Sâmbătă, Februarie 29, 2020
   
Dimensiune Text

Cauta in site

4 victorii şi 3 înfrângeri în turul Superligii la Tenis de masă

tenis de masa turDupă 3 zile grele în Superliga masculină de tenis de masă, CS Mioveni încheie turul sezonului pe locul 4, cu 4 victorii şi trei înfrângeri, la egalitate de puncte cu locul 3 şi la 1 punct de locul 2.

Pentru prima dată cu un junior de 15 ani titular la masa de joc, CS Mioveni a scos maximum din aceste prime 7 jocuri şi aşteaptă cu încredere returul, atunci când se va ataca din nou prima treaptă a podiumului. Pentru CS Mioveni, în turul Superligii, la Odorheiu Secuiesc au evoluat Alexandru Cazacu, Lucian Munteanu şi Alexandru Macarie, aceştia fiind însoţiţi de antrenorul Dorel Lazaroiu.
Rezultatele înregistrate de CS Mioveni:
RUNDA 1
# CS “U”CRAIOVA I - CS MIOVENI 1-3
BOGDAN CRISTIAN - MUNTEANU LUCIAN 2-3 (11-5;6-11;11-8;9-11;4-11)
BARBULESCU CRISTIAN - CAZACU ALEX 0-3 (6-11;9-11;10-12)
ZAMFIER MIHAI - MACARIE ALEX. 3-0 (11-7;11-9;11-3)
BOGDAN CRISTIAN - CAZACU ALEX. 1-3 (4-11;11-8;7-11;7-11)
Runda 2
# CS PRISTAVU C-LUNG I - CS MIOVENI 3-0
DORCESCU DENIS - MUNTEANU LUCIAN 3-2 (6-11;11-6;11-7;9-11;11-7)
CHIRITA IULIAN - CAZACU ALEXANDRU 3-1 (11-13;11-9;11-6;11-8)
BADEA BOGDAN - MACARIE ALEXANDRU 3-1 (11-3;7-11;11-5;11-4)
Runda 3
# CS MIOVENI - CSA STEAUA BUCURESTI 1-3
CAZACU ALEXANDRU - LEONG CHEE FENG 3-1 (7-11;11-7;11-6;11-8)
MUNTEANU LUCIAN - MOVILEANU DARIUS 1-3 (11-9;4-11;8-11;10-12)
MACARIE ALEXANDRU - TOMICA ANDREI 0-3 (7-11;6-11;2-11)
CAZACU ALEXANDRU - MOVILEANU DARIUS 0-3 (6-11;12-14;11-13)
Runda 4
# CS MIOVENI CSM SLATINA 3-0
CAZACU ALEXANDRU - RADOI MARIUS 3-1 (11-5;8-11;11-9;11-6)
MUNTEANU LUCIAN - MANESCU MIHAITA 3-1 (6-11;11-4;11-4;11-4)
MACARIE ALEXANDRU - NEACSU LUCIAN 3-0 (11-0;11-0;11-0)
Runda 5
# CSS OD. SECUIESC I - CS MIOVENI 2-3
GYORGY SZILARD - MUNTEANU LUCIAN 3-2 (3-11;11-5;6-11;11-5;12-10)
FILIMON LUCIAN - CAZACU ALEXANDRU 1-3 (5-11;11-13;11-5;3-11)
CSERVIK KRISZTIAN - MACARIE ALEXANDRU 3-0 (11-2;11-1;11-7)
GYIRGY SZILARD - CAZACU ALEXANDRU 0-3 (3-11;4-11;8-11)
FILIMON LUCIAN - MUNTEANU LUCIAN 2-3 (7-11;11-9;11-4;9-11;7-11)
Runda 6
# CS MIOVENI - CS TOPSTAR TT C-TA 3-2
CAZACU ALEXANDRU - ISTRATE ANDREI 3-1 (9-11;11-7;11-9;11-9)
MUNTEANU LUCIAN - MLADIN PAUL 2-3 (11-8;5-11;11-9;7-11;9-11)
MACARIE ALEXANDRU - GRIGORE CRISTIAN 0-3 (7-11;3-11;6-11)
CAZACU ALEXANDRU - MLADIN PAUL 3-1 (11-6;6-11;11-7;11-4)
MUNTEANU LUCIAN - ISTRATE ANDREI 3-1 (11-6;11-4;9-11;11-6)
Runda 7
# CS TT PRISTAVU C-LUNG - CS MIOVENI 3-1
SPELBUS ALIN - MUNTEANU LUCIAN 3-0 (11-7;20-18;11-8)
CHIRITA CRISTIAN - CAZACU ALEXANDRU 2-3 (8-11;1-11;12-10;11-4;10-12)
MANOLE ALEXANDRU - MACARIE ALEXANDRU 3-0 (11-2;11-5;11-3)
SPELBUS ALIN - CAZACU ALEXANDRU 3-2 (11-3;3-11;7-11;11-7;12-10)

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

Campionii FC Argeş
  CS MIOVENI

sigla fc arges

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 01.03.2020, 13.30, Liga 2, Et. 23

CS Mioveni
- Viitorul Pandurii

csmioveni logo mic

ball_3_anim

sigla viitorul pandurii targu jiu copy

Scor final 0 - 2
(0-2)
22.2.2020, ora 11:00 Liga 2, Et. 22

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 UTA
21 13 5 3
43-13 44
2 CS MIOVENI
21 10 7 4 35-21 37
3
Rapid
21 10 6 5 32-19 36
4
Campionii FC Argeş
21 9 7 5 29-24 34
5
Petrolul
21 9 7 5 21-19 34
6
Turris Tr Măgurele
20 9 6 5 33-24 33
7
Farul
21 9 5 7 27-19 32
8
ASU Poli Timişoara 20 8 7 5 19-10 31
9 Gloria Buzău
21 9 4 8 33-25 31
10 Metaloglobus
21 8 7 6 23-19 31
11
Viitorul Pandurii
21 8 6 7 28-27 30
12
Dunărea Călăraşi
21 7 6 8 26-28 27
13
Ripensia Timişoara
21 6 9 6 27-30 27
14
U Cluj
21 5 11 5 26-22 26
15 Csikszereda
21 5 7 9
15-29 22
16 CSM Reşiţa
21 5 6 10 29-35 21
17 Concordia Chiajna
20 5 6 9 17-27 21
18 Sportul Snagov
21 2 3 16 18-55 9
19 Pandurii Tg Jiu
21 1 5 15 10-45 8
20              

Rezultate Etapa 23 2019/2020
29. 02. 2020
Echipa Scor  Echipa
Campionii FC Argeş - CS MIOVENI
Dunărea Călăraşi - Csikszereda
UTA - Ripensia Timişoara
Viitorul Pandurii - Pandurii Tg Jiu
Turris Tr Măgurele -
Concordia Chiajna
Metaloglobus - Sportul Snagov
CSM Reşiţa -
stă
Petrolul - Farul
ASU Poli Timişoara - Rapid
Gloria Buzău - U Cluj

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n