Duminică, Mai 31, 2020

Dimensiune Text

Cauta in site

Et 23, 2019/2020: FC Argeş - CS Mioveni 1-1 (0-0)

meci fc argesCS Mioveni a remizat ieri, 1-1, la Piteşti, cu FC Argeş, într-un meci în care golurile s-au marcat pe final.

Gazdele au deschis scorul în minutul 81, prin Matiş care a înscris din vole, din 6 m după un corner, luându-i faţa lui Hreniuc, în timp ce galben-verzii au egalat în minutul 90, Raul Costin trimiţând în plasă, din demivole de la marginea careului, o minge trimisă cu capul în spate de Hergheligiu.

Cu punctul luat în Trivale, CS Mioveni se menţine pe locul doi în clasament, cu 38 de puncte, acumulate în 22 de etape.

Etapa următoare, echipa nostră va juca pe propriul teren, cu Gloria Buzău, vineri, 6 martie de la ora 17.30.

# FC Argeş - CS Mioveni 1-1 (0-0)

Au marcat: Matiş (81) / Costin (90)

FC Argeş: Ducan - Tofan, Turda, Deslandes, Şerbănică (Muşat 65') - Rob. Grecu, Moihedja, I. Şerban -Matiş,Blejdea,Buhăescu (cpt.)(Turkovic 80'). Antrenor: Ionuţ Badea

CS Mioveni:F. Croitoru - Ct. Alexe, Beţa, Hreniuc, Albăstroiu (Rob. Ghiţă 85') - R. Costin, Anghelina - Işfan (Cioargă 68'), Coşereanu(cpt.)(Măzărache 77'), Hergheligiu - Val. Balint Antrenor: Marius Stoica

Filmul meciului

Min 90+5 Final de partidă. Derby-ul Argeşului, Campionii FC Argeş - CS Mioveni, se încheie la egalitate, scor 1-1, cu două goluri marcate în ultimele minute de joc.

Min 90+1 Ionuţ Şerban primeşte cartonaşul galben după ce faultează la 20 de metri lateral stânga. Lovitura liberă e bătută slab, pe centru, iar Ducan reţine fără probleme

Min 90 Meciul e prelungit cu patru minute

Min 90 1-1 Centrare în careu, Măzărache aşează înapoi cu capul, iar Raul Costin reia din voleu de la 14 metri şi îl învinge pe Ducan

Min 89 Grecu trimite o pasă filtrantă lui Turkovic, care rămas singur cu Croitoru, însă trage în portar

Min 85 Ultima schimbare la Mioveni. Iese Marius Albăstroiu şi intră Robert Ghiţă

Min 84Grecu trage de pe loc, de la 19 metri uşor lateral dreapta, peste poartă

Min 81  1-0 Tofan aruncă lung de la margine, din dreapta careului, Răzvan Matiş reia din 6 metri şi înscrie la prima bară. Croitoru deviază mingea, însă nu poate evita golul

Min 80 Iese Vasile Buhăescu, care îi pune banderola de căpitan pe braţ lui Şerban, şi intră Nedo Turkovic

Min 79 Răzvan Matiş intră cu cotul sus la un duel aerian petrecut în faţa băncilor de rezerve şi primeşte cartonaşul galben

Min 77 Iese Valentin Coşereanu, care îi dă banderola de căpitan lui Raul Costin, şi intră Simon Măzărache

Min 75 Vasile Buhăescu vede cartonaşul galben pentru o intrare întârziată la adversar

Min 73 Marian Anghelina primeşte şi el catonaşul galben pentru un fault din spate făcut asupra lui Moihedja

Min 68 La CS Mioveni, Mihai Işfan, accidentat, este înlocuit de Paul Cioargă

Min 68 Sylvain Deslandes primeşte şi el cartonaşul galben după ce îl blochează pe Balint

Min 65 Raul Costin trage de la 20 de metri central peste poartă

Min 65 Schimbare făcută de Ionuţ Badea. Iese Dănuţ Şerbănică şi intră Nicolae Muşat

Min 61 Ducan acuză o accidentare după ciocnirea cu Hergheligiu şi are nevoie de îngrijiri medicale

Min 60 Coşereanu pasează pe culoar în stânga careului, Hergheligiu rămâne singur cu portarul, care îi iese la întâmpinare, pune latul din 7 metri şi trimite pe lângă bara colţului lung

Min 59 Coşereanu acuză o accidentare după ce a fost blocat de Şerban la un şut din stânga careului, însă îşi revine după câteva momente

Min 46 S-a reluat meciul, fără înlocuiri de jucători

Min 45+1  Pauză la Piteşti. Campionii FC Argeş şi CS Mioveni sunt la egalitate, scor 0-0

Min 45  Prima repriză e prelungită cu un minut

Min 40 Matiş trage peste poartă din faţa careului. Argeşul e mai periculoasă

Min 39 Blejdea trece printre doi adversari în marginea dreaptă a careului şi şutează din unghi puţin peste transversală

Min 38 Valentin Coşereanu primeşte şi el cartonaşul galben după ce intră cu cotul la o pătrundere a lui Matiş în flancul drept

Min 38 Grecu trimite un şut-centrare în careu, din dreapta, însă Croitoru e pe fază şi reţine

Min 37 Argeşul scapă pe contraatac, însă Beţa intră exemplar prin alunecare din lateral şi îl deposedează pe Blejdea chiar pe linia de 16 metri

Min 36  Kevin Moihedja primeşte cartonaşul galben după ce îl ţine pe Işfan

Min 23 Raul Costin trimite pe jos de la 25 de metri, Ducan reţine cu siguranţă

Min 15 Dean Beţa acuză o accidentare la genunchiul drept şi iese în afara terenului

Min 13 Grecu şutează frumos din colţul stânga al careului, Croitoru plonjează şi scoate peste poartă din vinclu