Dimensiune Text

Cauta in site

Et 10, 2019/2020: CS Mioveni - Csikszereda 3-0

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci csikszeredaEchipa noastră a urcat pe locul al doilea al clasamentului Ligii a II-a, după victoria de ieri, cu 3-0, cu FK Csikszereda Miercurea Ciuc.

Elevii lui Marius Stoica au avut meciul în mână şi au condus ostilităţile pe toată durata partidei, nepunându-se niciun moment problema învingătorului.

Hergheligiu a deschis scorul în minutul 13 după o recuperare a lui Massaro şi o pasă ideală a italianului, golul fiind marcat cu un şut de la 16 m. Apoi, în finalul primei reprize Massaro a spart şi el gheaţa la echipă, marcând primul său gol oficial în tricoul galben-verde, după ce Coşereanu a centrat din dreapta, Hergheligiu a şutat, iar italianul a deviat din 6 m în plasă. Massaro a realizat dubla în repriza a doua, în minutul 70, la o fază în care mingea a circulat pe acelaşi traseu ca la golul doi, Coşereanu a pasat pentru Hergheligiu, acesta a deviat pentru italian, iar vârful, singur cu portarul în 6 m a îndeplinit o simplă formalitate. Singura fază notabilă a oaspeţilor a fost o bară în minutul 59, la 2-0 pentru gazde, Gonzalez reluând cu capul din 6 m, de la colţul lung, o centrare din stânga, mingea lovind pământul şi apoi transversala, după care Beţa a respins de pe linia porţii din faţa lui Bajko.

Echipa noastră a urcat pe locul 2 după această victorie, cu 20 de puncte, rămânând singura formaţie din campionat neînvinsă. Etapa următoare, CS Mioveni va evolua în deplasare, la Ripensia Timişoara.

CS MIOVENI - FK CSIKSZEREDA3-0
Stadion: Orăşenesc (Mioveni - Argeş);
Arbitru: Vlad Baban (Iaşi); Asistenţi: Cristian Voicu (Focşani) şi Constantin Mihai Cantemir (Făgăraş); Rezervă: Constantin Alin Olaru (Râmnicu Vâlcea); Observatori: Silviu Crângaşu (Ploieşti) şi Ştefan Donciu (Sfântu Gheorghe).

Mioveni:Fl. Croitoru -Rob. Ghiţă, Celea, Beţa,Burnea (cpt.) -M. Şerban,R. Costin -Coşereanu,Massaro,Măzărache - Hergheligiu
Rezerve: Val. Sima - Ed. Stoica, Ct. Alexe, Rem. Enache, Alin Călin, Cioargă, Işfan
Antrenor: Marius Stoica

Csikszereda:Ljuljanovic - Palmeş, Csonka, Lalic, Simo, Casiadi, Sz. Veres (cpt.), Kalman, Eder Gonzalez, Magyari, Logon
Rezerve: Bordas - Aszalos, Csuros, M. Takacs, Barta, Erdei, Bajko
Antrenor: Valentin Suciu

►Min 83Hergheligiu este găsit singur în careu de Raul Costin, însă acesta trage direct în portar

Min 82Iese Coreşeanu şi intră Alin Călin

Min 80Iese Veres şi intră Barta, la ciucani

Min 75Iese Davide Massaro  şi intră Cătălin Alexe

Min 70 3-0 Coşereanu pătrunde pe stânga, pasează în centrul careului, acolo de unde Hergheligiu deviază la Davide Massaro în 6 metri, iar italianul înscrie fără probleme

Min 65Iese Măzărache şi intră Işfan

Min 65Hergheligiu trage de la 25 de metri, portarul respinge in extremis şi apoi reţine

Min 63Contraatac al Mioveniului, Hergheligiu centrează pe jos de pe dreapta, fundaşii resping greşit, mingea ajunge la Massaro, care trage pe jos, din poziţie bună, însă portarul ciucanilor reţine la colţul scurt

Min 59Ocazie mare pentru ciucani. La o centrare de pe stânga, Eder Gonzalez apare singur la 6 metri, la bara a doua, reia cu capul, mingea loveşte pământul şi apoi bara transversală, iar Beţa respinge de pe linia porţii, din faţa lui Bajko

Min 46Ies Kalman şi Magyari şi intră Bajko şi Takacs

Min 452-0Coşereanu insistă pe dreapta, centrează în careu, Andrei Hergheligiu şutează din prima, iar Davide Massaro deviază din 6 metri în plasă

Min 42Coşereanu îl lansează pe dreapta pe Ghiţă, fundaşul centrează în careu, iar Hergheligiu reia greşit din 10 metri, din poziţie bună, mingea trecând pe lângă bară

Min 35Mioveniul domină, construieşte, dar nu poate desface apărarea ciucanilor pentru a-şi crea ocazii

Min 121-0 Massaro recuperează o minge la 20 de metri şi îi pasează din prima lui Andrei Hergheligiu, care înscrie cu un şut de la 16 metri