Luni, Mai 25, 2020

Dimensiune Text

Cauta in site

Tenis de masă: CS Mioveni a câştigat Cupa României

tenis cazacu cupaCS Mioveni a câştigat ieri, în premieră, Cupa României la tenis de masă. Alexandru Cazacu, jucătorul înscris de clubul nostru în competiţie a fost cel care a ridicat la finalul competiţiei, Cupa deasupra capului.

Competiţie s-a desfăşurat la Arad şi a reunit la start 22 de jucători. 18 dintre ei au jucat preliminarii în grupe, calificându-se pe tabloul principal, acolo unde Alexandru Cazacu şi alţi trei tenismeni au intrat direct.

În optimi, Cazacu l-a învins pe Dan Zărnescu cu 4-0, în sferturi a trecut tot cu 4-0 de Daniel Moldovan, iar în semifinale a câştigat cu 4-2 în faţa lui Cristian Bogdan. Finala a fost jucată cu constănţeanul Paul Mladin, iar jucătorul Mioveniului s-a impus cu 4-3.

Aceasta a fost ultima competiţie oficială a anului pentru tenismenii de la CS Mioveni, sezonul urmând să se reia la anul cu returul Superligii , galben-verzii dorindu-şi al patrulea titlu naţional.