Vineri, Decembrie 14, 2018
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Box: Marius Dumitru, vicecampion naţional

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

box m dumitruBoxeurul clubului nostru, Marius Dumitru (22 de ani), a devenit săptămâna trecută viceampion naţional la seniori.

Sportivul legitimat la CS Mioveni şi pregătit de Daniel Preda a boxat la Campionatele Naţionale de Box Seniori, desfăşurate în perioada 26-30 noiembrie la Tomeşti - Iaşi. Dumitru s-a calificat, după două victorii, în finala competiţiei, unde a pierdut la puncte în faţa unui pugilist de la CSM Suceava. 

Marius Dumitru este fost Campion Naţional în 2017, fost câştigător al Cupei României, medaliat cu bronz la Centura de Aur şi fost medaliat la Campionatele Naţionale de tineret şi seniori. 

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS Baloteşti   CS MIOVENI
CS Balotesti logo copy  ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 23 Feb. 2019, Ora: 11.00, Liga 2, Etapa 22

CS MIOVENI - Sportul Snagov

csmioveni logo mic

ball_3_anim silgla snagov copy
Scor final 0 - 4
(0-1)
Data 8 Dec. 2018, Liga 2, Etapa 21

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Sportul Snagov 21 14  4 35-14 46 
2 Academica Clinceni 21 15  6 41-15 45 
3
Petrolul  21 14 3 4 43-19 45 
4
U Cluj 21  13  5 3 47-15 44 
5
Chindia Târgovişte 21 13 5 3 41-23 44 
6
FC Argeş 21 12 36-19 41 
7
CS MIOVENI 21  10  7 33-21 34 
8
Enregeticianul 21 8 5 8 30-26 29 
9 UTA 21  8 8 32-30 29 
10 Pandurii Tg Jiu 21 8 4 9 36-33 28
11
ASU Poli Timişoara 21 10  18-23  25 
12
Ripensia Timişoara 21 6 25-31 25 
13
Daco - Getica 21 9 7 29-31 24 
14
Luceafărul Oradea 21 6 10  24-39 23 
15 Aerostar Bacău 21 11  32-39 22 
16 Metaloglobus 21 12  16-43 21 
17 Farul 21  13  29-42 20 
18 CS Baloteşti 21  5 12 21-41  19 
19 Dacia Unirea Brăila 21 2 6 13 19-55 12
20 ACS Poli Timişoara 21 15  17-45 10 

Rezultate Etapa 21  2018/2019
Echipa Scor Echipa
7-9 12. 2018
CS MIOVENI  0-4 Sportul Snagov
U Cluj 3-1 Chindia Târgovişte
FC Argeş 3-1 Pandurii Tg Jiu
Ripensia Timişoara 2-0 Luceafărul Oradea
Dacia Unirea Brăila 2-0
ACS Poli Timişoara
Daco - Getica 0-2 Academica Clinceni
Aerostar Bacău 9-1
Metaloglobus 
Farul 1-1 UTA
ASU Poli Timişoara 0-0 Energeticianul
Petrolul 5-1 CS Baloteşti

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n