sandu s-a clasat ÅŸi el pe aceeaÅŸi poziÅ£ie la categoria 42 kg, la Under 15, Elida Purcaru a ocupat la fel, ultima treaptă a podiumului la categoria 57 kg la U 15, iar Alexandra Pîrvu la categoria 52 kg, la Under 18 a terminat ÅŸi ea a treia în concurs.

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS MIOVENI
  Dunărea Călăraşi

csmioveni logo mic

 ball_3_anim

dunarea calarasi copy

DATA: 21 sept. 2019, Ora: 11.00, Liga 2, Etapa 8

UTA
- CS MIOVENI

sigla UTA 93 117

ball_3_anim

csmioveni logo mic

Scor final 1 - 1
(1-1)
Data 15 Septembrie 2019, ora 11.30, Liga 2, Etapa 7

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Turris Tr Măgurele
7 6 1 16-2 19
2 Gloria Buzău
7 5 1 1 14-3 16
3
CS MIOVENI 7 4 3 0 10-4 15
4
UTA 6 4 1 1 15-3 13
5
Rapid
7 4 1 2 10-7 13
6
Campionii FC Argeş
7 4 0 3 9-7 12
7
Petrolul 6 3 2 1 7-6 11
8
Viitorul Pandurii 7 3 2 2 6-6 11
9 Concordia Chiajna
7 3 2 2 6-8 11
10 Metaloglobus
7 3 1 3 11-8 10
11
Farul 6 2
2 2
4-4 8
12
CSM Reșița 6 2 1
3 8-7 7
13
Ripensia Timișoara 6 2
1 3 6-9 7
14
Daco - Getica 6 2 0 4 2-8 6
15 Dunărea Călărași 6 1
2 3
5-9 5
16 ASU Poli Timișoara 6 1 1
4 3-5 4
17 Csikszereda 5
1
3 4-7 4
18 U Cluj 5 1 0 4 3-7 3
19 Pandurii Tg Jiu
6 0 2 4 2-10 2
20 Sportul Snagov
6 6 1-21 0

Rezultate Etapa 7 2019/2020
14. 09. 2019
Echipa Scor  Echipa
UTA 1-1 CS Mioveni
CSM Reşiţa
1-1 Turris Tr Măgurele
Viitorul Pandurii
0-0 Concordia Chiajna
Gloria Buzău
2-0 Daco - Getica
Metaloglobus
0-1
Pandurii Tg Jiu
Csikszereda
2-2 Ripensia Timişoara
Dunărea Călăraşi 3-2
U Cluj
ASU Poli Timişoara
0-0 Farul
Campionii FC Argeş 0-2 Rapid
Petrolul
1-1 Sportul Snagov

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n