Dimensiune Text

Cauta in site

Et.12 2019/2020: CS Mioveni - Sportul Snagov 2-1

(0 voturi, nota medie 0 din 5)

meci sportul snagovEchipa noastră a obţinut ieri după-amiază a şaptea victorie din acest sezon şi şi-a consolidat poziţia a doua în clasament, acumulând 26 de puncte şi fiind la egalitate cu liderul Turris.

Galben-verzii au fost chiar şi pe locul 1 pentur câteva ore după victoria cu 2-1 cu Sportul Snagov, însă aseară, Turris şi UTA au remizat, iar teleormănenii au revenit pe prima treaptă a podiumului.

Revenind la meciul cu Sportul Snagov, partida a fost una dificilă, aşa cum se aşteptau jucătorii şi antrenorii, chiar dacă adversara era echipa de ultimul loc. Elevii lui Marius Stoica au dominat, şi-au creat multe ocazii de gol, dar şi portarul Sima, revenit între buturi, a avut câteva intervenţii salvatoare. La pauză a fost 0-0, iar la reluare, Hergheligiu a deschis scorul în minutul 58, cu un şut din careu, după o fază făcută pe stânga de Măzărache. În minutul 76, oaspeţii au egalat prin Stoica, după ce apărarea noastră nu a putut respinge un balon din 6 m. Salvarea a venit de la Anghelina, jucător introdus de marius Stoica după golul egalării. Mijlocaşul a marcat decisiv în ultimul minut de joc, un gol superb din lovitură liberă de la 30 m, mingea poposind în vinclul porţii lui Micle.

Urmează acum două deplasări pentru echipa noastră, una duminică, la U Cluj şi alta sâmbăta viitoare la Farul, după care vom juca acasă, în Cupă cu Hermansntadt, pe 28 octombrie.

CS MIOVENI - SPORTUL SNAGOV      2-1
Stadion: Orăşenesc (Mioveni - Argeş);
Arbitru: Mircea Ardelean (Arad); Asistenţi: Doru Claudiu Lucaciu (Cluj-Napoca) şi Doru Zamfir (Slatina); Rezervă: Ovidiu Robu (Chitila - Ilfov); Observatori: Silviu Veronel Ioan (Galaţi) şi Constantin Pintilie (Râmnicu Vâlcea).

CS Mioveni: Val. Sima - Rob. Ghiţă, Celea, Beţa, Ed. Stoica, R. Costin, M. Şerban, Coşereanu (cpt.), Hergheligiu, Massaro, Măzărache
Rezerve: Bg. Preda - Burnea, Ct. Alexe, Anghelina, Işfan, Şimăndan, Val. Valint
Antrenor: Marius Stoica

Snagov: Micle - Poştoarcă, Turbatu, Ghidurea, Ad. Neacşu, Mocioacă, G. Apostol, Ad. Stoica (cpt.), Nechita, Safsaf, Narcis Ioniţă
Rezerve: Oct. Stanciu - Mirică, Cubleşan, Vl. Bărbulescu, Dorobanţu, Fl. Lungu, Iul. Roşu
Antrenor: Valentin Ivan

Min 90+1 Bară pentru CS Mioveni. Pe contraatac, Anghelina îi pasează ideal lui Hergheligiu, care de pe dreapta, din careu, singur, şutează la colţul scurt, în bară

Min 90 2-1 Marian Anghelina marchează din lovitura liberă de la 30 de metri, direct în vinclu

Min 77 Iese Valentin Coşereanu şi intră Marian Anghelina

Min 76 1-1 Adrian Stoica înscrie din 3 metri, după ce a rămas singur în urma unei bâlbe a apărării Mioveniului

Min 75 Iese Nechita şi intră Iulian Roşu

Min 74 Iese Simon Măzărache şi intră Mihai Işfan

Min 70 Măzărache pătrunde pe stânga, centrează în forţă în 6 metri, de unde Coşereanu reia pe lângă

Min 68 Raul Costin trage plasat de la 20 de metri, portarul se întinde şi respinge în corner

Min 64 Şut Mirică de la 16 metri, reţine Sima

Min 59 Iese Davide Massaro şi intră Valentin Balint

Min 62 Iese Ioniţă şi intră Mirică

Min 58 1-0 Măzărache este lansat pe stânga, pătrunde cu dribling, pasează în centru, de unde Andrei Hergheligiu, singur, înscrie cu un şut puternic

Min 45+1 Bară pentru CS Mioveni, la şutul puternic de la 30 de metri al lui Ghiţă, portarul respingând în transversală şi apoi mingea ieşind în corner

Min 45 Măzărache intră în careu pe stânga, singur, trage pe jos, dar portarul respinge

Min 42 Mingea ajunge la Nechita, la 15 metri central, acesta trage din prima prin surprindere, din întoarcere, dar balonul trece puţin pe lângă

Min 38 Măzărache trimite puternic de la 20 de metri, peste

Min 37 Coşereanu trage de la 16 metri puţin peste

Min 34 Fază continuă cu un şut periculos al oaspeţilor de la 23 de metri, dar Sima intervine din nou salvator şi reţine în doi timpi la firul ierbii

Min 33 Poştoarcă driblează pe dreapta în careu, rămâne singur cu Sima, trage bine, dar portarul reapinge cu un reflex de moment

Min 30 Gazdele cer penalty la un dribling în careu al lui Hergheligiu, după ce jucătorul Mioveniului a căzut în duel cu adversarul, însă arbitrul a făcut semn că intrarea a fost la minge

Min 23 Iese Karim Safsaf şi intră Dorobanţu

Min 14 Corner de pe stânga pentru Mioveni. Hergheligiu pasează cu capul, de la colţul lung, la 16 metri, de unde Raul Costin trage din prima, puternic, însă Micle respinge de sub transversală

Min 13 Massaro preia în careu, în stânga, trage din prima, dar un adversar respinge de pe linia porţii

Min 1 Hergheligiu trage tare de la 20 de metri, însă mingea se duce puţin peste poartă