Sâmbătă, Martie 28, 2020
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Judo: 8 medalii pentru CS Mioveni la Kids Cup

judo 1Zilele trecute s-a desfăşurat la Poiana Braşov, Kids Judo Cup - ediţia a IV-a, turneu la care au fost prezenţi 24 de cluburi din toată ţara cu peste 300 de judoka.


Clubul Sportiv Mioveni a participat la această Cupă cu 14 sportivi, antrenaţi de Verginel Popescu şi Lavinia Lioveanu, iar la final aceştia au obţinut mai multe medalii.

Judoka galben-verzi, remarcaÅ£i la acest concurs au fost: # Cătălin Åžerban - categ. 27 kg - U 11, Locul III # Denis Marinescu - categ.34 kg - U 11 masculin,  Locul I # Erika Stan - categ. 23 kg - U 11 feminin, Locul II #  David MoÅ£escu - categ. 38 kg - U 10, Locul I # Darius Åžorici - categ 34 kg - U 11 masculin, Locul II # Åžtefan Vlădoi - categ. 30 kg - U 11 masculin, Locul III # Antonia Toader Cristian - categ. 42 kg - U 10, Locul I #  Alessia Badea - categ 32kg - U 10 fem, Locul II. 

 

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

Metaloglobus   CS MIOVENI

sigla Metaloglobus Bucuresti logo copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 14.03.2020, 11.00, Liga 2, Et. 25

CS MIOVENI
- Gloria Buzău

csmioveni logo mic

ball_3_anim

sigla gloria buzau

Scor final 0 - 0
(0-0)
6.3.2020, ora 17:30 Liga 2, Et. 24

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 UTA
23 15 5 3
49-13 50
2 CS MIOVENI
23 10 9 4 36-22 39
3
Turris Tr Măgurele
22 11 6 5 36-25 39
4
Campionii FC Argeş
23 10 8 5 34-25 38
5
Petrolul
23 10 8 5 23-20 38
6
Rapid
23 10 7 6 32-20 37
7
Metaloglobus
23 10 7 6 28-20 37
8
Gloria Buzău 23 9 6 8 35-27 33
9 Farul 23 9 6 8 27-20 33
10 Viitorul Pandurii 22 9 6 7 30-25 33
11
ASU Poli Timilșoara 22 8 8 6 20-12 32
12
Dunărea Călăraşi
23 8 7 8 29-30 31
13
Ripensia Timişoara
23 6 10 7 28-34 28
14
U Cluj 23 5 12 6 29-26 27
15 CSM Reşiţa
22 6 6 10 30-35 24
16 Concordia Chiajna
22 6 6 10 20-30 24
17 Csikszereda 23 5 7 11 17-33 22
18 Sportul Snagov
23 2 3 18 18-59 9
19 Pandurii Tg Jiu
23 1 5 17 10-53 8
20              

Rezultate Etapa 24 2019/2020
7. 03. 2020
Echipa Scor  Echipa
CS MIOVENI 0-0 Gloria Buzău
Concordia Chiajna 2-1 ASU Poli Timişoara
Sportul Snagov 0-3 UTA
Viitorul Pandurii - stă
Ripensia Timişoara 1-1
Dunărea Călăraşi
Farul 0-1 Turris Tr Măgurele
U Cluj 1-2
Metaloglobus
Pandurii Tg Jiu 0-4 Campionii FC Argeş
Rapid 0-1 CSM Reşiţa
Csikszereda 1-2 Petrolul

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n