Dimensiune Text

Cauta in site

Et. 21, 2018/2019: CS Mioveni - Sportul Snagov 0-4

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci mioveni snagovEchipa noastră a pierdut sâmbătă dimineaţă, în ultima etapă a anului 2018, cu 4-0, acasă, în faţa liderului clasamentului, Sportul Snagov.

OaspeÅ£ii au condus cu 1-0 la pauză, însă repriza s-a încheiat cu o ratare imensă a lui Kilyen. În repriza secundă, după golul de 2-0 la ilfovenilor, Rădescu a ratat o nouă ocazie imensă, singur cu portarul, acelaÅŸi lucru întâmplâdu-se ÅŸi după al treilea gol al Sportului, Rădescu ÅŸutând în bară. Ultimul gol al meciului a fost înscris în minutul 89.

După această înfrângere, CS Mioveni a rămas pe locul 7, cu 34 de puncte. Următorul meci oficial este programt în februarie.

CS Mioveni - Sportul Snagov 0-4

Au marcat: Borţoneanu (31), Hlistei (53), Buia (65), Huiban (89)
#  Mioveni: Croitoru - Kilyen, Celea, Burnea, Eduard Stoica (72 Alexe) - TraÅŸcu, Năstăsie - Rădescu, Popescu (56 Drugă), Ayza (56 CoÅŸereanu) - Balint. Antrenor: Iordan Eftimie

# Snagov: Marinescu - Vlădoiu, V. Lică, Florin Ilie, B. Stancu (26 Buia) - Bărbulescu (77 L. Ion), BorÅ£oneanu, GîÅ£, Hlistei - Huiban (90 Tazouti) - Ioniţă. Antrenor: Laszo Balint
Arbitru: Florin Andrei (Tg MureÅŸ)
Cartonaşe galbene: Traşcu (12), Celea (35), Balint (79) / Lică (45+2), Buia (54)
Stadion Orăşenesc, Mioveni
Spectatorii 500
Cum s-au marcat golurile:
# 0-1, min 31: BorÅ£oneanu înscrie din careu, după o respingere greÅŸită a apărării gazdă
# 0-2, min 53: Hlistei reia în plasă din 6 m o centrare de pe stînga
# 0-3, min 65: Buia preia ÅŸi scapă pe centru, iar de la 16 m ÅŸutează pe jos, pe lîngă portar
#l 0-4, min 89: Huiban driblează în careu, întorcînd din fentă portarul ÅŸi un fundaÅŸ ÅŸi apoi înscrie în poarta goală

Filmul meciului
# min 8: centrare de pe stînga a oaspeÅ£ilor, Hlistei reia cu capul, periculos, din careu, iar Croitoru scoate cu greu de lîngă bară
# min 22: Eduard Stoica şutează de la 25 m, din prima, puternic, portarul reţine
# min 26: Schimbare la Sportul Snagov, iese accidentat Bogdan Stancu şi intră Buia
# min 29: centrare de pe stînga a gazdelor, Burnea apare în 6 m ÅŸi reia periculos spre poartă, dar portarul reÅ£ine lîngă bară
# min 31: 0-1!
# min 45 +2: Kilyen ÅŸutează din prima din careu, o centrare a lui Rădescu de pe dreapta, mingea trece milimetric pe lîngă bara din dreapta lui Marinescu
# min 53: 0-1!
# min 56: Dublă schimbare la CS Mioveni, ies Ayza şi Popescu şi intră Coşereanu şi Drugă
#l min 58: Năstăsie pasează peste apărare pentru Rădescu, acesta preia, pătrunde în careu singur pe dreapta, dar ÅŸutul său este respins de portar
# min 65: 0-3!
#l min 69: Drugă pătrunde pe centru şi trage de la 16 m, din prima, dar mingea trece peste poartă
# min 72: Rădescu preia la 16 m, întoarce un adversar ÅŸi din dreapta ÅŸutează cu stîngul plasat, portarul este bătut, dar mingea loveÅŸte bara
# min 72: La CS Mioveni, iese Eduard Stoica şi intră Alexe
# min 76: Năstăsie şutează de la 20 m, puternic, portarul reţine
# min 77: Schimbare la Sportul Snagov, iese Bărbulescu, intră L. Ion
# min 89: 0-4!
# min 90: La oaspeÅ£i, intră Tazouti, în locul lui Huiban