Marţi, Iulie 07, 2020

Dimensiune Text

Cauta in site

AMICAL: CS Mioveni - SC Popeşti Leordeni 4-0 (2-0)

amical popestiEchipa noastră de fotbal a disputat astăzi, la Izvorani, al doilea amical al iernii, învingând cu 4-0 pe SC Popeşti Leordeni, formaţie de Liga a III-a.

Galben-verzii sunt pe final cu pregătirea centralizată de la Izvorani, iar astăzi, cu trei zile înainte de întoarcerea acasă, au jucat un nou amical. Elevii lui Marius Stoica au întâlnit pe SC Popeşti Leordeni, în al doilea amical al acestei ierni şi au obţinut o nouă victorie, scor final 4-0. Şi în aceastp partidă, banca tehnică a echipei noastre a folosit în cele două reprize echipe diferite. Portarilor li s-a acordat un număr egal de minute, câte 30, iar nou-veniţii Hreniuc şi spaniolul Dominguez s-au aflat şi ei pe teren. De asemenea, juniorul Şerban, urcat în această iarnă de la juniori a marcat un gol, iar în prima repriză a fost testat un nou fundaş central, moldoveanul Radu Rogac, ultima oară la Dinamo Auto, în Republica Moldova.
Scorul a fost deschis în minutul 13 de juniorul Constantin Şerban după o fază la care au mai participat Coşereanu şi Călin, apoi Coşereanu l-a majorat în prima repriză cu un şut plasat. După pauză, Hergheligiu a înscris din voleu, în timp ce Rădescu a închis tabela după o incursiune a lui Măzărache.

Următorul meci amical al CS Mioveni este programat mâine, la prânz cu colega de serie Turris Tr Măgurele.

# CS Mioveni (repriza I): Sima (30 Croitoru) - Ghiţă, Rogac, Hreniuc, Edi Stoica - Constantin Şerban, Marian Şerban (35 Zamfirescu), Raul Costin, Coşereanu - Masaro, Călin.
# CS Mioveni (repriza a II-a): Croitoru (30 Preda) - Tirică, Beţa, Jose Dominguez, Alexe - Traşcu, Anghelina - Rădescu, Hergheligiu, Işfan - Măzărache. Antrenor: Marius Stoica