Duminică, Octombrie 20, 2019
   
Dimensiune Text

Cauta in site

CS Mioveni U 17, începe Faza Zonală a CN

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

enache robertEchipa de juniori Under 17 a CS Mioveni s-a calificat la Faza Zonală a Campionatului Naţional Under 17 din acest an, după ce a câştigat în week-end seria a 8-a a competiţiei.

În Faza Zonală, galben-verzii, antrenaţi de Robert Enache au fost repartizaţi în Turneul Zonal 3, care se va desfăşura la Craiova, din grupă mai făcând parte echipele Academia de Fotbal Gică Popescu, Viitorul Argeş Duminică şi Gaz Metan Mediaş.
CS Mioveni Under 17 va disputa primul meci, sâmbătă, la ora 14,00, contra puternicei echipei Academia de Fotbal Gică Popescu, în timp ce în celălalt meci se vor întâlni Viitorul şi Gaz Metan, ultima fiind echipă calificată din seria Mioveniului şi pe care argeşenii au învins-o în sezonul regulat de două ori.

juniori u 17Câştigătoarele din meciurile de sâmbătă, se vor întâlni duminică în finală şi vor juca pentru calificarea la Turneul Final.

"Vom întâlni la turneul final Academia de Fotbal Gică Popescu, o echipă foarte puternică şi cu experienţă mare în participarea la turneele finale, dar vom încerca să facem cel mai bun joc al nostru pentru a trece mai departe. Sperăm ca drumul nostru să nu se oprească la Craiova" ne-a declarat după aflarea adversarului, antrenorul argeşenilor, Robert Enache.
Echipa de juniori a Mioveniului s-a calificat în penultima fază a competiţiei de pe primul loc din grupa a 8-a a Campionatului Naţional Under 17. Aici, galben-verzii au avut ca adversari pe: Gaz Metan Mediaş, LPS Sebeş, Unirea Alba Iulia, FC Argeş, Hidro Rm Vîlcea, Hermannstadt, Şoimii Sibiu şi CN Gib Mihăescu Drăgăşani.. Argeşenii au câştigat seria, având în 16 partide, 14 victorii, un egal şi o înfrângere, acumulând 43 de puncte şi golaverajul 84-11.
Rezultatele obţinute de CS Mioveni U 17:
# Et 1: CS Mioveni - FC Argeş 3-0
# Et 2: Gaz Metan Mediaş - CS Mioveni 2-5
# Et 3: CS Mioveni a stat
# Et 4: CS Mioveni - Gib Mihăescu Drăgăşani 7-0
# Et 5: Hermannstadt - CS Mioveni 1-9
# Et 6: CS Mioveni - LPS Sebeş 4-1
# Et 7: Unirea Alba Iulia - CS Mioveni 0-0
# Et 8: CS Mioveni - Şoimii Sibiu 9-0
# Et 9: Hidro Rm Vîlcea - CS Mioveni 1-5
# Et 10: FC Argeş - CS Mioveni 1-5
# Et 11: CS Mioveni - Gaz Metan Mediaş 3-2
# Et 12: CS Mioveni a stat
# Et 13: Gib Mihăescu Drăgăşani - CS Mioveni 0-9
# Et 14: CS Mioveni - Hermannstadt 8-0
# Et 15: LPS Sebeş - CS Mioveni 3-0
# Et 16: CS Mioveni - Unirea Alba Iulia 3-0
# Et 17: Şoimii Sibiu - CS Mioveni 0-8
# Et 18: CS Mioveni - Hidro Rm Vîlcea 6-0
CLASAMENT
1. CS Mioveni 16 14 1 1 84-11 43
2. Gaz Metan Mediaş 16 12 1 3 72-20 37
3. LPS Sebeş 16 10 2 4 37-12 32
4. AFC Unirea 1924 16 9 2 5 42-14 29
5. Fotbal Club Argeş 16 8 4 4 34-20 28
6. Hidro Rm Vâlcea 16 5 1 10 24-40 16
7. AFC Hermannstadt 16 3 1 12 17-79 10
8. CSS Şoimii Sibiu 16 3 0 13 8-76 9
9. Gib Mihăescu Drăgăşani 16 2 0 14 11-57 6

juniori u 17 1Lotul folosit de Robert Enache:
# Cristi Stăncioaica
# Cosmin Oprea
# Mihai Sîrbu
# Andrei Niculescu
# Robert Gheorghe
# Ionuţ Popescu
# Marius Vîlcoci
# Costel Şerban
# Mădălin Govlej
# M. Săpunăroaia
# Silviu Davidescu
# S. Constantin
# Robert Stanciu
# Dragoş Tudor
# Constantin Dănculoiu
# Cătălin Bălan
# Fabian Ţurlea
# Alenxandru Stoica
# Narcis Bangală
# Alexandru Voicescu
# Alexandru Stăncescu
# Cătălin Androne
# Edy Dumitru
# Robert Mitrache

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

U Cluj
  CS MIOVENI

sigla universitatea cluj copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 20.10.2019, 11.30, Liga 2, Et. 13

CS MIOVENI
- Sportul Snagov

csmioveni logo mic

ball_3_anim

silgla snagov copy

Scor final 2 - 1
(0-0)
16.10.2019, ora 15:00, Liga 2, Et. 12

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Turris Tr Măgurele
12 8 2 2
23-8 26
2 CS MIOVENI
12 7 5 0 21-6 26
3
UTA
9 6 2 1 27-6 20
4
Rapid
10 6 2 2 14-9 20
5
Viitorul Pandurii
12 6 2 4 18-15 20
6
Gloria Buzău
11 6 1 4 20-11 19
7
Metaloglobus
12 5 4 3 17-12 19
8
Farul
12 5 3 4 11-10 18
9 Petrolul
12 5 3 3 11-11 18
10 Campionii FC Argeş
11 5 1 5 14-15 16
11
Cncordia Chiajna
11 4 4 3
10-12 16
12
CSM Reşiţa
11 4 3
4 14-17 15
13
ASU Poli Timişoara
11 3 4 4 11-7 13
14
Csikszereda
11 3 4 4 11-15 13
15 Ripensia Timişoara
12 3
4 5
12-19 13
16 U Cluj
11 3 3 5 15-13 12
17 Dunărea Călăraşi
11 3 3 5 13-16 12
18 Pandurii Tg Jiu
12 1 4 7 7-22 7
19 Daco - Getica
12 2 0 10 6-26 6
20 Sportul Snagov
12 2 10 5-30 2

Rezultate Etapa 13 2019/2020
19. 11. 2019
Echipa Scor  Echipa
U Cluj - CS MIOVENI
Gloria Buzău - Viitorul Pandurii
Metaloglobus - CSM Reşiţa
Dunărea Călăraşi - Turris Tr Măgurele
Sportul Snagov -
Pandurii Tg Jiu
Petrolul - Concordia Chiajna
Csikszereda -
Rapid
UTA - ASU Poli Timişoara
Ripensia Timişoara - Daco - Getica
Campionii FC Argeş - Farul

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n