Dimensiune Text

Cauta in site

Et 29, 2018/2019: CS Mioveni - Aerostar Bacău 2-0 (0-0)

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci bacauEchipa noastră a învins aseară cu 2-0 pe Aerostar Bacău şi confirmă forma bună prin care trece.

Galben-verzii s-au impus într-o manieră mai clară decât o arată scorul şi acum aşteaptă cu nerăbdare derby-ul local cu FC Argeş.

Golurile victoriei au venit după pauză, Măzărache deschizând scorul în minutul 62 iar Boboc majorându-l în minutul 71. La ambele faze, Hergheligiu a avut o contribuţie decisivă.

După această victorie, CS Mioveni a acumulat 48 de puncte în clasament şi a rămas pe locul 7.

CS MIOVENI - AEROSTAR BACĂU   2-0
Stadion: Orăşenesc (Mioveni - Argeş);
Arbitru: Eduard Ioniţă (Galaţi); Asistenţi: Adrian Vornicu (Iaşi) şi Alexandru Mihăilă (Râmnicu Vâlcea).

CS Mioveni: Fl. Croitoru - Kilyen, Celea, Beţa, Ed. Stoica (cpt.) - Rădescu, M. Şerban, Traşcu, C. Năstăsie, Val. Balint, Măzărache
Rezerve: Val. Sima - Isfan, Mîrzeanu, Hergheligiu, Rob. Boboc, Alin Călin, Burnea
Antrenor: Daniel Opriţa

Aerostar: Udeanu - Bg. Ardei, A. Mutu, S. Ichim, Mihălăchioae, Rz. Adăscăliţei, Tăbăcariu, H. Ilie, Carabela, Vraciu (cpt.), Al. Pop
Rezerve: Mocanu - Dogaru, C. Ardei, Buhăcianu, Tilibaşa, Ciocâlteu, Vişinar
Antrenor: Florin Bratu

Min 82 Iese Horia Ilie şi intră Tilibaşa

Min 79 Iese Kilyen şi intră Isfan

Min 71 2-0 Andrei Hergheligiu pătrunde pe stânga, driblează, pasează în spate la 16 metri, unde Robert Boboc apare liber şi şutează din prima, puternic, pe jos, portarul fiind bătut

Min 67 Iese Măzărache şi intră Robert Boboc

Min 65 Ies Carabela şi Popa şi intră Ciocâlteu şi Buhăcianu

Min 62 1-0 Hergheligiu pasează în dreapta, Rădescu centrează în careu, de undeSimon Măzărache şutează în forţă, imparabil pentru Udeanu

Min 56 Centrare din corner de pe dreapta, Măzărache reia cu capul din careu, însă trimite puţin pe lângă

Min 55 Iese Cosmin Năstăsie şi intră Andrei Hergheligiu

Min 48 Rădescu centrează de pe dreapta, Balint reia cu capul din careu, milimetric pe lângă bara a doua

Min 38 Udeanu respinge cu greutate de lângă bară o deviere a lui Năstăsie

Min 38 Şerban are un şut centrare din 6 metri lateral dreapta, mingea este deviată şi îl păcăleşte pe portar, dar Mihălăchioae scoate de pe linie

Min 33 A început o ploaie torenţială la Mioveni, iar tribunele s-au golit în câteva secunde

Min 26 Rădescu şutează pe jos de la 16 metri, portarul reţine din nou

Min 26 Măzărache centrează de pe stânga pentru Balint, atacantul reia slab din centrul careului, iar portarul prinde

Min 18 Ilie îi ”fură” mingea lui Măzărache, intră în careu, driblează, pasează în scurt pentru Vraciu, venit în viteză, acesta şutează din prima, din poziţie bună, însă mult peste poartă