Duminică, Octombrie 20, 2019
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Duminică, evoluăm în deplasare, la UTA

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci uta mioveniEchipa noastră dispută duminică, în deplasare, de la ora 11.30 meciul din etapa a 7-a a Ligii a II-a, cu UTA.

 CS Mioveni se prezintă la acest meci după calificarea din Cupa României, în faţa echipei Flacăra Moreni, dar şi de pe locul 2 al clasamentului ligii secunde, poziţie pe care a ajuns după ce a acumulat 14 puncte, în urma meciurilor cu ASU Poli Timişoara (victorie 1-0), CSM Reşiţa (remiză 1-1), Viitorul Pandurii Tg Jiu (victorie cu 1-0), FC Argeş (victorie cu 2-0), Gloria Buzău (victorie cu 2-0) şi Metaloglobus (remiză 2-2).

De partea cealaltă, UTA este pe locul 4 în clasament, cu 12 puncte, dar şi cu un meci mai puţin disputat, arădenii având în 5 etape, patru victorii (3-0 cu Dunărea Călăraşi, 3-0 la Petrolul, 3-0 cu Csikszereda, 4-0 cu Sportul Snagov), dar şi o înfrângere (1-2 la Ripensia Timişoara).

Echipa noastră are nevoie de un rezultat pozitiv în acest meci pentru a rămâne pe podiumul clasamentului.

Hai MIOVENIUL ! Hai BĂIEŢII!

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

U Cluj
  CS MIOVENI

sigla universitatea cluj copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 20.10.2019, 11.30, Liga 2, Et. 13

CS MIOVENI
- Sportul Snagov

csmioveni logo mic

ball_3_anim

silgla snagov copy

Scor final 2 - 1
(0-0)
16.10.2019, ora 15:00, Liga 2, Et. 12

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 Turris Tr Măgurele
12 8 2 2
23-8 26
2 CS MIOVENI
12 7 5 0 21-6 26
3
UTA
9 6 2 1 27-6 20
4
Rapid
10 6 2 2 14-9 20
5
Viitorul Pandurii
12 6 2 4 18-15 20
6
Gloria Buzău
11 6 1 4 20-11 19
7
Metaloglobus
12 5 4 3 17-12 19
8
Farul
12 5 3 4 11-10 18
9 Petrolul
12 5 3 3 11-11 18
10 Campionii FC Argeş
11 5 1 5 14-15 16
11
Cncordia Chiajna
11 4 4 3
10-12 16
12
CSM Reşiţa
11 4 3
4 14-17 15
13
ASU Poli Timişoara
11 3 4 4 11-7 13
14
Csikszereda
11 3 4 4 11-15 13
15 Ripensia Timişoara
12 3
4 5
12-19 13
16 U Cluj
11 3 3 5 15-13 12
17 Dunărea Călăraşi
11 3 3 5 13-16 12
18 Pandurii Tg Jiu
12 1 4 7 7-22 7
19 Daco - Getica
12 2 0 10 6-26 6
20 Sportul Snagov
12 2 10 5-30 2

Rezultate Etapa 13 2019/2020
19. 11. 2019
Echipa Scor  Echipa
U Cluj - CS MIOVENI
Gloria Buzău - Viitorul Pandurii
Metaloglobus - CSM Reşiţa
Dunărea Călăraşi - Turris Tr Măgurele
Sportul Snagov -
Pandurii Tg Jiu
Petrolul - Concordia Chiajna
Csikszereda -
Rapid
UTA - ASU Poli Timişoara
Ripensia Timişoara - Daco - Getica
Campionii FC Argeş - Farul

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n