Miercuri, Iunie 19, 2019
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Juniorii 2009, locul 3 la Cupa Speranţelor

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

junioori vladuZilele trecute s-a desfăşurat la Rm Vâlcea o nouă ediţie a Cupei Speranţelor la Fotbal, competiţie la care CS Mioveni a fost prezentă cu două grupe,

cea de copii născuţi 2009 şi cea de copii născuţi 2010, ambele antrenate de Iulian Vladu.
Grupa de copii născuţi 2009 a ocupat locul 3 la acest turneu la categoria sa de vârstă, după ce a terminat grupa pe locul 1 şi apoi a pierdut în semifinale şi a câştigat finala mică. Astfel, în grupă, micuţii jucători din Mioveni au disputat 3 partide: # 4-2 cu Vâlcea (marcatori Vladu, Ionescu, Staicu, Sîrba) # 6-3 cu Steaua (marcatori Vladu 4, Ionescu, Popescu) şi 4-1 cu Tandem Bucureşti (marcatori Vladu, Staicu 2, Ionescu). A urmat apoi semifinala în care au pierdut cu 5-9 cu F.C. Arges (marcatori Vladu 2 ,Staicu 3) şi apoi victoria din finala mică, 10-2 cu Academia Răzvan Raţ (Vladu 5 , Staicu 5). Lotul grupei de copii născuţi 2009 a fost format din: Bădică Andrei , Popescu David , Dragomirescu Ianis, Niculaie Daniel, Chiriţescu Nicolas, Ionescu Mihai, Staicu Octavian, Sîrba Albert, Vladu Mario.
Grupa de copii născuţi 2010 nu a reuşit să iasă din serie, terminând pe 2 şi având următoarele rezultate: # 1-5 cu Vâlcea (marcator Ciobotea) # 7-1 cu Brasov ( marcatori Ciobotea 2, Anghel 2, Ivănuş 2, Ştefănescu) # 1-1 cu Craiova (marcator Ivănuş). Următoarele meciuri au fost 2-4 cu Sibiu ( marcator Ciobotea 2) şi 0-0 (0-1 la penalty) cu Tandem Buccureşti. Lotul pe care antrenorul Iulian Vladu l-a avut la dispoziţie a fost următorul: Apostol Alexandru,Tănase Antonio, Ştefănescu Alexandru, Ciobotea Cosmin, Ţuculete Remus, Anghel Cristian, Buică Robert, Ivănuş Ştefan.

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

CS MIOVENI   CS MIOVENI
csmioveni logo mic  ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: XX  2019, Ora: XX.XX, Liga 2, Etapa 1

CS MIOVENI - UTA

csmioveni logo mic

ball_3_anim sigla UTA 93 117
Scor final 3 - 0
(3-0)
Data 31 Mai 2019, Liga 2, Etapa 38

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Chindia Târgovişte 38 27  7 79-34 88
2 Academica Clinceni 38 28  7 77-24 87 
3
U Cluj 38 25 7 6 85-26 82 
4
Petrolul  38  24  5 9 77-38 77 
5
Sportul Snagov 38 21 7 10 56-37 70 
6
FC Argeş 38 20 10  54-33 68 
7
CS MIOVENI 38  18  13 63-41 61 
8
Luceafărul Oradea 38 14 10 14 57-59 52 
9 Metaloglobus 38  14 17 43-56 49 
10 ASU Poli Timişoara 38 13 9 16 39-38 48
11
Daco - Getica 38 11  14  13  54-55  47 
12
Ripensia Timişoara 38 12 11  15  44-54 47 
13
UTA 38 13  8 17 55-64 47 
14
Farul 38 14 19  46-60 47 
15 Pandurii Tg Jiu 38 12  8 18  57-65 44 
16 Energeticianul 38 12  17  46-55 39 
17 Aerostar Bacău 38  10  22  60-68 38 
18 ACS Poli Timişoara 38  7 23 31-67  29 
19 CS Baloteşti 38 6 6 26 31-88 24
20 Dacia Unirea Brăila 38 27 30-123 19 

Rezultate Etapa 37 2018/2019
31 05. 2019
Echipa Scor  Echipa
CS MIOVENI 3-0 UTA
Farul 1-1 Ripensia Timişoara
Aerostar Bacău 7-2 CS Baloteşti
Daco - Getica 3-1 ACS Poli Timişoara
ASU Poli Timişoara  2-0
Metaloglobus
Luceafărul Oradea 6-0 Dacia Unirea Brăila
FC Arge 3-2
Sportul Snagov
Petrolul 2-3 Academica Clinceni
U Cluj 2-0 Pandurii Tg Jiu
Energeticianul 0-2 Chindia Târgovişte 

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n