Sâmbătă, Februarie 29, 2020
   
Dimensiune Text

Cauta in site

14 medalii la Cupa Micul Judoka de la Ploieşti

concurs pliestiTinerii judoka de la CS Mioveni au încheiat anul 2019 în forţă, aceştia obţinând numai puţin de 14 medalii la ultimul concurs al anului.

A fost vorba despre Cupa Micul Judoka de la Ploieşti, ajunsă la ediţia a treia.

Lotul antrenat de Verginel Popescu şi Lavinia Iordache s-a întors acasă cu numai puţin de 14 medalii, patru de aur, două de argint şi opt de bronz.

Astfel au urcat pe podium la Ploieşti:

# Teodor Năstase - locul 3 - categoria 34 kg

# Alessia Badea - locul 3 - ctegoria 32 kg

# Clara Năstase - locul 1 - categoria 26 kg

# Denis Marinescu - locul 2 - categoria 38 kg

# Alin Şorici - locul 1- categoria 38 kg

# Daria Ceapraz - locul 3 - categoria 36 

#  Andrei Parashiv - locul 1 - categoria 38 kg

#  Darius Şorici - locul 3 - categoria 48 kg

# Andra Brezean - locul 3 - categoria 24 kg

# Ştefan Vlădoi - locul 3 - categoria 34 kg

# Cătălin Şerban - locul 3 - ctegoria 30 kg

# Cristian Antonio Toader - locul 1 - categoria 50 kg

# Sofia Stoica - locul 2 - categoria 36 kg

# Claudiu Marinescu - locul 3 - categoria 24 kg.

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

Campionii FC Argeş
  CS MIOVENI

sigla fc arges

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 01.03.2020, 13.30, Liga 2, Et. 23

CS Mioveni
- Viitorul Pandurii

csmioveni logo mic

ball_3_anim

sigla viitorul pandurii targu jiu copy

Scor final 0 - 2
(0-2)
22.2.2020, ora 11:00 Liga 2, Et. 22

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 UTA
21 13 5 3
43-13 44
2 CS MIOVENI
21 10 7 4 35-21 37
3
Rapid
21 10 6 5 32-19 36
4
Campionii FC Argeş
21 9 7 5 29-24 34
5
Petrolul
21 9 7 5 21-19 34
6
Turris Tr Măgurele
20 9 6 5 33-24 33
7
Farul
21 9 5 7 27-19 32
8
ASU Poli Timişoara 20 8 7 5 19-10 31
9 Gloria Buzău
21 9 4 8 33-25 31
10 Metaloglobus
21 8 7 6 23-19 31
11
Viitorul Pandurii
21 8 6 7 28-27 30
12
Dunărea Călăraşi
21 7 6 8 26-28 27
13
Ripensia Timişoara
21 6 9 6 27-30 27
14
U Cluj
21 5 11 5 26-22 26
15 Csikszereda
21 5 7 9
15-29 22
16 CSM Reşiţa
21 5 6 10 29-35 21
17 Concordia Chiajna
20 5 6 9 17-27 21
18 Sportul Snagov
21 2 3 16 18-55 9
19 Pandurii Tg Jiu
21 1 5 15 10-45 8
20              

Rezultate Etapa 23 2019/2020
29. 02. 2020
Echipa Scor  Echipa
Campionii FC Argeş - CS MIOVENI
Dunărea Călăraşi - Csikszereda
UTA - Ripensia Timişoara
Viitorul Pandurii - Pandurii Tg Jiu
Turris Tr Măgurele -
Concordia Chiajna
Metaloglobus - Sportul Snagov
CSM Reşiţa -
stă
Petrolul - Farul
ASU Poli Timişoara - Rapid
Gloria Buzău - U Cluj

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n