Sâmbătă, Martie 28, 2020
   
Dimensiune Text

Cauta in site

14 medalii la Cupa Micul Judoka de la Ploieşti

concurs pliestiTinerii judoka de la CS Mioveni au încheiat anul 2019 în forţă, aceştia obţinând numai puţin de 14 medalii la ultimul concurs al anului.

A fost vorba despre Cupa Micul Judoka de la Ploieşti, ajunsă la ediţia a treia.

Lotul antrenat de Verginel Popescu şi Lavinia Iordache s-a întors acasă cu numai puţin de 14 medalii, patru de aur, două de argint şi opt de bronz.

Astfel au urcat pe podium la Ploieşti:

# Teodor Năstase - locul 3 - categoria 34 kg

# Alessia Badea - locul 3 - ctegoria 32 kg

# Clara Năstase - locul 1 - categoria 26 kg

# Denis Marinescu - locul 2 - categoria 38 kg

# Alin Şorici - locul 1- categoria 38 kg

# Daria Ceapraz - locul 3 - categoria 36 

#  Andrei Parashiv - locul 1 - categoria 38 kg

#  Darius Şorici - locul 3 - categoria 48 kg

# Andra Brezean - locul 3 - categoria 24 kg

# Ştefan Vlădoi - locul 3 - categoria 34 kg

# Cătălin Şerban - locul 3 - ctegoria 30 kg

# Cristian Antonio Toader - locul 1 - categoria 50 kg

# Sofia Stoica - locul 2 - categoria 36 kg

# Claudiu Marinescu - locul 3 - categoria 24 kg.

Meciul Urmator

  • Meciul Urmator
  • Ultimul Meci

Metaloglobus   CS MIOVENI

sigla Metaloglobus Bucuresti logo copy

 ball_3_anim

csmioveni logo mic

DATA: 14.03.2020, 11.00, Liga 2, Et. 25

CS MIOVENI
- Gloria Buzău

csmioveni logo mic

ball_3_anim

sigla gloria buzau

Scor final 0 - 0
(0-0)
6.3.2020, ora 17:30 Liga 2, Et. 24

Urmatorul Meci in

Neprogramat

Clasament si Rezultate

  • Clasament
  • Rezultate

 
Echipa J V E Î G P
1 UTA
23 15 5 3
49-13 50
2 CS MIOVENI
23 10 9 4 36-22 39
3
Turris Tr Măgurele
22 11 6 5 36-25 39
4
Campionii FC Argeş
23 10 8 5 34-25 38
5
Petrolul
23 10 8 5 23-20 38
6
Rapid
23 10 7 6 32-20 37
7
Metaloglobus
23 10 7 6 28-20 37
8
Gloria Buzău 23 9 6 8 35-27 33
9 Farul 23 9 6 8 27-20 33
10 Viitorul Pandurii 22 9 6 7 30-25 33
11
ASU Poli Timilșoara 22 8 8 6 20-12 32
12
Dunărea Călăraşi
23 8 7 8 29-30 31
13
Ripensia Timişoara
23 6 10 7 28-34 28
14
U Cluj 23 5 12 6 29-26 27
15 CSM Reşiţa
22 6 6 10 30-35 24
16 Concordia Chiajna
22 6 6 10 20-30 24
17 Csikszereda 23 5 7 11 17-33 22
18 Sportul Snagov
23 2 3 18 18-59 9
19 Pandurii Tg Jiu
23 1 5 17 10-53 8
20              

Rezultate Etapa 24 2019/2020
7. 03. 2020
Echipa Scor  Echipa
CS MIOVENI 0-0 Gloria Buzău
Concordia Chiajna 2-1 ASU Poli Timişoara
Sportul Snagov 0-3 UTA
Viitorul Pandurii - stă
Ripensia Timişoara 1-1
Dunărea Călăraşi
Farul 0-1 Turris Tr Măgurele
U Cluj 1-2
Metaloglobus
Pandurii Tg Jiu 0-4 Campionii FC Argeş
Rapid 0-1 CSM Reşiţa
Csikszereda 1-2 Petrolul

 

Imnul CS Mioveni

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Stiri Judo

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Tenis de Masa

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Stiri Box

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n