Luni, Mai 25, 2020
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Tenis de masă: Miercuri şi sâmbătă jucăm FINALA Superligii

Afis Tenis FINALA 2019 copyCS Mioveni speră să obţină, la tenis de masă, al treilea titlu naţional din istoria clubului. Miercuri şi sâmbătă se vor disputa turul şi returul finalei superligii, între echipa noastră şi CS Pristavu Câmpulung.

Anul trecut, finala a fost aceeaşi, iar muscelenii au câştigat-o. De data aceasta, CS Mioveni abordează jocul după ce a terminat sezonul regulat pe locul 1, doar cu victorii şi după ce a trecut de CSA Steaua în semifinală.

Formaţia din Mioveni îi are în componenţă pe Alexandru Cazacu, Lucian Munteanu şi pe suedezul Hampus Soderlund. CS Mioveni este vicecampioană en-titre, şi este dublă câştigătoare a titltului naţional. 

Miercuri, turul finalei va începe la Câmpulung la ora 16.00, iar sâmbătă, returul se va juca la Mioveni, de la ora 17.00, în Sala de Sport a Şcolii Liviu Rebreanu. 

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

Metaloglobus   CS MIOVENI

sigla Metaloglobus Bucuresti logo copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 14.03.2020, 11.00, Liga 2, Et. 25

CS MIOVENI
- Gloria Buzău

csmioveni logo mic

ball_3_anim

sigla gloria buzau

Scor final 0 - 0
(0-0)
6.3.2020, ora 17:30 Liga 2, Et. 24

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 UTA
23 15 5 3
49-13 50
2 CS MIOVENI
23 10 9 4 36-22 39
3
Turris Tr Măgurele
22 11 6 5 36-25 39
4
Campionii FC Argeş
23 10 8 5 34-25 38
5
Petrolul
23 10 8 5 23-20 38
6
Rapid
23 10 7 6 32-20 37
7
Metaloglobus
23 10 7 6 28-20 37
8
Gloria Buzău 23 9 6 8 35-27 33
9 Farul 23 9 6 8 27-20 33
10 Viitorul Pandurii 22 9 6 7 30-25 33
11
ASU Poli Timilșoara 22 8 8 6 20-12 32
12
Dunărea Călăraşi
23 8 7 8 29-30 31
13
Ripensia Timişoara
23 6 10 7 28-34 28
14
U Cluj 23 5 12 6 29-26 27
15 CSM Reşiţa
22 6 6 10 30-35 24
16 Concordia Chiajna
22 6 6 10 20-30 24
17 Csikszereda 23 5 7 11 17-33 22
18 Sportul Snagov
23 2 3 18 18-59 9
19 Pandurii Tg Jiu
23 1 5 17 10-53 8
20              

Rezultate Etapa 24 2019/2020
7. 03. 2020
Echipa Scor  Echipa
CS MIOVENI 0-0 Gloria Buzău
Concordia Chiajna 2-1 ASU Poli Timişoara
Sportul Snagov 0-3 UTA
Viitorul Pandurii - stă
Ripensia Timişoara 1-1
Dunărea Călăraşi
Farul 0-1 Turris Tr Măgurele
U Cluj 1-2
Metaloglobus
Pandurii Tg Jiu 0-4 Campionii FC Argeş
Rapid 0-1 CSM Reşiţa
Csikszereda 1-2 Petrolul

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n