Sâmbătă, Iulie 11, 2020

Dimensiune Text

Cauta in site

Învinşi în amical, în ultimul minut!

amical astraEchipa noastră a disputat astăzi un joc amical, la Ploieşti, cu Astra. Gazdele s-au impus cu 2-1, printr-un gol marcat în ultimul minut de joc.

Amicalul cu echipa de Liga I a fost primul după reluarea pregătirii şi ar putea fi singurul din această perioadă, până la începerea play-off-ului. Claudiu Niculescu a început partida cu un unsprezece care s-ar putea regăsi uşor şi în mecurile oficiale, însă pe parcurs a rulat tot lotul.

Astra a deschis scorul după pauză, prin Gabi Şerban, cu un şut de la distanţă, în vinclu, însă echipa noastră a egalat prin Măzărache, după o preluare cu călcâiul pe lângă fundaş o pătrundere şi un şut de la plasat. Gazdele au marcat golul victoriei în minutul 90, prin acelaşi Şerban, care a şutat de la 20 m.

Pentru CS Mioveni au jucat: F. Croitoru – Ghiță, Beța, Burnea, Alexe, R. Costin, M. Șerban, Rădescu, Massaro, Coșereanu, Măzărache
Au mai intrat: Val. Sima, Bg. Preda – Albăstroiu, Rob. Gherghe, Trașcu, Ed. Stoica, Anghelina, Ișfan, C. Șerban, Hergheligiu, Val. Balint
Antrenor: Claudiu Niculescu