Marţi, Mai 26, 2020
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Juniorii 2009, locul 3 la Cupa Speranţelor

junioori vladuZilele trecute s-a desfăşurat la Rm Vâlcea o nouă ediţie a Cupei Speranţelor la Fotbal, competiţie la care CS Mioveni a fost prezentă cu două grupe,

cea de copii născuţi 2009 şi cea de copii născuţi 2010, ambele antrenate de Iulian Vladu.
Grupa de copii născuţi 2009 a ocupat locul 3 la acest turneu la categoria sa de vârstă, după ce a terminat grupa pe locul 1 şi apoi a pierdut în semifinale şi a câştigat finala mică. Astfel, în grupă, micuţii jucători din Mioveni au disputat 3 partide: # 4-2 cu Vâlcea (marcatori Vladu, Ionescu, Staicu, Sîrba) # 6-3 cu Steaua (marcatori Vladu 4, Ionescu, Popescu) şi 4-1 cu Tandem Bucureşti (marcatori Vladu, Staicu 2, Ionescu). A urmat apoi semifinala în care au pierdut cu 5-9 cu F.C. Arges (marcatori Vladu 2 ,Staicu 3) şi apoi victoria din finala mică, 10-2 cu Academia Răzvan Raţ (Vladu 5 , Staicu 5). Lotul grupei de copii născuţi 2009 a fost format din: Bădică Andrei , Popescu David , Dragomirescu Ianis, Niculaie Daniel, Chiriţescu Nicolas, Ionescu Mihai, Staicu Octavian, Sîrba Albert, Vladu Mario.
Grupa de copii născuţi 2010 nu a reuşit să iasă din serie, terminând pe 2 şi având următoarele rezultate: # 1-5 cu Vâlcea (marcator Ciobotea) # 7-1 cu Brasov ( marcatori Ciobotea 2, Anghel 2, Ivănuş 2, Ştefănescu) # 1-1 cu Craiova (marcator Ivănuş). Următoarele meciuri au fost 2-4 cu Sibiu ( marcator Ciobotea 2) şi 0-0 (0-1 la penalty) cu Tandem Buccureşti. Lotul pe care antrenorul Iulian Vladu l-a avut la dispoziţie a fost următorul: Apostol Alexandru,Tănase Antonio, Ştefănescu Alexandru, Ciobotea Cosmin, Ţuculete Remus, Anghel Cristian, Buică Robert, Ivănuş Ştefan.

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

Metaloglobus   CS MIOVENI

sigla Metaloglobus Bucuresti logo copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 14.03.2020, 11.00, Liga 2, Et. 25

CS MIOVENI
- Gloria Buzău

csmioveni logo mic

ball_3_anim

sigla gloria buzau

Scor final 0 - 0
(0-0)
6.3.2020, ora 17:30 Liga 2, Et. 24

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 UTA
23 15 5 3
49-13 50
2 CS MIOVENI
23 10 9 4 36-22 39
3
Turris Tr Măgurele
22 11 6 5 36-25 39
4
Campionii FC Argeş
23 10 8 5 34-25 38
5
Petrolul
23 10 8 5 23-20 38
6
Rapid
23 10 7 6 32-20 37
7
Metaloglobus
23 10 7 6 28-20 37
8
Gloria Buzău 23 9 6 8 35-27 33
9 Farul 23 9 6 8 27-20 33
10 Viitorul Pandurii 22 9 6 7 30-25 33
11
ASU Poli Timilșoara 22 8 8 6 20-12 32
12
Dunărea Călăraşi
23 8 7 8 29-30 31
13
Ripensia Timişoara
23 6 10 7 28-34 28
14
U Cluj 23 5 12 6 29-26 27
15 CSM Reşiţa
22 6 6 10 30-35 24
16 Concordia Chiajna
22 6 6 10 20-30 24
17 Csikszereda 23 5 7 11 17-33 22
18 Sportul Snagov
23 2 3 18 18-59 9
19 Pandurii Tg Jiu
23 1 5 17 10-53 8
20              

Rezultate Etapa 24 2019/2020
7. 03. 2020
Echipa Scor  Echipa
CS MIOVENI 0-0 Gloria Buzău
Concordia Chiajna 2-1 ASU Poli Timişoara
Sportul Snagov 0-3 UTA
Viitorul Pandurii - stă
Ripensia Timişoara 1-1
Dunărea Călăraşi
Farul 0-1 Turris Tr Măgurele
U Cluj 1-2
Metaloglobus
Pandurii Tg Jiu 0-4 Campionii FC Argeş
Rapid 0-1 CSM Reşiţa
Csikszereda 1-2 Petrolul

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n