Dimensiune Text

Cauta in site

Et 7, 2019-2020: UTA - CS Mioveni 1-1 (1-1)

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci uta mioveniEchipa noastră s-a întors doar cu un punct din deplasarea de la Arad, deşi a avut meciul în mână şi trebuia să câştige toate cele trei puncte puse în joc.

UTA - CS Mioveni s-a terminat 1-1, după ce scorul a fost deschis de galben-verzi în minutul 8 prin Coşereanu, iar gazdele au egalat cu 2 minute înainte de pauză. În prima repriză însă echipa noastră a mai ratat trei ocazii din poziţie unu la unu cu portarul, în timp ce în partea secundă elevii lui Marius Stoica au ratat de alte 6 ori singur cu portarul.  De partea cealaltă, UTA a ratat şi ea de câte două ori în fiecare repriză, ocazii destul de mari.

Cu punctul obţinut la Arad, CS Mioveni a ajuns pe locul trei al clasamentului şi aşteaptă acum cu nerăbdare următoarea confruntare, cu Dunărea Călăraşi, sâmbătă, la ora 11,00, pe Stadionul Orăşenesc.

# UTA – CS Mioveni 1-1 (1-1)
Au marcat: Ioniţă (43) / Coşereanu (8)
# UTA: Iacob – Ilie, Şeroni, Moise, Bogdan Stancu (70 Tomozei), Rus, Miculescu, Lorenzi, Bustea (59 Ursu), Ioniţă (63 Rus), Buhăcianu. Antrenor: Laszlo Balint
# Mioveni: Croitoru – Ghiţă, Beţa, Celea, Burnea – Raul Costin, Anghelina (59 Şerban) – Işfan (63 Massaro), Hergheligiu (87  Alexe), Coşereanu – Balint. Antrenor: Marius Stoica

Filmul meciului:
# Min 4: acţiune a gazdelor pe dreapta, mingea ajunge la Florin Ilie care şutează pe jos, dar mingea este respinsă
# Min 5: Balint scapă singur de la jumătatea terenului, intră în careu, driblează, dar este în cele din urmă ajuns din spate şi deposedat
# min 7: Işfan scapă spre poartă de la limita off-side-ului , dar portarul iese în întâmpinare şi respinge de la 20 m
# Min 8: 0-1! Ghiţă centrează de pe dreapta, Coşereanu reia cu capul din careu, mingea se duce la coltul lung, loveşte bara şi intră în plasă
# Min 13: Işfan scapă singur şi de la 16 m trage pe jos, portarul respingând cu piciorul
# Min 18: Croitoru scoate senzational din vinclu şutul lui Buhăcianu de la 16 m
# Min 20: Miculescu şutează din dreapta, plasat la coltul lung, mingea trece puţin pe lângă vinclu
# Min 23: Şeroni driblează în careu, trage pe jos, dar Croitoru reţine
# Min 25: Croitoru respinge şutul din lovitură liberă al lui Moise
# Min 31 Gazdele centreaza de pe stânga, Ioniţă reia pe jos, plasat, de la 16 m, dar mingea trece milimetric pe lângă
# Min 43: 1-1! Ioniţă înscrie din careu, cu un şut pe jos, printr-o mare de picioare, după un corner
# min 46: ocazie mare pentru UTA, după ce un jucător gazdă a scăpat singur în careu şi a driblat portarul, însă Croitoru revine şi faza se stinge
# Min 57: Lorenzi şutează de la 20 m cu pământul, dar Croitoru reţine
# Min 58: Balint intră în careu, driblează portarul şi cade fiind agăţat de portar, dar arbitrul lasă jocul să continue
# Min 60: Buhăcianu este lansat peste apărarea argeşeană, Croitoru iese în întâmpinare la 16 m, dar adversarul loveşte balonul cu capul, mingea  ducându-se spre poarta goală, însă trece puţin pe lângă
# Min 73: contraatac CS Mioveni, Massaro îi pasează lui Balint pe drepta, atacantul intră în careu talonat şi trage la colţul lung, mingea trecând puţin pe lângă
# Min 76: gazdele pătrund pe stânga în careu, centrează la colţul lung, unde Miculescu apare nemarcat şi reia spre poartă, însă Burnea respinge senzaţional de pe linia porţii, o minge pe care scria gol
# Min 81: contraatac al lui Massaro, italianul îi pasează lui Hergheligiu care preia în viteză, pătrunde şi trage de la 16 m dar portarul reţine
# Min 83: Raul Costin şutează de pe stânga, portarul respinge cu greu
# Min 84: Raul Costin îi trimite lui Massaro peste apărarea adversă, atacantul preia şi rămâne singur cu portarul in careul mic, însă driblează scurt şi mingea iese afară
# Min 86: un nou contraatac al lui Massaro, italianul îi pasează lui Balint, care retrimite prea puternic în faţa porţii
# Min 90+1: Massaro scapă singur de la jumătatea terenului, trage de la 18 m, dar portarul respinge senzationul cu piciorul.