Dimensiune Text

Cauta in site

Et 20, 2018/2019: Academica Clinceni - CS Mioveni 2-1 (1-1)

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci clinceniEchipa noastră a pierdut astăzi, în deplasare, la Academica Clinceni, cu 2-1, după ce la pauză scorul a fot egal, 1-1. Partida a contat pentru etapa a 20-a a sezonului, prima a returului.

La Clinceni, CS Mioveni a deschis scorul prin Balint, în minutul 21, după ce a scapat pe stânga, a pătruns în careu şi l-a învins pe Vâlceanu cu un şut în dreapta portarului. În minutul 33, gazdele au egalat, după ce Barbu pasează peste apărare, iar Mihai Dobrescu înscrie printre picioarele lui Croitoru. Gazdele au marcat golul victoriei cu 6 minuet înainte de final, atunci când Barbu centrează, Croitoru respinge în faţă, în zona punctului cu var, de unde Vlad Mihlacea reuşeşte să înscrie.

Echipa noastră a rămas cu 34 de puncte după 21 de jocuri în Liga II şi ocupă în clasament locul 7.

Etapa următoare, sâmbătă, 8 decembrie, la Mioveni vom primi vizita Sportului Snagov.

ACADEMICA CLINCENI - CS MIOVENI     2-1
Stadion: Clinceni - Arena 1 (Clinceni - Ilfov);
Arbitru: Cristian Georgescu (Bucureşti); Arbitru: Adrian Vornicu (Iaşi) şi Florin Pucheanu (Ulmi - Dâmboviţa).

Academica: Oct. Vâlceanu - Nicola, Patriche (cpt.), Andr. Răuţă, Mih. Dobrescu - Bg. Barbu, Şut - Vl. Mihalcea, Vas. Olarius, Horşia - Paţurcă
Rezerve: Cr. Andrei - Găină, Mih. Şandru, C. Gheorghe, Ad. Stoica, Gliga
Antrenor: Ilie Poenaru

Mioveni: Fl. Croitoru - Kilyen, Rob. Gherghe, Celea, Burnea - R. Lazăr, C. Năstăsie (cpt.) - Rădescu, Al. Popescu, Coşereanu - Val. Balint
Rezerve: Val. Sima - Traşcu, Cr. Alexe, R. Drugă, Al. Neagu, Comănescu, Ayza
Antrenor: Iordan Eftimie

►Min 86 Iese Paţurcă şi intră Costin Gheorghe

Min 84 2-1 Barbu centrează, Croitoru respinge în faţă, în zona punctului cu var, acolo de unde Vlad Mihlacea reuşeşte să înscrie

Min 80 Iese Ionuţ Rădescu şi intră Roberto Ayza

Min 76 La Clinceni, Găină intră în locul lui Patriche. La Mioveni, iese Rareş Lazăr şi intră Traşcu

Min 60 Iese Horşia şi intră Şandru

Min 33 1-1 Barbu pasează peste apărare, iar Mihai Dobrescu înscrie printre picioarele lui Croitoru

Min 21 0-1 Valentin Balint scapă pe stânga, pătrunde în careu şi îl învinge pe Vâlceanu cu un şut în dreapta portarului