Dimensiune Text

Cauta in site

Et 18, 2018/2019: CS Mioveni - ACS Poli Timișoara 1-1 (0-0)

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

mioveni acsCS Mioveni a remizat aseară, 1-1 cu ACS Poli Timişoara, într-un meci ce a contat pentru etapa a 18-a a ligii secunde.

Ambele goluri ale partidei au fost marcate în repriza secundă, după ce, la pauză, scorul a fost egal, 0-0. Pentru CS Mioveni a deschis scorul Cosmin Năstăsie, în minutul 72, după ce Neagu a bătut bine o lovitură liberă de pe dreapta, la colţul scurt, iar portarul a fost luat prin surprindere şi nu a putut decât să respingă balonul de lângă bară în 2 m, de unde veteranul echipei noastre a reluat în plasă. Oaspeţii au egalat în mintutul 74, prin Drăghici, mijlocaşul bănăţean înscriind cu un şut din lovitură liberă,de la 25m, direct în vinclu. În minutul 80 Coşereanu a marcat şi el din interiorul careului, dar reuşita a fost anulată pe motiv de off-side la Balint, atacantul fiind ieşit din joc, în dreapta portarului.

Cu punctul obţinut aseară, CS Mioveni a rămas pe locul 7 al clasamentului, cu 34 de puncte, iar etapa următoare, elevii antrenorului Iordan Eftimie vor evolua în deplasare, la Arad, miercuri, la ora 14,00.

CS MIOVENI - ACS POLI TIMIŞOARA      1-1
Stadion: Orăşenesc (Mioveni - Argeş);
Arbitru: Adrian Illyeş (Ploieşti); Asistenţi: Bogdan Ioan Dragoş şi Constantin Mihai Cantemir (ambii din Făgăraş).

Mioveni: Val. Sima - Kilyen, Rob. Gherghe (Ct. Alexe 69'), Celea, Burnea - Rădescu, C. Năstăsie, R. Drugă (Seb. Ivan 88'), Coşereanu - Ayza (cpt.)(Al. Neagu 69), Val. Balint
Rezerve neutilizate: Bg. Preda - Traşcu, Tărîţă, Ov. Comănescu
Antrenor: Iordan Eftimie

ACS Poli: Smaranda - Motreanu, Melinte (cpt.), Basic, D. Filip - Golda, Haruţ, D. Codrea, Bîrnoi - Stere (Foca 79'), Oct. Drăghici
Rezerve neutilizate: M. Contra - Bocşan, S. Keita, Dobrincu, , Ad. Chiriac, Dav. Pop
Antrenor: Ştefan Nanu

Min 90+4  Final de partidă. CS Mioveni şi ACS Poli remizează, scor 1-1, cu două goluri marcate pe final de meci

Min 90  Meciul e prelungit cu patru minute

Min 88  Iese Drugă şi intră Sebastian Ivan

Min 80 Coşereanu înscrie, însă tuşierul dă offside şi golul se anulează

Min 79  Iese Giani Stere şi intră Foca

Min 76  1-1 Octavian Drăghici prinde un şut splendid din lovitură liberă de la 25 de metri lateral stânga în vinclu, la colţul scurt

Min 73 Drăghici şutează de la 30 de metri, Sima respinge cu greu şi apoi Stere reia de lângă bară, periculos, însă un advers ar repliat îndepărtează pericolul

Min 72  1-0 La o lovitură liberă de pe dreapta bătută de Neagu, la colţul scurt, Smaranda respinge în faţă de lângă bară, însă Cosmin Năstăsie e pe fază şi împinge balonul în plasă

Min 69  Ies Robert Gherghe şi Roberto Ayza şi intră Cătălin Alexe şi Alexandru Neagu

Min 63 Bîrnoi şutează de la 25 de metri, puternic, mingea e deviată de un advesar, iar Sima respinge cu greu în corner

Min 61 Coşereanu trage puţin peste transversală de la 16 metri central

Min 60 Drugă centrează periculos de la 30 de metri, Smaranda respinge din vinclu în corner

Min 60 Sima respinge un şut expediat de Bîrnoi de la 20 de metri

Min 59 Drugă trimite în careul mic dintr-o lovitură liberă de pe dreapta, mingea e deviată, dar Basic respinde din faţa liniei porţii

Min 53 Golda deviază, Stere este aproape de gol după ce înţeapă o minge în faţa lui Sima, în careu, dar balonul se duce puţin peste

Min 46  S-a reluat meciul

Min 45+2  Pauză după o repriză slabă

Min 45+2 Gazdele au două cornere consecutive, la ultimul mingea este respinsă din 6 metri până la Coşereanu, care reia puternic cu capul din 14 metri, periculos, plasat, dar Smaranda respinge cu greu de pe linie

Min 42 Mioveniul presează mai mult, însă nu reuşeşte să îşi creeze ocazii periculoase la poarta timişorenilor

Min 40 Cea mai mare oportunitate de gol a meciului. La o lovitură liberă de pe dreapta, Drugă trage direct pe poartă, la colţul scurt, iar Smaranda boxează

Min 37 Haruţ trage direct în zid dintr-o lovitură liberă din marginea careului

Min 35 Kilyen centrează, Balint reia cu capul din interiorul careului, însă mingea se duce peste poartă

Min 25 Meci echilibrat la Mioveni. Se joacă mai mult la mijlocul terenului, fără să se creeze ocazii la cele două porţi

Min 21 Smaranda reţine după o acţiune a lui Ayza

Min 7 Rădescu are prima încercare de a deschide scorul, însă şutul său de la 25 de metri se duce peste poartă